ANKA HASTANESİ'NDEN EĞİTİME DESTEK

Eğitime katkı sağlamak amacıyla Özel Gaziantep Anka Hastanesi tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan kitaplar, Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’ndeki 3 köy okuluna bağışlandı.

ANKA HASTANESİ'NDEN EĞİTİME DESTEK

  Sağlıksektöründeki başarısıyla adından söz ettiren Özel Gaziantep Anka Hastanesisosyal ve kültürel etkinlikleriyle de takdir topluyor. Sosyal sorumlulukprojesi kapsamında Özel Gaziantep Anka Hastanesi tarafından başlatılan kitapkampanyası ile toplanan kitaplar ihtiyaç sahibi köy okullardaki çocuklaraulaştırıldı.

  Hastaneçalışanlarının, hasta ve hasta yakınları ile kitap bağışında bulunmak isteyenvatandaşların katıldığı kampanya 21 gün sürdü. Kampanya kapsamında bin 369kitap toplandı. Toplanan kitaplar Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı EricekKöyü’ndeki Ericek Profesör Doktor Mehmet Sağlam Çok Programlı Anadolu Lisesi,Ericek Merkez İlk ve Ortaokulu ile Ericek Müdürler İlköğretim Okulu’nabağışlandı. Kitapların yanı sıra hayırseverler tarafından bağışlanan kalem,silgi, kalemtıraş, kalemlik, kıyafet ve botlar da öğrencilere ulaştırıldı.Yapılan bağışlarla yüzleri gülen çocuklar, kampanyaya destek veren herkeseteşekkür etti.

  Kitap bağışlananokullardan Ericek Profesör Doktor Mehmet Sağlam Çok Programlı Anadolu LisesiMüdür Yardımcısı Hasan Vural, Ericek Merkez İlk ve Ortaokulu Müdür Yardımcısıİsmail Özbeyler kampanyayı başlatan Özel Gaziantep Anka Hastanesi’ne vekampanyaya destek veren herkese teşekkür ederek, “Kitapları teslim aldık, çocuklarımıziçin çok faydası olacağına inanıyoruz”dedi

  Ericek Müdürlerİlköğretim Okulu öğretmeni Halil İbrahim Algan "Sözün bittiği noktadayız,şu an Kahramanmaraş Göksun Ericek Müdürler İlkokulundayız, rakım 1900. SizlerGaziantep’te birlik ve beraberlik içerisinde, taşın altına elinizi koyarak,bizleri burada yalnız bırakmadınız. Okulumuza eksik olan kitapların yanı sıraçocuklarımızın ihtiyaçlarını da karşıladınız. Her şeyden önce hayatta en güzelşey dost kazanabilmek, yüreğe dokunabilmek. Allah razı olsun değerli Hannanhocamdan. Kendisi ile tanıştığım için çok mutluyum. Bir insan bin insanaeşdeğer. Sayısız kitap geldi. Biliyorum yarın o çocuklar o kitap kutularınıaçarken benden daha çok mutlu olacak ve benden daha çok heyecanlanacak.Hepinizden Allah razı olsun" şeklinde konuştu.

  Bağışlanan kitapve eşyaları yerine ulaştıran Özel Gaziantep Anka Hastanesi İdari İşlerYöneticisi Hannan Polat ise, "Eğitime katkı zincirinin bir parçasıolduğumuz için mutluyuz. Kısa sürede çok sayıda kitap topladık. Kitap bağışıyapanlar eğitime katkı zincirinin bir parçası olacak. Umarım bu kitaplar,çocukların geleceğine ışık tutar. Kampanyaya destek veren herkese teşekkürederim" diye konuştu. (iha)

 

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15