2018'DE NELER OLDU?

Kahramanmaraş gündeminin nabzını tutan Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi, 2018 yılında da en güncel haberleri, son dakika gelişmelerini takip ederek okuyucularına ulaştırdı. 2018 yılının son günlerine doğru gelirken, gazeteniz Bugün yılın en çarpıcı olaylarını sizler için derledi.

2018'DE NELER OLDU?

Hareketli bir yılı daha geride bırakan Kahramanmaraş'ta 2018 yılında birbirinden çarpıcı olaylar meydana geldi. Genel Seçimlerden sonra Yerel Seçimlerin gelmesi, üzerine bir de muhtarlık seçimleri olması Kahramanmaraş'ta da siyasetin çok konuşulduğu bir yıl oldu. AK Parti'nin Kahramanmaraş'ta İl Başkanı değişirken, geçtiğimiz günlerde de Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel istifa etti. 

2018 yılının Kahramanmaraş'ta en çok konuşulan olaylarından birisi ise İtfaiye Daire Başkanlığında düzenlenen defile oldu. İtfaiye de ki defile Türkiye gündemine otururken, İtfaiye Daire Başkanı Cahit Küçükönder'de görevden alınmıştı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Durmuş Deveci'nin yerine Niyazı Can Rektör olarak atandı. Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi her ay için gündeme oturan konuları sizler için derledi. 

Yeni Kurulan İstiklal Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sami Özgül Atandı. AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olarak Hayrettin Güngör gösterildi. Onikişubat Belediyesinin EXPO 2023 projesinin tanıtımı yapıldı. Kapıçam Mesire Alanına Avrupa'nın en büyük ekstrem spor merkezi açıldı. Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan yardımcısı olarak seçildi. Germanica Antik kenti ziyarete açıldı. Yedi kuyularda ilk defa kayak keyfi yaşandı. Ramada Otel Kahramanmaraş'ta rekor turist ağırladı. Büyükşehir Belediyesinin kitap fuarı yoğun ilgi topladı. 


Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15