AK PARTİ'DE ADAY ADAYLARI BELLİ OLDU!

31 Mart Yerel Seçimlerinin yaklaşmasının ardından partiler aday adaylığı başvurularını almaya başlamıştı. AK Parti'de 3 defa uzatılan başvuru süreci sona erdi. Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediyesine 5 aday adayı, ilçelere ise 100 aday adayı başvuru yaptı.

AK PARTİ'DE ADAY ADAYLARI BELLİ OLDU!

Türkiye geneli 31 Mart tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimiçin AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen son gün olan 16 Kasım 2018tarihinde aday adaylığı başvuru süreci tamamlandı. İlk olarak 17:00 olarakbelirlenen başvuru süresi, 00:00'a kadar uzatıldı. Ondan önceki haftada, birhafta daha ek süre verilmişti. Bununla birlikte AK Parti'de başvuru süreci 3defa uzatılmış oldu.

AK Parti'de Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığına 5Aday adayı çıktı.  Adnan Nacar, MuratErmeydan, Mustafa Buluntu, Mustafa Uzunlar, Özlem Sarıfakıoğlu BüyükşehirBelediyesi Başkanlığı için aday adayı oldu.

İlçe Belediyeler için ise 100 başvuru yapıldı. Bunlardan 8'iAfşin'e, 13'ü Andırın'a, 13'ü Çağlayancerit'e, 9'u Dulkadiroğlu'na, 14'üEkinözü'ne, 14'ü Elbistan'a, 5'i Göksun'a, 6'sı Nurhak'a, 7'si Onikişubat'a,7'si Pazarcık ve 4'ü Türkoğlu'na başvurdu.

Afşin'e aday olan 8 isim, ''Cüneyt Yücel, Furkan Kılınç,Hasan Kızılay, Hüseyin Özdemir, İsmail Kaya, Mehmet Ali Taşkale, Mehmet Meşe, YahyaArslan'' olarak sıralandı.  

Andırın'a ise, ''Abdullah Tor, Ahmet Bahar, Ahmet Gültekin, AhmetSinan Gökşen, Ayşegül Doğan, Burak Çığşar, Duran Peksoy, Hamza Tor, Hasan Önsel,İsmail Omuş, Mehmet Gelir, Murat Dal, Şaban Avcı'' isimleri olmak üzere 13 adayadayı çıktı.

Çağlayancerit'te aday adayı sayısı en yüksek olan illerdenbirisi idi. Bekir Başı, Halide Güler, İsmail Celfin Küçük, Mehmet Yıldızlı,Mahir Yılmaz Açıkgöz, Mehmet Kekil, Mehmet Zahid Aydemir, Nihat Zorgün, ÖmerÇedene, Sultan Engizek, Sultan Ünal, Yahya Çakıl, Yunus Şahan isimleri olmaküzere toplam 13 aday adayı başvuru yaptı.

Merkez ilçelerden Dulkadiroğlu'na ise 9 aday adayı başvurdu.İşte isimler; ''Bünyamin Ünal, Ejder Kaygusuz, Eray Şenay, Erdoğan Eryılmaz, İlyasFatih Kısacık, Mehmet Akpınar, Mustafa Özsoy, Muzaffer Taşçı, NurettinAbacıoğlu.''

En çok başvuru ise Ekinözü ve Elbistan'da 14'er başvuru ileoldu. 14 Başvurunun yapıldığı Ekinözü'ne başvuran isimler, ''Ali Dikici, BünyaminŞakalar, Erol Üstü, Kamil Ayrılmış, Kemal Kara, Mehmet İspir, Melikşah Selçuklu,Mikail Biçer, Mustafa Ceylan, Özgür Çetin, Şevki Özer, Veli Görmüş, Yunus KaanKısaca, Zekeriye Eker'' oldu.

Elbistan'da ise, ''Ahmet Hamdi Güllü, Alper Akbaş, BünyaminÇetin, Bünyamin Kılıç, Eyyup Ceran, Faruk Gürbüz, Hacı Ali Yıldırım, Mesut Kurt,Mükremin Kılınç, Necati Kul, Osman Ağır, Salim Arslan, Tabip Gülbay, TurnaPolat'' isimleri başvurdu.

Göksun ilçesinde 5 aday adayı başvuru yaptı. ''Erdoğan Sağır,Hacı Söyler, Mehmet Akif Bolat, Mustafa Coşkun Kale, Selim Yağmur.''

Nurhak ilçesine başvuru yapan 6 aday adayı, ''Ali Uzun, ArifGevrek, Ayhan Kavak, Baki Kurt, Battal Kaya, Mehmet Aslan''

Onikişubat İlçesine ise İmdat Tufan, Mahir Çevik, MehmetDoğru, Mehmet Sabancı, Ramazan Yavuz, Servet Bekereci, Sıddık Sezal adayadaylığı başvurusunda bulundu.  

Pazarcık ilçesine 7 başvuru yapıldı. İşte isimler, ''FarukKazlı, Fuat Odabaşıoğlu, Gökhan Binici, Mesut Ganidağlı, İbrahim Yılmazcan, MuhammetUzdilli, Murat Ceyhan''              

Türkoğlu İlçesine ise 4 başvuru yapıldı. ''Ahmet Erdemir, EnverÇakmak, Mustafa Taşhan, Özkan Muslu.''

Türkiye genelinde ise AK Parti'den Belediye Başkanlığı adayadaylığına 7 bin 180 kişi başvuru yaptı. Belediye Başkanı adaylarının 1 Aralıktarihine kadar açıklanması bekleniyor.

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15