ASLAN BAŞKENTTEN 1 PUNA ALDI (1-1)

Ligin 14. Haftasında Ankara Deplasmanında zorlu bir maça çıkan temsilcimiz Kahramanmaraşspor Ostim Stadyumunda 1 puanla Kahramanmaraş’a dönüş yaptı.

ASLAN BAŞKENTTEN 1 PUNA ALDI (1-1)

Temsilcimiz Kahramanmaraşspor TFF 2.lig Kırmızı grupta14.haftanın maçında Ankara temsilcisi Bugsaşspor ile 24 Kasım cumartesi saat13:30’da OSTİM stadında karşı karşıya geldiği maçta Yusuf Emre Kasal’il ilkyarıyı 0-1 önde kapatırken Ev sahibinin 76. dakikada kayıt ettiği golle sahadanberaberlikle ayrılarak haftayı 1 puanla kapattı.

Trabzon bölgesinden Tolga Sancak’ın yönettiği müsabakada,Ordu bölgesinden Mehmet Şengül ile Trabzon bölgesinden Kerem Yükünç yardımcıhakem olarak görev yaptığı maçta Temsilcimiz Kahramanmaraşspor Başkentte zorlubir mücadeleye çıktı.

Ev sahibi Bugsaş Spor İlk 11:14. Kubilay Çatal, 28. Soner Gönül, 55. Süleyman Özdamar 4. EnverYıldız, 22. Beytullah Ayduvan, 80. Hasan Türk, 18. Ahmet Karaman, 6. KudbettinTekin Oğrak, 70. Ahmet Sun, 7. Mustafa Çeçenoğlu, 11. Suat Kaya ile sahayaçıkarken Temsilcimiz Kahramanmaraşspor ise 1. Özkan Karabulut, 5. Burak CanKunt, 7. Hurşit Taşcı, 10. Mehmet İncebacak, 11. Cerem Talha Dinçer, 4. SafaAli Memnun, 17. Abdülkadir Akyıldız, 26. Hakan Vural Koçaslan, 35. Lider Koç,21. Yusuf Emre Kasal, 60. Aytürk Halil Hocaoğlu ile müsabakaya başladı.

Konuk ekip Kahramanmaraşspor’un vuruşu ile başlayanmücadelenin ilk dakikalarında ev sahibi rakip kaleye hücum ederken ani ataklaMücadelenin 26. dakikasında Kahramanmaraşspor Yusuf Emre kasal ile 0-1 önegeçti. Müsabakanın 45. dakikası tamamlandı ve ilk yarıyı Kahramanmaraşspor 0-1önde tamamladı. Karşılaşmanın 76.dakikasında Bugsaşspor ani atakla çıktığıpozisyonu Suat Kaya’nın golü ile sonuçlandırdı. Beraberlik golü ile oyun adenge geldi ve müsabaka bu skorla son buldu.

 İLK YARIDA KAHRAMANMARAŞSPOR GOLÜ BULDU

Ankara Ostim stadında oynanan karşılaşmanın ilk 15dakikasında Bugsaş baskılı oyunla sahada hüküm sürerken Kahramanmaraşspor isedefansta savunma yaparak gole izin vermediği karışlaşmanın 26. dakikasındaKahramanmaraşspor’un yüklendiği pozisyonda Yusuf Emre Kasal golü kayıt ederekKahramanmaraşspor’u 0-1 öne geçirdi. Ev sahibi Bugsaş ise aradığı golü ilkyarıda kayıt edemeyerek konuk ekip Kahramanmaraşspor’un 0-1 üstünlüğü ile ilkyarı tamamlandı.

SUAT KAYA İLE BERABERLİKGELDİ

İlk yarısı 0-1 biten karşılaşmanın 2. yarısında Ev sahibioyunda hakimlik kuran taraftı. Kahramanmaraşspor’un ataklarını kesen ev sahibizaman zaman gole çok yaklaşsa da aradığı golü maçın 75. dakikasında buldu.Enver’in ceza alanına gönderdiği topu Suat’ın gole çevirdiği pozisyondan sonraKahramanmaraşspor adeta ateş kesildi. mücadelede başka gol çıkmadı. TemsilcimizKahramanmaraşspor baskılı ataklarla yüklendiği müsabakanın normal süresindeetkili ataklar geliştirsede golü bulamadı. Ev sahibi ekip Bugsaşspor’un oyunusoğutma adına topu oyun dışına ittiği Kahramanmaraşspor’un ise oyun içerisindetopu tutup gol için çaba sarf ettiği mücadelede başka gol olmayınca Kahramanmaraşspordeplasmandan Kahramanmaraş’a 1 puanla dönüş yapan taraf oldu.

MÜSABAKADAN ÖNEMLİDAKİKALAR:

İLK YARI;

Dk1 Karşılaşma konuk ekip Kahramanmaraşspopr’un vuruşuile başladı.

Dk6 Sağ kanattan bindirme yapan Sefa ileKahramanmaraşspor önemli bir atağa çıktı ve gerçekleştirilen atakta sol kanataaktarılan topa Aytürk yetişemedi. Devam eden pozisyonda defansın hatasındaHurşit yüklendi top yan ağlarda kaldı.

Dk8 Ev sahibi Bugsaşspor bu dakikada etkili bir atağaçıktı ve Süleyman ile Kahramanmaraşspor defansını da aştı ve Ahmet’inSüleyman’dan aldığı topu kaleye yönlendirmek istedi sert şutunda top üsttenauta gitti.

