AKÜ HIRSIZI YAKALANDI

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından Kamyon ve Traktörlerden Akü çalan şahıs yakalandı. Yakalanan şahsın ayrıca hurdacıdan çaldığı aküleri yine aynı hurdacıya sattığı, hurdacının ise durumu fark etmeden satın aldığı belirlendi.

AKÜ HIRSIZI YAKALANDI

İlk hırsızlık olayında, Pazar günü Adana Yolu Üzerindebulunan Dondurmacılık üzerine çalışan bir işyerine ait 2 kamyondan akü çalındı.Kimliği meçhul hırsız kayıplara karıştı. Kamera görüntülerini inceleyen polis,15 adet suç kaydı olan 24 yaşındaki H.G.'yi tespit etti. Şüpheli şahıs kısasürede yakalandı.  

Şüpheli şahsın aynı zamanda, Perşembe günü AbdulhamithanMahallesi 5. Sokakta bulunan bir traktörün aküsünü de çaldığı ortaya çıktı.Şüpheli şahıs, olayları itiraf ederek çaldığı aküleri il merkezinde bulunan birhurdacıya sattığını itiraf etti. Hurdacıda yapılan aramada 4 adet çalıntı aküele geçirildi.

Ayrıca şüpheli H.G. itirafında,  bu olayların dışında çalıntı malları sattığıhurdacının işyerinden de 2 adet akü çaldığını, kendisine sattığını vehurdacının durumu anlamadığını belirtti.

Çalıntı aküler sahiplerine teslim edilirken, hırsızlıkanının an be an kameralara yansıdığı görüldü. Şüpheli şahıs adliyeye sevkedildi.

HABER: RESUL KÖMÜ

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane