ARIKAN: FİLİSTİN BİZİM İÇİN KIBLE DAVASIDIR!

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Salman Arıkan, Filistin’de kan döken İsrail için sert açıklamalarda bulundu.

ARIKAN: FİLİSTİN BİZİM İÇİN KIBLE DAVASIDIR!

Arıkan, “Kudüs bizim için bir Filistin davası değil birMescid-i Aksa bir kıble davasıdır. 50 yıldır işgal altında tuttukları Kudüs’eyapılanlar bugün ne yazık ki dünya Müslümanlarının güçlü bir birliktelik,beraberlik sağlayamamalarındandır. İşgal altındaki Filistin topraklarındasürekli kan döken terörist İsrail devleti yaptığı bütün zalimliklerin hesabınıer geç verecektir” dedi.

Kudüs’te işgal altındaki Müslümanların yanında olduklarınıbelirten Arıkan, şöyle konuştu: “Toplumsal ve insani dayanışmanın en üst düzeyeçıktığı mübarek Ramazan ayında Filistin’de, Kudüs’te işgal altında her türlübaskı, zulüm ve işkenceyi gören, şehit veren kardeşlerimizin elimizden gelentüm gayret ve dualarla yanındayız. Kudüs bizim için bir Filistin davası değilbir Mescid-i Aksa bir kıble davasıdır. 50 yıldır işgal altında tuttukları Kudüs’eyapılanlar bugün ne yazık ki dünya Müslümanlarının güçlü bir birliktelik, beraberliksağlayamamalarındandır. İşgal altındaki Filistin topraklarında sürekli kandöken terörist İsrail devleti yaptığı bütün zalimliklerin hesabını er geçverecektir. 1995’te alınan ama bugüne kadar uygulanmayan elçiliğin Kudüs’e taşınmasıkararı alan ABD’de orta doğuda ve İslam coğrafyasında kan akmaya devam etsinsorunlar bitmesin amacındadır. İsrail ablukası altında insani kriz yaşayanFilistin halkını uluslararası hukuku yok sayarak ortadan kaldırmak isteyenlerbu amaçlarına ulaşamayacaktır.” Müslümanların ayağa kalktıkça zalimin dizçökeceğini aktaran Milletvekili Aday Adayı Salman Arıkan, şunları söyledi: “Elbetzalimin zulmü bitecek mazlumun galip geldiği günler gelecektir. Bizleri kardeşliğe,sevgiye, barışa, birlikteliğe yönlendiren bu günlerde umudumuzu vekararlılığımızı yitirmemeliyiz. Bu mübarek ayda rahmet ve bağış kapılarıaçılır, dayanışma, yardımlaşma, kardeşlik ve sevgi bağları kuvvetlenerek birlikve beraberliğimiz daha da güçlenir. Yoksullara, mazlumlara, kimsesizlere, savaşmağdurlarına merhamet ve şev kat duygularıyla el uzatmanın, iftar sofralarımızıkardeşlerimizle paylaşmanın şükür ve huzurunu en çok hissedeceğimiz bu Mübarek Ramazanayının Kahramanmaraşlı tüm hemşerilerime ve tüm Müslüman âlemine huzur, sağlık,barış ve mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner19

banner34

banner37