ALPARSLAN, 'SÜPER LİGDEN BİR TAKIM İSTİYOR!'

Konyaspor'dan sonra Sivas Belediyespor'u da deviren Kahramanmaraşspor'da Teknik Direktör Erdal Alparslan, "Kötü oynadık ama kazandık. İyi oynayıp kaybettiğimiz de olmuştu. Mutluyuz. Kupa da herkes Fenerbahçe, Galatasaray gibi takım istiyor. Bende şehrimiz için iyi olacağını düşünüyorum. Yine büyük bir takımın çıkmasını istiyorum" dedi.

ALPARSLAN, 'SÜPER LİGDEN BİR TAKIM İSTİYOR!'

Takımın Ligdeki durumunu değerlendiren ve son oynanılanSivas maçında iyi oyun sergileyemediklerini ifade eden Alparslan, “Konya maçı,hiç kimsenin beklemediği çok güzel bir oyun, çok güzel bir mücadelenin olduğuve 3-0’lık bir skorun yaşandığı o maçta takımımda bayağı yıprandı. Bunu Sivasmaçında net bir şekilde gördük. Çünkü oyun olarak sıkıntılı bir oyunsergiledik. Kötü oynadığımızı, oyun kuramadığımızı, Topu tutamadık, pasyapamadık. Ofansif varyosyanlar içerisinde hemen hemen hiç olamadık. Bir ikitane cılız atağımız var. Ondada Allah yardım etti diyebiliriz” dedi.

“ZOR BİRDÖNEMEÇTEN GEÇİYORUZ”

2 haftada 6’ya yakın maç oynadık ve takım yorgun hargınmaça çıkıyor diyen Kahramanmaraşspor Teknik Patronu Erdal Alparslan, “Özelliklesavunma hattındaki arkadaşlarımızın üstün başarısı ile savunma yaptık ciddi birşekilde, buda bize Sivas karşısında galibiyeti getirdi. İyi oynadığımızmaçlarda galip gelemediğimizi düşünürsek kötü oynadığımız maçlarda galipgelmenin de mutluluğunu yaşamak istiyorum. Zor bir dönemeçten geçiyoruz. 2haftada 6’ya Yakın Maç Oynadık. Doğal olarakta kısıtlı bir kadromuz olduğu içintakımdaki arkadaşlarım çok yıprandı. Burada coşkulu bir şekilde bizleridestekleyen taraftarımıza Sivas Galibiyetini armağan ediyoruz. Kısaca söylemekgerekirse oyunumuz kötü, Mücadelemiz mükemmel, özellikle savunma hattı takdireşayan” dedi.  

“HAVAYA GİREN BİRTAKIM DEĞİLİZ”

Teknik patron Erdal Alparslan Kupa maçına biayenkonuşmalarını şu şekilde sürdürdü;

Rakibimiz Süper Lig ekibi, biz buna rağmen oyuncularımoyun sistemine, oyun formatına, oyun anlayışına o kadar bağlı oynadılar kigüçleri oranında verebileceklerinin maksimumunu verdiler ki ben oynayan,oynamayan, tribünde olan hepsine çok teşekkür ediyorum. Çok değerli bir ekibesahibim. Biz daha yeni başladık. Ayaklarımız yere basıyor. Ligde çok maçlarımızvar. Havaya giren bir takım değiliz. Ligin uzun soluklu bir maraton olduğunubiliyoruz. Bugün tamam yaptık bitti. Sevinci yarına kadar yaşayacağız. Bundansonra çalışmaya devam, birbirimize sevmeye devam, büyük ve kaliteli bir takımolmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya yaşayalım sevincimizi tamam amabizim işimiz daha yeni başlıyor. Bir kupa maçında Türkiye’nin önemli birtakımını böyle bir oyun, böyle bir mücadeleyle ve en önemlisi taraftarıylabütün olan takım ile aldığı net bir sonuç takdir edilmesi gereken bir sonuç. Oyüzden takımımı canı gönülden tebrik ediyorum” diye konuştu.

“TÜRKİYEKAHRAMNMARAŞSPOR’U KONUŞUYOR”

Kupa maçı sürkülasa etti bütün Türkiye’yi diyenAlparslan, “Hiç kimse oyunsal anlamda Kahramanmaraşspor’dan böyle bir şeybeklemediği bir gerçek. Şuanda Türkiye’nin her yerinde Kahramanmaraşspor takdirtebrik aldı. Doğal olarakta bizim takımımızın ucu açık bir süreci var. Fakatoyunda çok yıprandı bu takım. Özellikle Konya da bizim düşmemizi bekledi ve çokçaba sarf etti, değişikliklerle oyunu risk etti. Fakat oradaki bizimyıpranmamız Sivas maçında da oyun olarakta kötü gözükmemize sebebiyet verdi.Yani Allah’a şükrediyoruz. Sıkıntılı bir süreçten mütevazi bir kadromuztakımımız var. Mücadelemizi veriyoruz. Bu çocukların eline ayağına yüreğinesağlık” ifadelerini kullandı.

“BU SAATTEN SONRARAKİP ÖNEMLİ DEĞİL”

Kupada istenilen başarıya ulaştıklarını ve bu saattensonra rakibin o kadar önemli olmadığına dikkat çeken Alparslan, “Şimdi Herkesüst kademeye çıkmamızla Fenerbahçe, Galatasaray diyor ama rakip bu saattensonra önemli değil. Bu şehre yine böyle büyük bir takım gelirse taraftarımız veburadaki şehirdeki insanlarda çok mutlu olur diye düşünüyoruz. Bizim de bu yöndebeklentilerimiz var” dedi. “TARAFTARIMIZBİZİM İTİCİ GÜCÜMÜZ”

Kahramanmaraşspor taraftarı, şehri her şeyi ile çoknazik, kibar bir şehir olduğunun altını çizen Alparslan, “Geldiğim günden buyana sempati besliyorum. İnşallah bu takımı layık olduğu yerlere taşırızhedefimiz bu. Birlik, beraberlik iyi günde kötü günde destek olursak başarırız.Bu bir grafik iyi maçlar olur, kötü maçlar olur ama biz bunu en aza indirgeyipkaliteli takım olma yolunda en iyisini yapıp taraftar ve şehirle bütünleşirsekönümüzde kimse duramaz. Önemli olan pozisyona girmektir. Golü atarsın. Oyunanlayışı, oyun disiplini oyun formatı biz buna bakıyoruz. Skor o zaman gelirhem de çok farklı gelir. Takım bütünlüğünde iyi olursak dediğim gibi taraftar,takım ve şehir bütünleşirsek önümüzde kimse duramaz. Allah’ın izniyle ben,başkanım, ekibim, yönetimim gerçekten çok kaliteliyiz. Kalitemizi de sürdürmekistiyoruz” ifadelerini kullandı. (HABERVE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15