AKPINAR, DULKADİROĞLU'NA ADAY!

AK Parti'nin başvuru şartlarını açıklamasının ardından aday adayları da piyasaya çıkmaya başladı. Dulkadiroğlu'nda ilk resmi başvuruyu Mehmet Akpınar yaptı. Akpınar çocukluğunun ve gençlik yıllarının Dulkadiroğlu'nda geçtiğini söyledi. Dulkadiroğlu Belediye Başkanlığına Aday Adayı olan Mehmet Akpınar önceki gün Parti ilçe binasında yaptığı başvuru sonrası basın mensuplarına kendisini tanıttı.

AKPINAR, DULKADİROĞLU'NA ADAY!

Belediye başkanlıkları için müracaatları almaya başlayan AKParti'de başvurular 12 Kasım'a kadar sürecek. İl genel ve belediye meclisüyelikleri için müracaatlar 3 Aralık'a kadar devam edecek.  Kahramanmaraş'ta da Belediye Başkanlığı içinaday adayları piyasaya çıkmaya başladı. Adayların birçoğu sosyal medyaüzerinden adaylığını açıklarken, ilk resmi başvuruyu Mehmet AkpınarDulkadiroğlu ilçe başkanlığına yaptı.

AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığında başvurusunu yapanMehmet Akpınar basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Dulkadiroğlu BelediyeBaşkanlığı aday adayı Mehmet Akpınar, “Bugün burada Dulkadiroğlu BelediyeBaşkanlığı aday adaylığı müracaatımı yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız''dedi.


ÇOCUKLUKTAN BERİDULKADİROĞLU'NDAYIM

Çocukluktan gençlik yıllarına Dulkadiroğlu bölgesindeyaşadığını belirten Mehmet Akpınar, ''1973 doğumluyum. Evli ve 4 çocukbabasıyım. Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesinde okudum. Daha sonra KaradenizTeknik Üniversitesinde iki yıl eğitim gördüm. Kahramanmaraş Sütçü İmamÜniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme bölümünü bitirdim.Diyanet işleri başkanlığında imam hatip olarak görev yaptım'' dedi.


28 ŞUBAT AZİZLİĞİNEUĞRADIM!

Diyanet işlerinde İmam Hatip olarak yaptığı görev süresinde28 Şubat Azizliğine uğrayan ve daha sonra devlet güvenlik mahkemelerininkapanması ile yeniden göreve iade olunan Akpınar şöyle konuştu;

''Yedi yıl görev yaptıktan sonra 28 Şubat azizliğineuğradım. 2 yıl 10 ay cezaevinde kaldım. Ancak Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarınındevlet güvenlik mahkemelerini kapatıp fikir özgürlüğüne kavuştuktan sonrayeniden görevimize iade edildik. 2013 yılında özgürlüğümüze kavuştuk.''

2013 yılında Vakit Gazetesi Bölge Koordinatör yardımcısıolarak görev yaptığını belirten Akpınar, ''2006 yılında kendi şirketimi kurdum.2009 yılında mali müşavirlik belgesini hakkettim. 2014 yılında Kahramanmaraş’taAK Parti saflarında belediye meclis üyesi olarak göreve başladım. Plan, bütçekomisyonu ve hukuk komisyonlarında görev yapmaktayım'' dedi.


Akpınar daha sonra şöyle devam etti; ''2015 yılındaCumhurbaşkanımızın ve başbakanımızın tensibiyle Tüm Türkiye’de kurulan imamhatip okulları başkanlığına atandım.  Buhizmet yarışında bende varım dedim. Önce insan sonra medeniyet sloganı ile yolaçıktık. İnsana değer veren ortak katılımla şehri yönetecek olan bir yönetimiistiyoruz. AK Parti davasına katkıda bulunmak istiyorum. Teşkilatımızın herkademesinde bulunan gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, ana kademeye, ilyönetimine, belediye başkanlarımıza ve milletvekillerimize desteklerinden vedualarında dolayı teşekkür ediyorum.''

Akpınar açıklamasının ardından başvuru formunu Dulkadiroğluilçe başkanı Şahin Avşaroğlu'na teslim etti.

 HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN

 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15