AKEDAŞ öğrencilere enerjiyi verimli kullanmanın yollarını anlattı

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş, Enerji Verimliliği Haftası kapsamında öğrencilere, ’Günlük yaşamda enerji verimliliği ve tasarrufu’ semineri düzenledi.

AKEDAŞ öğrencilere enerjiyi verimli kullanmanın yollarını anlattı

Her yıl Ocak ayının 2. haftasında yurt genelinde kutlanan‘Enerji Verimliliği Haftası’ nedeniyle Kahramanmaraş ve Adıyaman’da elektrikdağıtım hizmeti veren AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş, Sevim Şirikçi Mesleki veTeknik Anadolu Lisesinde öğrencilerine enerjiyi verimli kullanmanın pratikyollarını anlattı.

  Eğitimseminerleriyle enerji verimliliği bilinci aşılamayı ve bu konuda farkındalıkoluşturmayı hedefleyen AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş, uzman personeliaracılığıyla ülkemizdeki enerji kaynakları ve enerjinin genel görünümü, nedenenerji tasarrufu yapmalıyız? Binalarda enerji tasarrufu, elektrikli evaletlerinde enerji tasarrufu ve enerji tasarrufu sonucunda kazandıklarımız’’soruları karşısında bilgilendirme yapıyor.

  Enerji verimliliğive düzenlenen seminerler hakkında açıklamada bulunan AKEDAŞ Elektrik DağıtımA.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, ‘’ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığıöncülüğünde, Türkiye’de Enerji Verimliliği Ve Ulusal Enerji Verimliliği EylemPlanı adına geniş çaplı çalışmalar yapılmıştır ve  yapılan çalışmalar doğrultusunda, UlusalEnerji Verimliliği Eylem Planı 2 Ocak 2018 Tarihli ve 30289 (mükerrer) SayılıResmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bina Ve Hizmetler, Tarım,Enerji, Ulaştırma, Sanayi Ve Teknoloji, Yatay Konutlar, Enerjiyi verimlikullanmak adına oluşturulan 55 eylem planının ana başlıklarıdır. Bu doğrultudaülke genelinde geniş çaplı mevzuatlar oluşturularak, önemli atılımlargerçekleştirilmiştir. Ülkemizde Yerli ve Milli Enerji politikalarına, enerjiverimliliğine bu denli önem verilirken, biz Elektrik Dağıtım Şirketi olaraküzerimize düşeni yapmak için kendimizi sorumlu görüyoruz” dedi.

  Türkiye’de enerjiiçin ayrılan kaynağın ülke ekonomisinde geniş anlamda yer edindiğine dikkatçeken Yılmaz,  “Ülke ekonomisi veülkemizin geleceği için çok önemli bir yere sahip olan enerji ihtiyacı, büyükölçüde ithalatla karşılanıyor bu sebeple Enerji verimliliğinin mili ve sosyalsorumluluk olarak görülmesi gerektiğini belirtti. Enerji verimliliğine yöneliktüm çabaların hem aile ekonomisine hem de ülke ekonomimize katkı sağlayacağıbilincini ulaşabildiğimiz herkese aşılamak isteriz. Şirketimiz yetkili uzmanmühendisleri tarafından yapılan sunumların hane ekonomisine ve milli ekonomiyekatkı sağlamasını umarak, bu tür çalışmaları devam ettirmeyi planlıyoruz,ayrıca çalışmaların tüm sorumlu kuruluşlar tarafından devam etmesini temenniederiz” şeklinde konuştu.

 

                                         

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15