Aracı ve ehliyeti olmayan görme engelliye trafik cezası

Kahramanmaraş'ta yüzde 70 görme engelli Ahmet Kenardagezer'e 2009'da kesilen trafik cezası 9 yıl sonra ulaştı.

 Aracı ve ehliyeti olmayan görme engelliye trafik cezası

 Görme kaybı nedeniyleehliyeti, aracı olmayan ve 9 yıl önce kesilen trafik cezası nedeniyle maaşınabloke konulan Kenardagezer, ceza yazılan kişinin kendisi olmadığını belirterekyanlışlığın düzeltilmesini istiyor

 Kahramanmaraş'tayüzde 70 görme engelli Ahmet Kenardagezer'e trafik cezası kesildi. Görme kaybınedeniyle ehliyeti ve aracı olmayan ve 9 yıl önce kesilen trafik cezasınedeniyle maaşına bloke konulan Kenardagezer, ceza yazılan kişinin kendisiolmadığını, yanlışlığın düzeltilmesini istedi.

  İş-Kur tarafındankendisine sağlanan geçici işlerde ve boş zamanlarında simit satarak geçiminisağlayan Ahmet Kenardagezer (50), kazancıyla hasta annesine bakıyor.

  Annesiyle birlikteyaşayan Ahmet Kenardagezer, bu ay maaşını çekmek için gittiği bankada parasınatrafik cezası nedeniyle bloke konulduğunu öğrendi.

  Kendisine 2009yılında Mersin’de ters yön ihlali nedeniyle trafik cezası kesildiğini söyleyenKenardagezer, ceza makbuzunun 9 yıl sonra tebliğ edildiğini belirtti.

  Maaşını alamadığıiçin mağdur olduğunu kaydeden Kenardagezer, şunları söyledi: 

  “Trafik cezası 2009yılında yazılmış. 2009 yılında kesilen ceza için neredeyse 10 yıl nedenbeklendi? Faizlenmesi mi beklendi? Bu kişi ben değilim. Benim aracım yok. Yazıkdeğil mi. 2 bin lirama el konuldu. Bu durumun hırsızlıktan dolandırıcılıktanbir farkı yok bence. Buradan tüm yetkililere sesleniyorum, bana yardımcıolmalarını istirham ediyorum. Bana verilen belgede ceza kesilen aracın plaka vediğer bilgiler yer almıyor. Büyük bir hata var.”

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15