ASLAN'DA KANGAL SEFASI

Temsilcimiz Kahramanmaraşspor kendi evinde Sivas Belediyespor’u mağlup ederek 3 puanın sefasını sürdürdü.

ASLAN'DA KANGAL SEFASI

TFF 2.lig Kırmızı gruptaki temsilcimiz Kahramanmaraşspor,ligin 11.haftasında 12 şubat stadında Sivas Belediyespor'u 1-0 mağlup etti.12Şubat stadında oynanan Müsabakayı Malatya Bölgesinden Batuhan Gültekyönetirken, yardımcı hakem olarak Van Bölgesinden Özcan Sultanoğlu ileDiyarbakır Bölgesinden Emre Doğu görev yaptı. Çekişmeli geçen müsabakadaKahramanmaraşspor 28.dakikada golü buldu. Bu dakikada gerçekleşen pozisyondaAbdülkadir Akyıldız'ın penaltıdan attığı gol ile Sivas Belediyespor karşısında1-0 öne geçti. Müsabakada ilk yarı bu skorla noktalanırken 2. Yarıdada gol sesiçıkmadı ve kahramanmaraşspor maçı 1-0 kazanan taraf oldu.

GOL PENALTIDAN

TFF 2. Lig Kırmızı Grup temsilcimiz Kahramanmaraşspor,kendi saha ve seyircisi önünde Sivas Belediyespor’la karşı karşıya geldi. Haftaiçinde Süper Lig ekibi Atiker Konyaspor’u kupadan eleyen temsilcimiz, arkasınaaldığı rüzgarla Sivas Belediyespor’u da mağlup ederek çıkışını sürdürdü.Müsabakaya iyi başlayan temsilcimiz 28. dakikada Sol kanattan bindirme yapanKahramanmaraşspor’un atağında Abdulkadir topu Mehmet İncebacaka aktardı. Mehmetceza alanında dönmek isterken Aykut faulü sonrası Hakem Batuhan Gültek Penaltınoktasını gösterdi. Penaltıyı Abdulkadir gole çevirdi. 1-0 ilk yarı bu skorlanoktalandı.

İKİNCİ YARIDA GOLYOK

Bu sezon ligde inişli-çıkışlı bir grafik sergilemesinekarşın 10 haftalık periyotta grubunda 10 puan toplayarak geçmiş sezonlaraoranla iyi performans sergileyen Kahramanmaraşspor, Kupa maçında elde ettiğigalibiyet ile bir üst tura adını yazdıran ve büyük bir moral bulanKırmızı-beyazlılar, Sivas Belediyespor’u konuk etti. İlk yarıda gol bulanTemsilcimiz Kahramanmaraşspor Mücadelenin ilk yarısı Kahramanmaraşspor’unüstünlüğüyle tamamlanırken, ikinci yarıda da iki takım da birbirini yokladı.İkinci yarıda da üstünlüğü elinden bırakmayan temsilcimiz Kahramanmaraşspor,mücadeleden 1-0 galip ayrılmayı başardı.

MÜSABAKADAN ÖNEMLİDAKİKALAR:

Dk1. Müsabakaya Kahramanmaraşspor başladı. İlk atağındaLider topu Abdulkadirle paylaştı. Abdulkadir içeri aktardığı top defanstakaldı.

Dk9 Sivas ekibi sol kanattan Ali ile yüklendi ve içeriaktardığı topa Lider kafa ile kornere çeldi. Kornerden ise içeri aktarılan topaKaleci Özkan sahip çıktı.

Dk14 Yine kahramanmaraşspor’da defans hatası sebebi ileceza alanında Sivas Belediyespor atağa çıktı ve Eren’in gelen topu ıskalamasısonucunda kaleci Özkan mutlak gol pozisyonuna dur diyen isim oldu.

Dk16 Sol kanatrtan gerçekleşen Kahramanmaraşsporatağımnda Cerem Sivas Belediyespor’dan Ali ile girdiği ikili mücadele sonucundaAli’nin faulüne maruz kaldı. Lider ile kullanılan serbest vuruşta top içeriaktarıldı. top kaleciden oyuna döndü.

Dk23 Sivas ekibi Sağ kanattan bindirme yaptı. Gürey’ınpasını alan Eren ceza alanında rakiplerini çalımlayarak topu Ali’ye aktardı AliOrtaladı top Kahramanmaraş defansına takıldı.

Dk26 Kahramanmaraşspor Emre Kasal ile yüklendi Emre Kasaluzun topla Mehmet Fırat’a topu aktardı Mehmet Fırak seken topa sert vurdu topyandan auta giti.

Dk28 Sol kanattan bindirme yapan Kahramanmaraşspor’unatağında Abdulkadir topu Mehmet İncebacaka aktardı. Mehmet ceza alanında dönmekisterken Aykut faulü sonrası Hakem Batuhan Gültek Penaltı noktasını gösterdi.Penaltıyı Abdulkadir gole çevirdi. 1-0

Dk32 Sol kanattan kazanılan Sivas Belediyespor atağındaAykut topu sağ kanatta Fatih’e kazandırdı. Fatih ise ceza alanına açmak istediLider topu taça çeldi.

Dk36 Kahramanmaraşspor sağ kanattan serbest vuruş kazandıLider’in içeri gönderdiği topa Mehmet kafa ile karşılık verdi ve top az farklaauta gitti.

