AKEDAŞ mühendis adaylarını ağırladı

AKEDAŞ mühendis adaylarını ağırladı

   AKEDAŞ mühendis adaylarını ağırladı

 AKEDAŞ ElektrikDağıtım A.Ş, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Institute ofElectrical and Electronics Engineers (IEEE) Öğrenci Topluluğunu kurum binasındaağırladı.  

  AKEDAŞ kullandığıSupervisory Control And Data Acquisition (SCADA) sistemini tanıtmak ve teknikayrıntılar ile alakalı bilgi vermek amacıyla öğrencilere teknik gezi düzenledi.

  50’ye yakın öğrencive ilgili üniversite hocalarının katıldığı teknik gezi, Akedaş Elektrik DağıtımA.Ş. hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından SCADA sorumlusu OkanHüdayioğlu’nun, sunum formatında bilgilendirmesi ile devam etti.Hüdayioğlu,   SCADA Kontrol ve Veriİzleme Merkezi hakkında bilgi verdi.

  Sistemin mimarisi,kontrol merkezi kurulumları, adaptasyon çalışmaları, sistem uygulamaları,kullanım alanları, SCADA’nın ne amaçla kurulduğu ve ne gibi kolaylıklarsağladığı hakkında ayrıntılı bilgi veren Hüdayioğlu, teknik sunumunun ardındanöğrencilerin sorularını yanıtladı.

  Daha sonra, AKEDAŞElektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlük toplantı salonunda sunum formatındagerçekleştirilen bilgilendirmenin açılış konuşmasını, Şirketin Genel MüdürüMustafa Yılmaz yaptı.

   SCADA gezisininöğrencilik ve meslek hayatlarında öğrenciler için önemli olduğunu söyleyenYılmaz, ‘’Günümüz şartları sürekli iletişim ve gelişim gerekliliğiniberaberinde getirdi. Öğrenme, gelişim isteği ve çabanızı görebiliyor, taktirediyoruz bu yüzden sizlere bildiklerimizi aktarmak, teknolojik ve entegresistemler hakkında karşılıklı paylaşımda bulunmak, sorularınızı yanıtlamakbizler için büyük önem taşıyor. Bu tür teknik bilgilendirmelerin devamedeceğini düşünüyorum, yapılan SCADA gezisinin ve bilgilendirmenin hemöğrencilik hem de meslek hayatınıza faydalı olmasını temenni ederim” diyekonuştu.

  Eğitim sonrasındaSCADA kontrol merkezini gezip operatörlerle konuşma fırsatı bulan öğrenciler,teknik gezisinin faydalarından bahsederek, bu tür bilgilendirme ve karşılıklısoru yanıtların eğitim öğretim hayatlarına büyük değer kattığını belirtti.


Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15