ALMANYA BOKS ŞAMPİYONU CİNKARA'DAN ZİYARET

Almanya Boks Şampiyonu Hüseyin Cinkara eşi Zeynep Cinkara ile birlikte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

ALMANYA BOKS ŞAMPİYONU CİNKARA'DAN ZİYARET

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanvekili BekirKılıç’ı ziyaret eden Almanya Boks Şampiyonu Hemşehrimiz Hüseyin Cinkara, ilkkullandığı boks eldivenini de Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’averilmek üzere hediye etti.

Ziyarete ilişkin bir açıklama yapan KahramanmaraşBüyükşehir Belediye Başkanvekili Bekir Kılıç: “Bugün çok önemli bir konuğumuzvar. Almanya Boks Şampiyonu Hüseyin Cinkara kardeşimiz Büyükşehir Belediyemiziziyarette bulundular. Aslen Andırınlı olan Hüseyin Cinkara kardeşimizAlmanya’da yaşıyor. Kendisi Uluslararası Almanya Boks Şampiyonu. Kendisini bubaşarısından dolayı tebrik ediyoruz. Şu anda aynı zamanda Avrupa şampiyonluğunahazırlanıyor. Daha sonra da Dünya şampiyonluğuna hazırlanacak. Biz de kendisiniöncelikle Avrupa Şampiyonu sonra da Dünya Şampiyonu olarak görmek istiyoruz.Kendisinin Kahramanmaraşlı olması ve Kahramanmaraş’ın her alanda da böyleşampiyonlar çıkarması bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor ve böyle başarılı birkardeşimizle de bir arada bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz.Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak ta sporun herbranşında ve tüm sporcularımıza bizler de destek olmaya devam ediyoruz vedesteğimiz artarak devam edecek. Hüseyin Cinkara kardeşimizin boksta şampiyonolduğu gibi güreşte ve diğer branşlarda da Avrupa ve dünya şampiyonlarıçıkarıyoruz. İnşallah Kahramanmaraşlı gençlerimize örnek olur bu kardeşlerimiz.Kahramanmaraşlı gençlerimizin her zaman yanında ve arkasında destek olduğumuzubir kez daha yineliyor ve Hüseyin Cinkara kardeşimize hoş geldiniz diyerekbaşarılarının devamını diliyorum” dedi.Almanya Boks Şampiyonu Hüseyin Cinkara ise yaptığıaçıklamada: “Öncelikle burada bulunmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmekistiyorum. Kahramanlar diyarına tekrardan geldim. Öncelikle hedefim AvrupaŞampiyonu olmak ve ardından Dünya şampiyonu olmak. Bu gururu öncelikleKahramanmaraş’ımız, Türkiye’miz ve tüm İslam Alemi’ne armağan etmek istiyorum.Kahramanmaraş’ımızın da desteği ile var gücümüzle çalışıp Allah’ın izni ilebaşaracağız” dedi.

Şampiyon Hüseyin Cinkara, Antrenörü Bülent Başer veMenajeri Erol Ceylan ile birlikte Avrupa Şampiyonluğuna hazırlandığını ifadeetti. Şampiyon Cinkara bugüne kadar 12 maç yaptığını ve 12 galibiyeti olduğunu10 maçı nakavt olarak kazandığını ifade ederek dünyanın en iyisi olmaya gayretettiğini söyledi.

Ziyaretin sonunda Başkanvekili Kılıç, ŞampiyonCinkara’nın ilk boks maçında kullandığı eldivenini imzalayarak KahramanmaraşBüyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a hediye etmek istediğini ifadeederek eldivenleri teslim aldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15