ANADOLU'NUN YILDIZLARI KAHRAMANMARAŞ'TA!

21-22-23 Aralık 2018 tarihleri arasında Anadolu Yıldızlar Ligi müsabakalarının bir ayağı Kahramanmaraş’ta yapıldı.

ANADOLU'NUN YILDIZLARI KAHRAMANMARAŞ'TA!

Kahramanmaraş’ta yapılan Hentbol Anadolu Yıldızlar Ligi(ANALİG) grup müsabakalarında Kahramanmaraş’ı temsil eden hentbol takımı grupbirincisi oldu.

21-22-23 Aralık 2018 tarihleri arasında KahramanmaraşOsman Sayın Spor Salonlarında oynanan

Hentbol Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Grup müsabakalarına9 Bayan 9 erkek takım olarak toplam 18 takım kıyasıya mücadele ettiği AnadoluYıldızlar Liginde Adana, Osmaniye, Mersin, Burdur, Antalya, Isparta,Kahramanmaraş, Hatay illerinden 300’e yakın sporcu katıldı. Birbirindençekişmeli geçen müsabakalar sonunda Kahramanmaraş’ı temsil eden hentbol takımıgrup birincisi olarak Hentbol Anadolu Yıldızlar Ligi Yarı final müsabakalarınakatılma hakkı kazandı.

9 İLİN KATILIMIİLE GERÇEKLEŞTİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü 2018-2019sezonu faaliyet programında yer alan, Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol GrupMüsabakaları Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Osman Sayın SporSalonunda 21-23 Aralık 2018 Tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Analig Hentbol Grup müsabakalarına 21 Aralık 2018tarihinde Açılış seremonisi yapıldı. Müsabakalara katılan tüm takımlarınkatıldığı töreninde İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik ve Spor İlMüdürlüğü Spor Şube Müdürü Yusuf Bayram Demirci açılış konuşmasıgerçekleştirdi.  İlimizde düzenlenenAnalig Hentbol Grup Müsabakalarına Akdeniz Bölgesi 9 İlden Kız Erkek 18 Takımkatıldı. Müsabakaların sonunda derece elde edip çeyrek finale çıkmayı hakkazanan takımlara ödülleri törenle takdim edildi. Kahramanmaraş Kız ve ErkekHentbol Takımımız Gruplarında 2. olarak Karaman ilinde yapılacak olan ÇeyrekFinal Müsabakalarına katılmayı hak kazandılar.

18 TAKIM KIYASIYAMÜCADELE ETTİ

Kahramanmaraş Hentbol İl Temsilcisi Tuncay Kılınç, alınanbaşarıyla ilgili bir açıklama yaparak, sporcuları bütün sporcuları tebrik etti.

Kılınç yaptığı açıklamasında, “Şehrimizde yapılan, HentbolAnadolu Yıldızlar Ligi grup müsabakalarında dereceye giren sporcularımıza,antrenörlerimizi tebrik eder, Hentbol Anadolu Yıldızlar Ligi yarı final müsabakalarındabaşarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

Gayet seyir zevki yüksek bir maç, müsabakalar fair- playçerçevesinde oynatıldığını ifade eden Hentbol İl temsilcisi Tuncay Kılınç,“İlimiz Osman Sayın Spor Salonunda gerçekleşen müsabakalara 9 Bayan 9 erkektakım olarak toplam 18 takım kıyasıya mücadele etti. Anadolu Yıldızlar LigiGrup müsabakalarına Adana, Osmaniye, Antalya, Isparta, Kahramanmaraş, Hatayillerinden 300’e yakın sporcu katıldı. Bu Bağlamda İl Müdürümüz Ali İhsanKabakçıya katkılarından dolayı bizlere salonu açtığı için çok teşekkür ederim. (ANALİG)AnadoluYıldızlar Ligi Hentbol Müsabakalarında Kahramanmaraş Kız ve Erkek HentbolTakımlarımız Yarı Finallerde ilimizi temsil edecektir” ifadelerini kullandı.

“HENTBOLUSEVDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Türkiye Hentbol Federasyonu Kahramanmaraş İl TemsilcisiTuncay Kılınç, Kahramanmaraş’ta hentbol sporunu gençlere sevdirmeyeçalıştırdıklarını ancak Sporcu bulmada önemli sıkıntılar yaşadıklarını ifadeetti. Hentbol İl Temsilcisi Kılınç, hentbolun hem Türkiye’de hem deKahramanmaraş’ta bilinmemesinden yakındı. 2011’de Kahramanmaraş İl Temsilciliğigörevine geldiğini söyleyen Kılınç, “Biz 2011’de bu göreve geldiğimizdeBatıpark ve Çukurova Elektrik Anadolu Lisesi’nin kapalı salonunda maçlarıyapıyorduk ve nizami bir sahamız yoktu. Bizler o zor şartlarda 2 tane 2. Ligtakımı kurmayı başardık. Bunun yanında 2 tane bölgesel lig takımı kurduk. Butakımlarla Kahramanmaraş'taki gençleri bu spora yönlendireceğiz” dedi.