Dk38 Kahramanmaraşspor defansta bocalama yaparak SivasBelediyespor’a atak vermeye başladı. Sivas ekibi Güray ile gole çok yaklaştığıpozisyonda kaleci Özkan gole engel olan isim oldu.

Dk40 Orta sahadan gelişen atakta Ethem’in kazandığı topuEthem  Hurşit’e açtı. Hurşit ise solkanattan ceza alanı paralelinden içeri ortaladı. Pası alan Abdulkadir topavurdu top yandan auta çıktı.

Dk43 Sağ kanattan atağa çıkan konuk ekip SivasBelediyespor da Alpay içeri aktardı. Ali topu ceza alanında karşıladı ve kaleciile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu kalecinin ayağının dibinden kaleyegönderdi boş kaleye giden topu Burak dokunarak gole izin vermedi.

Dk45 İlk yarıda Kahramanmaraşspor’un üstünlüğü devam ederkennorma sürenin bitmesi ile 3 dakika ilave edildi. Uzatılan 3 dakikalık uzatmadaise gol olmayınca 1-0 sonuçlandı.

İKİNCİ YARI

Dk46 Konuk ekip oyuncu değişikliği ile maça yön vermekistedi. Oyundan Aykut Emre çıkarken Emre Öztürk oyuna giren isim oldu.

Dk48 Kahramanmaraşspor ceza alanı dışından Serbest vuruşkazandı. Serbest vuruşu kullanan Cerem sert şutu az farkla üst direğin üstündenauta gitti.

Dk52 Sağ kanattan yüklenen Kahramanmaraşspor Yusuf ileceza alanına girdi pasını kalenin arka direğine doğru gönderdi topa defans ayakkoyarak kornere çeldi. Kornerden ise net gol cevabı çıkmadı.

Dk56 Sol kanattan gerçekleşen Sivas Belediye ataktaSeerkan Sağ kanattan korner kullandı. Kornerde içeri gönderdiği topa çıkan Emretopu kaleye yöneltti. Defans topu oyuna çeldi, pas hatasındaKahramanmaraşspor’da Lider topu önünde buldu ani atakla yüklendi. Liderin sertve isabetsiz şutunda topu havaya dikti.

Dk59 Sağ kanattan kullanılan kornerdeKahramanmaraşspor’da içeri gönderilen top savunmanın ortasına düştü veAbdulkadir ise defansın arkasından uzattığı ayağına denk gelen top yandan autagitti.

Dk63 Orta sahadan gelişen Kahramanmaraşspor atağındaCemal topu rakibini geçerek Abdulkadir’in önüne aktardı. Abdulkadir ise uzaktanşutu top üstten auta gitti.

Dk69 Sivas Belediyespor Ceza alanı içerisinde Serkan ileAli’nin geliştirdiği atakta defansın müdahalesi sonucunda Ali içeri girdi sertşutunda topa kaleci Özkan son hamlesi ile topu kornere çeldi. Kornerden cevapçıkmadı.

Dk76 Sol kanattan bindirme yapan Sivas Belediyespor’daEren  topu Emrah’a bıraktı. Emrah iseuzun topla topu Ali’ye aktardı. Ali ise ikili mücadelede Burak’ı aştı amaKaleci Özkan’ı aşamadı ve topu Özkan kontrol altına aldı.

Dk79 Sağ kanattan Kahramanmaraşspor Cerem ile atağaçıktı. Cerem’in içeri gönderdiği topta yerde kaldı. Rakibinin faulünü alanKahramanmaraşspor da Burak Can direk kaleye kullandığı serbest vuruş az farklaüstten auta gitti.

Dk84 Kahramanmaraşspor ceza alanına yakın alandan serbestvuruş kazandı. Cerem’in kullandığı ve sert vurduğu top az karambolden oyunadönüş yaptı.

Dk87 Sağ kanattan Ceza alanına aktarılan toptaKahramanmaraşspor’da Furkan topa dokundu top yandan auta gitti.

Dk90 müsabakanın normal süresitamamlanırken müsabakaya oynanılmayan 5 dakika ilave edildi.

Dk90+3 Sivas Belediyesporberaberlik için yüklendi. Emrah ile sol kanattan çıktı ve pasını Halilİbrahim’e aktardı. Halil İbrahim ise sert şutu yandan auta gitti.

Dk90+5 müsabakada başka gololmayınca müsabaka 1-0 Kahramanmaraşspor’un üstünlüğü ile tamamlandı.

MAÇIN KARNESİ

STADYUM: 12 Şubat

HAKEMLER: Batuhan Gül, ÖzcanSultanoğlu, Emre Doğu

KAHRAMANMARAŞSPOR: Özkan -Burak Can, Hurşit, Mehmet İncebacak (Dk.90 İsa), Cerem, Cemal, Abdülkadir(Dk.67 Furkan), Yusuf Emre, Lider, Ethem, Mehmet Fırat Demir (Dk.53 HakanVural)

SİVAS BELEDİYESPOR: Osman -Murat, Berkay, Aykut Emre (Dk.46 Emre), Eren, Güray, Serkan, Fatih, Ali Zorlu(Dk.79 Halil İbrahim), Ali Aydın, Alpay (Dk.59 Emrah)

GOL: Dk.28 Abdülkadir (P)(Kahramanmaraşspor)

SARI KARTLAR: Mehmetİncebacak, Ethem Ercan Pülgir (Kahramanmaraşspor) - Berkay, Ali Aydın, Fatih,Halil İbrahim, Murat (Sivas Belediye Spor) (HABERVE FOTOĞRF: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15