Dk10 Kahramanmaraşsprda Lider orta sahada kazandığı topuileri taşımak istedi topa sahip olduğu anda rakibi tarafından faul yapılıncayerde kaldı. Kazanılan Serbest vuruş baraj engeline takıldı.

Dk14 Bugsaşspor Kudbettin ile atağa çıktı ve sol kanattaniçeri gönderdiği topa Mustafa sahip çıktı ve ceza alanı üzerinden yayın üzerinebıraktı. Ahmet ise yayın üzerinden sert vurmak istedi ama defansta Burak geçitvermedi.

Dk21 Kahramanmaraşspor sol çaprazdan serbest vuruşkazandı ve Hakan ile kullanılan serbest vuruşta top baraja çakılı kaldı.

Dk26 ani atakla Mücadelenin 26. dakikasındaKahramanmaraşspor Yusuf Emre Kasal ile 0-1 öne geçti. 0-1

Dk29 Sol kanattan Bugsaşspor serbest vuruş kazandı.Enver’in derinlemesine içeri gönderdiği topa Kaleci Özkan uzandı ve topa sahipçıktı.

Dk34 Kahramanmaraşspor Yusuf Emre ile ceza alanına girdive defansı aştı ve sol çaprazdan kaleye topu indirmek istedi sert şutu yanfilelerde kaldı.

Dk38 Sol kanattan serbest vuruş kazanan Bugsaşspor daBeytullah içeri gönderdiği topu Hurşit Kornere çeldi. Kornerden ise cevapçıkmadı Kaleci Özkan topu oyuna dahil etti.

Dk41 Kahramanmaraşspor atağında Sağ kanattan içeriaktarılan topa Bugsaşspor defansı  topukornere çeldi. Kornerden ise sonuç çıkmadı.

Dk43 Sağ kanattan bindirme yapan Kahramanmaraşspr’daMehmet’in ara pasında Cerem topa sert vurdu top kalecinin parmakları ucundankornere döndü. Kornerden ise sonuç çıkmadı.

Dk45 Müsabakanın normal süresi tamamlanırken müsabakayaoynanılmayan süre 2 dakika ilave edildi. Kahramanmaraşspor Lider kontra ataklayüklendi. Lider ile Cerem’in ikili alış verişlerde ceza alanına kadaryüklenildi kaleciden top oyuna döndü.

İKİNCİ YARI;

Dk49: Kahramanmaraşspor baskılı bir atakla Bugsaşsporceza alnına yüklendi. Hakan’ın içeri gönderdiği topa Aytürk dokundu kalecidendöndü. Dönen topu Lider tamamlamak istedi ama top yan ağlarda kaldı.

Dk59 Kahramanmaraşspor baskılı ataklarla yüklendi. Ortasahada ters pas yapan Yusuf Emre’nin hatalı pasında Bugsaş ekibi yüklendinEnver gole yaklaştı ama top üstten auta gitti.

Dk64 Bugsaş ekibi baskılı bir atakla Kahramanmaraşsporyarı alanında gole çok yaklaştı. Süleyman’ın ara pasını alan Enver kaleci ilebaşbaşa kaldı ve yayın üzerinden sert vurdu top kaleci Özkan’dan döndü.

Dk 68: Sol kanattan bindirme yapan Kahramanmaraşspor’daAbdulkadir içeri girmek istedi. Defansıda aştı ama arkadan gelen Süleyman topuönüne alanAbdulkadir’in atağını kesti ve faul ile yere düşürdü.

Dk72 Bugsaşspor’da Hasan orta sahadan içeri gönderdiğitopu önüne alan Süleyman ceza yayının dışından kaleci ile karşı karşıya kaldığıpozisyonda topu auta gönderdi.

Dk76 Bugsaşspor ani atakla çıktığı pozisyonu SuatKaya’nın golü ile sonuçlandırdı. 1-1

Dk80 Bugsaşspor karşısında korner bulan KahramanmaraşsporYusuf Emre’nin içeri kestiği topa çıkan Cerem topu kafa ile Lider’in önünedüşürdü.Lider’in topu ıskalaması ile top az farkla auta gitti.

Dk84 Kahramanmaraşaspor’da Abdulkadir yüklendi cezayayına kadar taşıdığı topu gole çevirmek istedi sert şutunda top üstten autagitti.

Dk88 Bugsaşspor’da oyuna sonradan giren Bora Taşdemir,yaşadığı talihsi sakatlık nedeni ile ambulans ile sahadan hastaneye götürüldüoyun içerisinde 3 oyuncu değişikliği yapan Bugsaşspor sahada 10 kişi kaldı.

Dk90 Konuk ekibin galibiyet arayışında bulunduğukarşılaşmada başka gol sesi çıkmayınca Kahramanmaraşspor Ankara deplasmanındanKahramanmaraş’a 1 puanla dönüş yaptı.  

MAÇIN KARNESİ

Bugsaş Spor takımın hocası sahaya şu oyuncuları sürdü:Kubilay Çatal, Enver Yıldız, Beytullah Ayduvan, Soner Gönül, Süleyman Özdamar,Tekin Oğrak, Mustafa Çeçenoğlu, Suat Kaya, Ahmet Karaman, Hasan Türk, Ahmet Sun

Kahramanmaraşspor maça şu 11'le başladı: Özkan Karabulut,Safa Ali Memnun, Hurşit Taşcı, Lider Koç, Aytürk Halil Hocaoğlu, Burak CanKunt, Mehmet İncebacak, Cerem Talha Dinçer, Yusuf Emre Kasal, Hakan VuralKoçaslan, Abdülkadir Akyıldız

 (HABER: İLKER YİYEN)

 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane