ASKF TARAFINDAN SPORA VE GENÇLİĞE VEFA GECESİ

Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa Spora ve Gençliğe yapılan katkılara vefa gecesi tertip edildi.

ASKF TARAFINDAN SPORA VE GENÇLİĞE VEFA GECESİ

Spora ve Gençliğe yapılan katkılara "Vefa Gecesi"programında İlimizde spora katkıda bulunan ve sporda Ülkemiz adına başarılarelde edenleri onure etmek adına Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuile Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa birgece tertip edildi. Gecede Spora ve Gençliğe yapılan katkıları olan Sporcu vespor adamlarına plaketlerini TBMM İç İşleri Komisyon Başkanı Ak PartiMilletvekili Celalettin Güvenç, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç,Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulakdiroğlu Belediye BaşkanıNecati Okay, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Türkoğlu Belediyebaşkanı Osman Okumuş, ASKF Başkanı Ergün Önal, STK Temsilcileri ile birlikte bugüzel gecede takdim edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıylabaşlayan törende Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı ErgünÖnal,  TBMM İçişleri Komisyon Başkanı, AKParti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç ve Ak Parti KahramanmaraşMilletvekili İmran Kılıç'ın konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi. Gecedesporun ve spora yapılan yatırımların yanı sıra önemli konularda gecede yeraldı. Daha sonra ise gece hatıra fotoğrafı ile ölümsüzleştirildi.


FİKİRALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

Sporun, birlik, beraberlik, kardeşlik olduğunu söyleyenASKF Başkanı Ergün Önal, “Bu akşam burada bütün kulüplerimizin katılımıyla,spor adamlarımızın katılımıyla, spor ailesini birlik ve beraberlik içindegörmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah bu birlik ve beraberlikböyle devam eder. Devam ettirmek de bizlerin görevidir” dedi. 'Birlik,beraberlik kaynaşma’ adıyla düzenlenen yemeğe katılımın beklenenin üzerindeolduğunu belirten Kahramanmaraş ASKF Başkanı Ergün Önal, amatör sporcamiasındaki birliği, beraberliği pekiştirmek ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla Sporave sporcuya vefanın önemini anlattı ve katılan herkese teşekkür etti.

SPOR EMEKCİLERİHATIRLANDI

Spora ve sporcuya hizmet etmiş Kulüp başkanları,Antrenörler, Sporcular, Hakemler ve spor’un bir çok alanında yer alan sporcularhatırlatıldı. Gecede Büyüksırspor'a hizmet etmiş kulüp başkanı, Ahmet Demir,Pazarcık Aksuspor'a hizmet etmiş yönetici ve Futbolcu Celal Tekşen [Kel Celal],Andırın Yeşildağspor'a hizmet etmiş kulüp başkanı, İbrahim Yaycıoğlu, Eskifutbol Hakemi, Osman Karatutlu, Futbol antrenörü ve Futbol elçisi, MuhittinDuygal, Futbol yöneticisi Salon sporları yöneticisi, Futbol elçisi, KemalTepebaşı, Milli Tekvandocu  SeyfullahZengin, Elbistan AELspor'u kurup spora hizmet etmiş spor sevdalısı HacıHançerli, Futbol ve salon sporları Antrenörü ve Futbol hakemi BünaminEsirgemez, Spor idarecisi, spor gönüllüsü Reşit Demirci, İl tertip komitesiüyesi ve spor gönüllüsü Şeref Günalan, Eski hakem ve Milli master atlet TuğbaGüneş, Boks antrenörü Ömer Köse, Judo antrenörü milli Judocu Hamza Selen,Futbol hakemi, Kürşat Reyhanlıoğlu, Hetbol Antrenörü, Ejder Nacaroğlu  PTT spor idarecisi  Yüksel Kılıç, Afşin Belediyespor FutbolAntrenörü Hasan Akpınar, DSİ Spor kulübü Futbol Antrenörü  Ayhan Çifçi, Futbolcu, Halk oyunlarıfederasyonu ulusal hakem, Yusuf Gündoğdu, Masa Tenisi Antrenörü İsmetTürksayar, Aksuspor'a hizmet etmiş kulüp başkanı Nihat Bozdağ, ÇağlayanceritGönüllü futbol elçisi Kazım Demiröz, Çağlayanceritspor'a hizmet etmiş kulüpbaşkanı Yusuf Onaran, Türkoğlu Gönüllü Futbol Elçisi Paşa Saygılı, İl hakemkurulunda görev yapmış hakem, Hacı Çetinoğlu, Ulusal Yüzme Antrenörü ASKFyönetim kurulu üyesi Osman Çullu ve Gençlik ve spor il müdürü Ali İhsanKabakçı'ya Amatör Spora Vefa Gecesinde Kahramanmaraş'ın sporuna hizmet etmiş kişilertek tek çağrılılarak programa katılan protokol mensupları tarafından plaketverildi.

“BİZ BÜYÜK BİRAİLEYİZ”

Burada kalabalık bir ortamda Sporun sevdasıyla buralarageldiklerini ifade eden ASKF Başkanı Ergün Önal, “Sayın vekillerim, Sevgili BelediyeBaşkanlarım, Emniyet Müdür Yardımcım ve Cefakar Fedakar Spor Kulübü Başkanlarımve spora ve sporcuya hizmet etmiş emektar spor ailem, hepinizi bu ulvi birgünde saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Hepimiz kocaman bir aileyiz. Hepinizesaygılar sevgiler sunuyorum sağ olun var olun” dedi.

“GENÇLERİMİZE SPORALIŞKANLIĞI EDİNDİRMEMİZ LAZIM”

Spor Kulüpleri ile bir arada olmanın mutluluğunuyaşadığını ifade eden Kahramanmaraş Milletvekiliİmran Kılınç yaptığı açıklamada, Saygıdeğerİç İşleri Komisyon Başkanımız, Saygıdeğer Amatör Spor Kulüpleri FederasyonBaşkanımız, Çok değerli arkadaşlarım Değerli Kulüp Başkanlarımız, DeğerliSporcu Arkadaşlarımız Tabi spor camiasıyla da bir arada olmaktan büyük mutlulukduymaktayız. Burda çok cefakar fedakar abilerimiz var çocukluğumuzdan bu yanafutbolun içinde gördüğümüz çok değerli büyüklerimiz var. Tabi spor çok önemliaslında spor insanlar için bir alışkanlık haline gelmeli yani spor eğitimibeden eğitiminin temeli spor alışkanlığı. Bugün daha dinamik bir toplum istiyorsakdaha hareketli daha mukaveti yüksek bir toplum istiyorsak bunun temelinde sporeğitimi var spor alışkanlığı var. Güçlü nesiller istiyorsak geleceğe güçlü birşekilde girmek istiyorsak çocuklarımıza, gençlerimize spor alışkanlığıedindirmemiz lazım adeta sporu böyle her gün çocuklarımızın bir ahlak halinegetirilmesi gerektiğine inanan biriyim ben” dedi.

“AMATÖRÜ AYAĞAKALDIRACAKSAK ÖNCE BİR AYAKLANMALIYIZ”

 Spor’un veSporcunun her zaman yanında olduğunu ve bu anlamlı gecede spor Ailesi ile biraarada olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden TBMM İç İşleri Komisyon BaşkanıAk Parti Milletvekili Celalettin Güvenç,  “Hepinize hoşgeldiniz diyorum en kalbiduygularımla selamlıyorum. Güzel bir organizasyon. Sporu kalkındıracaksak öncebiz kalkınmalıyız. Amatör sporu kurtaracaksak önce bir Ayağa kalkmalıyız. Bunedenle hepimize büyük işler düşüyor. Tabi Bizim bir hayalimiz var. İnşallahonu da kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Nedir o Amatör evi, Amatör evini yapacağız inşallah. Düşüncemiz Kayserimodülünü uygulamaktı ama Kahramanmaraş daha büyüğünü hak ediyor. HemDulkadiroğluna hemde Onikişubat’a. İnşallah başkan ifade etti bu yıl ihalesiniyaparız başlarız. Zaten benim kanaatim Spor Bakanımıza da önerim tümvilayetlerde amatörlerin rahatlıklar barınacağı malzemelerini koyacağıtoplanacağı ve antreman sahaları olan amatör evlerini onu Türkiye'de ilk olarakTayyip Erdoğan başlatmıştır. Bugüne kadar tamamlayamamış olmamız bireksikliktir. Ama nerden başlarsak o kardır. İnşallah şehrimizde bunu yapacağız”dedi. (HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN)

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15