ANDIRINDA MAÇ TATİL!

Yerel Amatör 1. Kümede Ligin 11. Hafta müsabakasında Andırın İlçesinde oynanan mücadele de Maç yarıda kaldı ve Hakem mücadeleyi tatil etti.

ANDIRINDA MAÇ TATİL!

Son zamanlarda sporda şiddetin arttığı ÜlkemizdeKahramanmaraş’ta Sporda şiddet unsuru sahaya yansıdı. Hava Muhalefeti dolayısıile İl Tertip Komitesinin maçı verip verilemeyeceği konuşulan Andırın ilçesindeKulüp idarecilerinin maçı temizletilmesi doğrultusunda müsabakaya hazır olanAndırın İlçe sahasında oynanan ve mücadelenin 20.dakikada 2-0 önde iken EkinözüBelediyespor’un oyuncusunun hakeme saldırması sonucu maç hakem tarafından tatiledildi.

Bilindiği gibi  Sonzamanlarda amatör futbol karşılaşmalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücüolaylar nedeniyle; 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde Türkiye genelinde yapılacaktüm amatör futbol müsabakaları TFF Amatör İşler Kurulu’nun aldığı karar ileoynanmadı. En son İstanbul'da oynanan Yıldırım Bosna spor - Küçükköyspormüsabakası öncesi çıkan olaylarda 17 yaşındaki Muhammed Yücel, bıçaklanaraköldürüldü. Bayrampaşa stadında oynanan karşılaşma öncesinde iki kulübüntaraftarları arasında kavga çıktı. Kavgada 17 yaşındaki Küçükköy taraftarıMuhammed Yücel bıçaklanarak hayatını kaybetti. Bu gibi olaylar nedeni ile TFFAmatör İşleri Kurulu yurt genelindeki maçları iptal ettiğini duyurdu. İstanbulSüper Amatör Lig 6. Grup mücadelesinde Yıldırım Bosnaspor - Küçükköyspor maçıöncesi çıkan olaylarda 17 yaşındaki Muhammed Yücel bıçaklanarak hayatınıkaybetmişti. Yaşanan olay sonrası Yıldırım Bosna Spor Kulübü, bugün yaptığıaçıklama ile ligden çekildiğini bildirmişti.

İLK MAÇLARIDA OYNANMAMIŞTI                                                                                                                                     

2018-2019 Futbol Sezonu heyecanı Batıpark, Saim Çotur,Doğukent, Belediye ve Pazarcık, Andırın, Afşin, Ekinözü, Türkoğlu,Çağlayancerit Futbol Sahasında oynanan Büyükler Ligi 1. Amatör Küme gurupmaçlarıyla devam ederken ertelemeye giden 1. Amatör küme Büyükler LigindeEkinözü Cela Belediyespor Kulübünün 04.11.2018 tarihinde yapılacak olanÖnlisans KPSS Sınavına girecek sporcularının bulunmasından dolayı ertelenenEkinözü Cela Belediyespor, Andırın Yeşildağspor erteleme maçı hafta sonu icraedilecekti ama olmadı ve yoğun kar yağışı nedeni ile yolların kapanması ileyeniden ertelenmişti. 

3 KEZ ERTELENMİŞTİ

Bu müsabakaların yanı sıra ise daha önce İl Tertipkomitesine çeşitli sebebiyetlerden dolayı ertelemeye giden 1. Amatör kümeBüyükler Liginde İlk yarının son düdüğü 15 gün önce çalmıştı. Birbirinden güzelmaçlara her saha ve şartlarda karşılaştık. Taraftarlar tribünlerde üşüseler demaçlarda atılan gollerle içleri ısındı diyebiliriz. Bu Bağlamda Ekinözü CelaBelediyespor Kulübünün 04.11.2018 tarihinde yapılacak olan Önlisans KPSSSınavına girecek sporcularının bulunmasından dolayı ertelenen Ekinözü CelaBelediyespor, Andırın Yeşildağspor erteleme maçı 30 Aralık Pazar günü saat13:00 da Ekinözü ilçe stadında oynanamadı. Yoğun kar yağışı nedeni ile yollarınkapalı olması ve stadyumun buz tutması gündeme gelirken Yola çıkan AndırınYeşildağspor ve Müsabaka Hakemleri yoldan geri dönüş yapmak zorunda kaldı. Buerteleme maçı ilerleyen tarihlerde İl Tertip Komitesi tarafından maçınoynanacağı ifade edildi. TFF Amatör işlerin Ülke Genelindeki Amatör yas nedeniile bu maç bir kez daha ertelenirken İl Tertip Komitesi 10 Ocak 2019 tarihinemaç konuldu.

HÜKMENE DÖNÜŞTÜ

Bu Tarihten ise Ekinözü Cela Belediyespor maçagelemeyeceğini ifade ederek maça eksik Liste sundu. Bu Bağlamda erteleme maçıHükmen’e dönüşmüş oldu. Kahramanmaraş 1.Küme A grubunda 2.haftasında ileri birtarihe ertelenen Ekinözü Cela Belediyespor-Andırın Yeşildağspor Ekinözü CelaBelediyespor’un oyuncu bulamaması nedeni ile maça çıkmadı. (HABER: İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15