AK PARTİ'NİN ONİKİŞUBAT ADAYI KİM OLACAK?

31 Mart Yerel Seçimlerinin yaklaşmasının ardından siyasi partiler aday adaylığı başvurularını alırken, AK Parti'de adaylarını açıklamaya başladı. Onikişubat İlçesi için en iddialı 4 isim konuşuluyor.

AK PARTİ'NİN ONİKİŞUBAT ADAYI KİM OLACAK?

AK Parti Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Hayrettin Güngör'ün ismini açıkladı. İlçeler için de aday adaylığı başvurularını alan AK Parti'de, Onikişubat ilçesi için en çok konuşulan 4 isim bulunuyor. Bir kesim tarafından EXPO 2023 başarısı sonrasında Mevcut Başkan Hanefi Mahçiçek'in göreve devam edeceği iddia ederken, bir kesim tarafından ise Onikişubat İlçe Başkanlığından istifa eden Fırat Görgel'in belediye başkanlığı görevine geleceği konuşuluyor. 
YILLARDIR HİZMET EDİYOR 

Mevcut Başkan Hanefi Mahçiçek görev süresi içerisinde Onikişubat Belediyesi'ni çok çok ileriye taşıyarak, sayısız hizmetlere imza attı. 1999 - 2002 döneminde Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı, 22. dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilliği ve Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevini yürüten, Başkan Mahçiçek için bundan sonraki süreçte, tamam mı? yoksa devam mı? denilecek, bu sorunun cevabı merak ediliyor. 

SEVİLEN BİR İSİM 

Onikişubat İlçe Başkanlığından geçtiğimiz günlerde istifa eden Fırat Görgel ismi için beklentiler çok yüksek. Gençlerin gönlünde yer eden, halk tarafından sempatikliği ile sevilen ve AK Parti'de gençliğinden bugüne kadar verdiği hizmetlerden dolayı öne çıkan bir isim olan Fırat Görgel'in belediye başkanı olarak görev alması bekleniyor.

Görgel'in adı her dönem gündeme geliyor. AK Parti'nin İl Kongresi döneminde, Ömer Oruç Bilal Debgici'nin, Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığından AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığına geldiği gece Fırat Görgel'in de görevinden istifa ettiği iddiaları ortaya atılmıştı. Ancak daha sonra Görgel, iddiaların asılsız olduğunu açıkladı. 

Milletvekilliği adaylarının belirlendiği dönemde ise Fırat Görgel'i vekil olarak görmek isteyen bir kesim sosyal medyada kampanya başlattı. Başlatılan kampanyada başarılı olan kesim, twitter'da Türkiye gündemine getirdikleri bu konu ile seslerini duyurdu. O dönemde Görgel ilçe başkanlığı görevinde kaldı. 

Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurularının yapıldığı sırada Görgel başvuru yapmamıştı. Ancak Büyükşehir adayının açıklanmasının ardından, Fırat Görgel ilçe adaylarının açıklanmasına kısa bir süre kala İlçe Başkanlığı görevinden istifa etti. Bu istifanın ardından Görgel'in başkan adaylığı iddiaları da kuvvetlendi. Öyle ki, Başkan Hanefi Mahçiçek'in görevine devam etmesi durumunda, Fırat Görgel'in Dulkadiroğlu'na aday olabileceği dahi konuşuluyor. 
ADI, SIK SIK KONUŞULUYOR

Onikişubat Belediyesi için adı geçen adaylardan biriside Cemal Tanrıverdi. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilliğine aday adaylığı başvurusunda bulunduğu günden beri, adı vekillik içinde sıkça konuşulan Cemal Tanrıverdi'nin ise üçüncü sırada adı konuşuluyor. AK Partinin kuruluşuyla siyasete giren, AK Parti’de kurucu üye olarak yer alan, İl Başkan Yardımcılığı, Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Meclis Başkan Vekilliği yapan Tanrıverdi,  24 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olmak için istifa etmişti. Şimdi ise Onikişubat Belediyesi için Cemal Tanrıverdi'nin adı Mahçiçek ve Görgel isimlerinden sonra dillendiriliyor. 
EN ÇALIŞKAN ADAY ADAYI SIDDIK SEZAL! 

Aday adayları içerisinden ise en çok ismi geçen kişi Mimar Sıddık Sezal oldu. Aktif çalışkanlığı, sürekli sahada olması ve vatandaşlarla iç içe bulunması, seçim kampanyasını en iyi yürüten isim olarak öne çıkartırken, projeleriyle de Sezal ismi kendini gösterdi. 

AK Parti'de Onikişubat İlçesi için şuana kadar konuşulan isimler bu şekilde olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt dışı ziyaretlerini tamamlamasının ardından toplanacak komisyonda, kararların alınması ve hafta sonuna kadar ilçe adaylarının da açıklanması bekleniyor. 

HABER: ÖMER FARUK SALMAN


Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner19

banner13

banner17