“ANALİGİNKAHRAMANMARAŞ’A KATKISI BÜYÜK”

21-22-23 Aralık 2018 tarihleri arasında KahramanmaraşOsman Sayın Spor Salonlarında oynanan

Hentbol Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Grupmüsabakalarının Kahramanmaraş’ta oynatılması ile birlikte Tribünlerdehareketliliğin olduğuna dikkat çeken Hentbol İl Temsilcisi Kılınç,“Şehrimizdeki Hentbol sevgisini sporseverlere aşılamak istemiştik. Bu Bağlamdabir ayağını Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiğimiz Anadolu’nun Yıldızları Grupmüsabakalarının Hentbol severlere büyük katkısı olmuştur. Amacımız salonlarasporları çekmekti, bu bağlamda azda olsa tribünlerimizin hareketli olmasıbizleri fazlası ile mutlu etti” ifadelerini kullandı.

“TESİS VAR SPORCUYOK”

İl Temsilciliği olarak hentbolu sevdirmeye gayretettiklerini dile getiren Türkiye Hentbol Federasyonu Kahramanmaraş İlTemsilcisi Tuncay Kılınç; “Eskiden tesis sıkıntımız vardı tesis bulamıyordukama şimdi tesisler yapıldı ve içini dolduramıyoruz. Yani bu noktada hentbol iltemsilcisi olarak hentbolu velilere tam olarak anlatamıyoruz. Vatandaşlarınhentbolla ilgili bütün önyargılarını kırmak için büyük gayret sarf ediyoruz.Bir veliden sporcuyu alırken veli bize hentbol nedir diye sorular soruyor vebiz de cevabını vermeye çalışıyoruz. Bizim şu an herhangi bir başarımız mevcutdeğil ama alt kulüpler bazında 3-4 tane takımımız var ve yerel liglerdekategorilerde oynuyor. Ancak bizim tek eksiğimiz kendimizi tam olarak ifadeedemememiz. Bu sporda maliyet daha az. Yani bir futbol takımına yapılanyatırımın yüzde 1 veya 2’lik yatırımın yapıldığı zaman bizler süper ligdeoynayacak takımı kurabiliriz. Bu yüzden hentbol sporu hem maliyeti az bir sporhem de başarıya çok müsait bir alan. Bunun için Kahramanmaraş'a hentbolalanında başarılar getirmek için İl Temsilciliği olarak bütün imkanlar seferberedildi.”

“TESİSLEŞMEDESORUNUMUZ ÇÖZÜMLENDİ”

Tesisleşme konusunda Gençlik Hizmetleri Spor İl MüdürüAli İhsan Kabakçı'nın Kahramanmaraş'a büyük yatırımlar yaptığını söyleyenKılınç, "Ben burada şunu önemle vurgulamak istiyorum; tesisleşmede ve ligtakımları kuruluş aşamasında Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Sayın Aliİhsan Kabakçı’nın emekleri çok büyük Kendisine hentbol ailesi olarak teşekkürederim. Kabakçı, Kahramanmaraş'taki bütün sorunlara el atan bir kişilik.Futboldan basketbola; hentboldan voleybola kadar bütün spor dallarına emek sarfediyor. Aynı zamanda bütün spor dallarına yeni tesisler hediye etti.Kahramanmaraş'ın spor alanında tesis sorununun çözümünde Ali İhsan Kabakçı'nınbüyük emekleri vardır. Yine kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Hentbol Akdeniz Grup müsabakaları sonunda ilk ikiyegirerek çeyrek finale katılan illerin takımları şu şekilde oluştu.

Yıldız Kızlar;

A Grubu

1.Antalya

2.Isparta

B Grubu

1.Mersin

2.Osmaniye

C Grubu

1.Hatay

2. Kahramanmaraş

Yıldız Erkekler;

A Grubu

1.Isparta

2.Kahramanmaraş

B Grubu

1.Mersin

2.Adana

C Grubu

1.Burdur

2.Hatay               

(HABER VEFOTOĞRAFLAR: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15