AK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİ HAMAMARKASI'NDA

Altındağ Belediyesinin gerçekleştirdiği restorasyon çalışmalarından sonra cazibe merkezi haline gelen Hamamarkası, siyasilerin ilgi odağı olmayı sürdürüyor. Devlet erkânından önemli isimleri ağırlayan Hamamarkası, bu sefer de AK Partili milletvekillerine kapılarını açtı.

AK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİ HAMAMARKASI'NDA

  Hamamarkası’nıgezen TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve aynı zamanda AK Parti KahramanmaraşMilletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Afyon Milletvekili Ali Özkaya, AKParti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın ve AK Parti Osmaniye Milletvekiliİsmail Kaya’ya Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki eşlik etti.

 

“Hamamarkası’ndamahalle kültürünü yeniden canlandırıyoruz.”

  Başkan Tiryaki,misafirlerine bölgede yaptıkları konut projesinin detaylarını anlattı. Bölgedeinşa ettikleri konakların Hamamarkası’nın tarihi dokusuna tamamen uyumsağladığını söyleyen Başkan Tiryaki, bu yapıların hiçbirinde betonkullanılmadığını da aktardı.

 


  Başkan Tiryaki,şöyle devam etti:

“Yatay mimariye uygun, eski dokuya sahip bir mahalleolacak. Şu anda 60 tane konak, tamamen 100 yıl öncesinin tekniğiyle yapıldı.Hiçbir yerinde beton yok. Herkes büro yapmak istiyor, biz bunu istemiyoruz.Burada oturacak, buranın kıymetini bilecek birilerini arıyoruz. Evlerin hemsokaktan ana girişi var hem de arabanın park edileceği otopark kısmından girişide var. Çocuk oyun alanı ve yeşil alan da olacak. 5-6 ada tamamen konut parseliolarak düşünüldü. Eski Ankara evleri tamamen kendi parselasyonlarına göreyapıldı, hiçbir ev ikincisine benzemiyor. Herkesi Altın Konaklar'ı görmeyedavet ediyorum.”  

 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15