AMAÇ FARKINDALIĞI ARTTIRMAK

Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KABÖDER) ve Kahramanmaraş Sütçü Üniversitesi (KSÜ)’nin ortaklaşa düzenleyeceği organ bağışı konusunda Yılın Farkındalık Ödülleri programı bugün düzenlenecek.

AMAÇ FARKINDALIĞI ARTTIRMAK

Düzenlenecek olan etkinlikte organ bağışına destek veren vebu konuda farkındalık yaratan kuruluşlarla ödülleri takdim edilecek.

“İNSANLARIN BU KONUDADUYARLI OLMAK”

Organ bağışı farkındalığının arttırılması gerektiğinisöyleyen KABÖDER başkanı Hanifi Çöplü, “Yılın farkındalık ödülleri, organbağışı konusunda şehrimizde hastalara yardımcı olan destek veren yılın basınmedya ödülleri, yılın hekimi, yılın organ nakli koordinatörü ve yılın belediyebaşkanı olarak 4 kategoriye ödüller verilecektir. Organ bağışında farkındalığıartırmalıyız. Tüm insanların bu konuda daha duyarlı olması ve sıcak bakmasıiçin çalışmalarımız olmuştur. Bu çalışmalarımıza da yılsonunda böyle birprogramla ödüllendirmek istedik. Biz bu programı bu yıl ilk defa düzenleyeceğiz.Başka şehirlerdeki bazı derneklerimiz bu uygulamayı düzenliyorlardı. Biz hembir farkındalık olsun hem de bu farkındalığın bir ödüllendirilmesi olsundüşüncesiyle böyle bir program düzenleme kararı aldık. Amacımız farkındalığıarttırmak. Bu programı 24 Kasım günü gerçekleştireceğiz. Bu çalışmayla güzelbir sonuç elde edeceğimizi düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

HABER-FOTO: MERTPOLAT

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15