20 Dakikada 250 Kilo Dondurma Tükendi 

88. İzmir Enternasyonel Fuarı'nda (İEF) onur konuğu il olan Kahramanmaraş’a özgü dondurma kısa süreli izdihama sebep oldu. Alpedo-Kervan'ın askıya çıkardığı 250 kiloluk Maraş dondurması 20 dakikada tükendi.

20 Dakikada 250 Kilo Dondurma Tükendi 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen İEF'de Kahramanmaraş onur konuğu oldu. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ın tanıtımına çok büyük katkıları olan Alpedo-Kervan Pastaneleri standında 20 dakikada 250 kilo dondurma tükendi.

Sami Kervancıoğlu tarafından bizzat asılan 250 kiloluk Maraş dondurması ziyaretçilerden büyük ilgi görürken, dondurmanın başına geçen Kervancıoğlu, satır ve baltayla kestiği dondurmayı ziyaretçilere ikram etti. Bu sırada ise yine büyük bir rekor kırıldı. 250 kiloluk Maraş dondurması yaklaşık 20 dakika içinde tükendi.

Fuarla ilgili olarak açıklama yapan Sami Kervancıoğlu, ''Her fuara katılıyoruz ama İzmir Fuarı'na ilk defa bu sene katıldık. Tabii ki çok büyük bir ilgi var. Dondurma denince akıllara Kahramanmaraş geliyor. Biz de fuarda dünyaca meşhur dondurmamızı tanıtıyoruz. Kahramanmaraş dondurmasında keçi sütü vardır. Anne sütünden sonra en önemli süt keçi sütüdür. Bunun yanı sıra dondurmamızda doğal salep bulunuyor. Bir de dondurma ustalığı önemlidir. Bunun üçü bir araya geldiği zaman böyle devasa bir Kahramanmaraş dondurması meydana gelir. Kesinlikle katkı maddesi bulunmayan Alpedo Kervan dondurmasının bir özelliği de helal sertifikasının bulunması” dedi.

  “Her dondurma Maraş dondurması değil”

  Piyasada ‘Maraş dondurması’ etiketiyle satılan her dondurmanın gerçek Maraş dondurması olmadığının altını çizen Sami Kervancıoğlu, “Vatandaşımız dondurma alırken markasına dikkat etmeli. Fuarda astığımız 250 kiloluk dondurma burada 1 saat asılı da kalsa hiçbir şey olmaz. Çünkü içerisinde doğal salebi var, keçi sütü var, ustalığı var. Bir de işi sevmek gerekiyor. İşi sevmediğin zaman zaten başarılı olamıyorsun. Onun için burada biz 9 gün boyunca Kahramanmaraşımızı, yöresel ürünlerimizi bu standa taşıdık. Burada İzmir halkıyla bu fuar boyunca beraberiz. Onlara hizmet etmek için burada varız” diye konuştu.

  Amerika dahil 7 ülkede

  Yurt dışında 7 ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen Kervancıoğlu, şöyle konuştu:

  “Biz Alpedo Kervan olarak Amerika dahil 7 ülkede 72 bin noktaya ürün satıyoruz. Bu dondurmayı 30 derecede taşıyoruz. Bunun yanı sıra özel bir buzla 24 saatten 72 saate kadar hem yurt içi hem yurt dışına sevkiyatlarımız oluyor. HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15