Ak Partinin mi-Muhalefetin mi dediği olacak?

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla, aday adaylığını düşünen isimlerin karşılıklı söz düelloları ve birbirlerinin kuyularını kazma işlemleri başladı. Sadece Kahramanmaraş’ta olduğu düşünülün bu eylemler Türkiye’nin birçok yerinde meydana gelirken Çağlayancerit’te İyi Parti ve MHP’nin ileri gelen iki görevlisinin Mevcut Başkan Kızılseki’yi aday yaptırmamak için Ak Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’yi ziyaret edeceği öne sürüldü.

Ak Partinin mi-Muhalefetin mi dediği olacak?

Muhalefetin Kızılseki fobisi erken ortaya çıktı. Bölgesindeyapılamayanları yaparak hemşerilerinin gönlünde taht kuran ÇağlayanceritBelediye Başkanı Üzeyir Kızılseki’yi yıpratmak için muhalefet kanadı hareketegeçti.

Küçük yerleşim yerlerinde küçük hesapların döndüğü siyasiayak oyunları, Bugün Gazetesine gelen bir ihbar telefonuyla ortaya çıktı.İsmini vermek istemeyen Ak Partinin etkili isimlerinden bir partili; “İyi Partive MHP’li bir üst düzey görevlinin bir Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ile temasageçerek Ak Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’den randevu istedi. İkipartinin görevlileri İl Başkanı Debgici’den Kızılseki’nin aday yapılmamasınıisteyecek. Bunun karşılığında da aday çıkarmama sözü verecek. Farklıpartilerden olan iki görevli Kızılseki’yi aday yaptırmayınca diğer partininadayına destek verecekler. Burada bir oyun var ve İl Başkanlığının bu oyunadüşmeyeceğine inanıyorum.” dedi.

Yapılan araştırmalara göre şuana kadar Ak PartiKahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici’nin de bu iki partigörevlisine şuana kadar randevu vermediği ortaya çıktı.

Çağlayancerit’i son 4,5 yılda olağanüstü hizmetlerletanıştıran ve merkezle birlikte kırsal mahallelerinde takdirini toplayanÇağlayancerit Belediye Başkanı Üzeyir Kızılseki’nin kaderini Çağlayanceritlilermi yoksa muhalefet partililer mi vereceği merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17