AK PARTİ'NİN ADAYI 'GÜNGÖR' OLDU!

Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesinin Cumartesi sabahı müjdesini manşetten verdiği aday ismi doğrulandı. Saat 14:00'de AK Parti'nin 40 il için başkan adaylarını açıklayan Erdoğan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Hayrettin Güngör'ün ismini açıkladı.

AK PARTİ'NİN ADAYI 'GÜNGÖR' OLDU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 40 ilde AK Partiadaylarını açıkladı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına,Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör gösterildi.

HAYRETTİN GÜNGÖRKİMDİR?

1965 yılında Kahramanmaraş Göksun ilçesinde doğdu.  İlçedeki ilk, orta ve lise eğitimininardından Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletmeBölümünden 1987 yılında mezun oldu. Polis Akademisi ‘Özel Eğitim Bölümü’ne birsüre devam etti. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu YönetimiYüksek Lisans Programı'nı tamamlayarak "kamu yönetimi uzmanı"unvanını aldı. Kısa süre mali müşavirlik yapan Güngör, Türkiye VakıflarBankası'nda mali analist olarak bir süre çalıştı. 1990 yılında stajyerkontrolör olarak girdiği İçişleri Bakanlığında kontrolör, başkontrolör veKontrolörler Başkanı olarak görev yaptı. Bir dönem Devlet Muhasebe StandartlarıKurulu (2006-2009) üyeliği de yaptı. 2008 yılından bu yana Türkiye BelediyelerBirliği Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir. Cumhurbaşkanlığı YerelYönetim Politikaları Kurulu Üyeliği de bulunan Güngör, evli, iki kız ve birerkek çocuk babasıdır.

HABER: MERT POLAT

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15