Alt Yapı İçin Birleştiler

Amatör Sporun zor ayakta kaldığı şu günlerde Kahramanmaraş’ın Köklü Kulüplerinden Büyüksırspor ve son zamanlarda yakaladığı başarılı atmosferle spor camiasında adından sıkça söz ettiren Amatör Spor Vefa Kulübü alt yapıda birleşme kararına vardı.

Alt Yapı İçin Birleştiler

Her iki takımında yönetim kurulu paydaş kulüp olarak Büyüksırspor kulübü Dernek Lokalinde bir araya gelerek Alt yapıya yönelik planlar yaptılar. Fikir Alışverişi ve beyin fırtınası ile olumlu bir gelişime imza atan 2 kulüpte birleşme kararını sosyal medya hesaplarında şu ifadelerle duyurdular; 

“ZORLAŞAN ŞARTLA BİZLERİ YENİ BİR ‘YOL’ BULMAYA SÜRÜKLEDİ”

As Vefa Kulübü; “Bugün yaptığımız toplantı neticesinde zorlaşan şartlar, futbol okullarının çoğalması, gün geçtikçe bizim gibi kulüplerin yaşama şansı azalması ve bizi düşman belleyen birlikteliğimizi çekemeyen kıskançlığı her geçen gün artan insanlara inat kardeş kulübümüz BÜYÜKSIRSPOR ile altyapılarda "iş birliği" yapma kararı aldık. Her geçen gün dahada zorlaşan amatör futbol şartları bizleri yeni bir "yol" bulmaya sürüklemiş ortalıkta "futbol okulu" adı altında tamamen ticari emellere hizmet eden sahte futbol okullarına karşı emeğin ve kulüpçülüğün yaşaması adına böyle bir adım atılmıştır.Yapılan anlaşma da ticari bir amaç olmayıp detaylarına gelince başlangıç olarak U16 kategorisindeki 2004 doğumlu jenerasyonu BÜYÜKSIRSPOR çatısı, 2006 jenerasyonu ise ASVEFA çatısı altında birleştirmeyi hedef aldık. Bu jenerasyon ilerde iki kulübün geleceğine yatırım yapılması açısından çok önemlidirler. Bu jenerasyon eğer kaybolmaz ise gelecekte iki kulübün a takım düzeyinde yarışmacı bir kimliğe bürünmesi kaçınılmaz olacaktır.BÜYÜKSIRSPOR#ASVEFA olarak bu oluşumda sportif , maddi, manevi ve lojistik açısından destekleneceğini buradan bildirir bu oluşumun her iki camiaya hayırlı olmasını diler ilerde gerçekleşecek olumlu-olumsuz durumlara hazır olduğumuzu tüm Maraş futbol camiasına buradan bildiririm” ifadeleri kullanıldı.

“FUTBOL ÖTELEME DEĞİL BİRLEŞMEDİR”

Büyüksırspor Kulübü ise; Futbol dostluk,barış ve kardeşliktir. Birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günlerde 2004 doğumlu genç jenerasyonda as vefa ile birleşme kararı aldık. Futbol öteleme değil birleşmedir. Amatörlük ayrışma değil aynı hedefte anlaşmadır.Bundan dolayı sevenlerimizden maddi desteklerini bekliyorum. Bu oluşum her iki camiaya da hayırlı olsun.Not:Futbol şiddet değil sevgi , barış ve kardeşliktir. Bu düşünce ile bütün amatör olan kulüpler benim kardeşimdir BÜYÜKSIRSPOR.

(HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15