Andırın'ın İddialı Adayı Bahar, Projelerini Açıkladı

Andırın’ın iddialı adaylarından Ahmet Bahar, Andırın AK Parti İlçe Başkanlığında, Andırın Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Bahar, kısaca özgeçmişini ifade ettikten sonra projelerini açıkladı:

Andırın'ın İddialı Adayı Bahar, Projelerini Açıkladı

1948'de AndırınK.Maraş'ta doğdum. Kırşehir Eğitim Enstitüsünden mezun oldum. Andırın veKadirli'de öğretmenlik yıllarında Milli Gençlik Vakfında görev yaptım.1998yılında emekli olduktan sonra Fazilet Partisi Kadirli İlçe Başkanlığı göreviniyürüttüm. 2001'de Saadet Partisi K.Maraş Kurucular Kurulunda teşkilatbaşkanlığı yaptım. 2002-2007 yıllarında Saadet Partisi K.Maraş İl Başkanlığı veGİK Üyeliği yaptım. Son olarak Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile birlikte Adalet veKalkınma Partisine katıldım. Halen AK Parti Kahramanmaraş İl Disiplin Kurulu üyesiyim.Yıllarcaköylerinde memleket sevdasıyla öğretmenlik ve vakıf çalışmaları yaptığım ilçemAndırın'a belediye başkanı olarak hizmet etmek istiyorum.

 

ANDIRIN PROJELERİ:

ALTYAPI

Andırın ilçemerkezinin içme suyu sorunu kalıcı bir şekilde çözülecek, kırsal mahallelerdeevinde içme suyu olmayan hane kalmayacaktır.

İlçe merkezininyolları zaman geçirilmeden bitirilecek, Kadirli-Andırın-Göksun şehirlerarasıyolunun tamamlanması için gerekli girişimlerde bulunulacaktır. 

 

İSKAN BAYINDIRLIK

Makul fiyatakonut ihtiyacını karşılamak maksadıyla TOKİ ile görüşmeler yapılacaktır.

Kentsel dönüşümile ilçe merkezi yeni, çağdaş, işlevsel, ticari alanları genişlemiş bir halalacaktır.

Bir kompleks ileotopark, daimi semt pazarı, toplantı salonu, düğün/toplantı salonu ihtiyacıçözüme kavuşturulacaktır.

İlçe merkezine veeskiden belediyelik olan büyük mahallelere taziye evleri/millet kıraathaneleriinşa edilecektir.

Bütüncül birproje ile tuvalet, hamam, yüzme havuzu inşa edilecektir. 

 

ÇEVRE

Kalıcı çalımsıbitkilerle peyzaj çalışmaları yapılacaktır.

BüyükşehirBelediyesi ile görüşmeler yaparak park Millet Bahçesi haline getirilecektir. Hermahalleye çocuk oyun parkları yapılacaktır.

 

EKONOMİ

İlçe dışındabulunan işadamlarımız ve bürokratlarımız ile görüşmeler yaparak, Andırın’ınihtiyacı olan ekonomik kalkınma için birlikte çalışma teklif edilecek,Andırın’a yatırım için kolaylıklar sağlanmaya çalışılacaktır.  Hayvansal kaynaklı (peynir, keçi sütü)entegre tesisler yapımına öncülük edilecektir.

Defne, okaliptüs,kekik gibi bitkiler için tıbbi aromatik yağ üretimi tesisi için öncülükyapılacaktır.

Defne (har) bazlısabun kozmetik üretimi için girişimlerde bulunulacaktır.

Çilek, kivi,lavanta, sera yetiştiriciliği gibi katma değeri yüksek ürün yetiştirilmesindeöncülük yapılacaktır.

Tatlı subalıkçılığının geliştirilmesi için öncülük yapılacaktır.

 

TURİZM

Yayla turizminingeliştirilmesi için kurulacak Belediye kooperatifi ile özgün mimariye sahipyayla evleri inşa edilecektir. Kış turizminin geliştirilmesi amacıyla küçük birtesisin yapımı için girişimlerde bulunulacaktır.

Ceyhan’danGöksun’a tarihi İpekyolu üzerinde bulunan kalelerin restorasyonu ve düzenlenmesineöncülük edilecek, Kale turizmi için çalışmalar yapılacaktır.

 

İLETİŞİM

Öncelikle görevebaşlar başlamaz kamu kurumlarının yöneticileri, muhtarlar, sivil toplumkuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve vatandaşlarımızla bir araya gelerekilçenin sorunları ve çözüm önerileri hakkında istişarelerde bulunulacak, buistişareler görev süremizce devam edecektir.

Sonuç olarak; birAndırın sevdalısı, memleket sevdalısı, hizmet sevdalısı, davamızın sevdalısıolarak güzel ilçemiz Andırın ve hemşerilerim için çalışmak istiyorum. (HABERMERKEZİ)                                              

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15