ATLI: TÜM İMKÂNLARIMIZLA ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ!

24 Haziran Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Köy Garajı esnaflarını ziyaret ederek esnafların dertlerini dinledi ve çözüm önerilerini konuştu. Atlı, İYİ Parti’nin iktidara gelmesiyle esnafların sorunlarının çözümü için tüm imkânları seferber edeceklerini söyledi.

ATLI: TÜM İMKÂNLARIMIZLA ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ!

Atlı, Köy Garajı ve meyve-sebze hali gezisinde hemesnafların bayramını kutladı hem de seçimlerde destek istedi. Esnafın İYİParti’ye destek vermesiyle İYİ Parti ile beraber esnafın da iktidara geleceğinive en üst düzeyde temsil hakkına kavuşacaklarını aktaran Atlı, “Esnaflarımız,toplumun bel kemiğidir. Üreten ile tüketen arasında köprü konumundadır. Tümmeslek guruplarında olduğu gibi esnafların da ciddi problemleri var. Çünkü enküçük problemde bile hep esnaflarımız arada kalıyor. En ufak bir ekonomikkrizden, kur dalgalarından, karaborsacıların pazara müdahalelerinden en çokesnafımız zarar görüyor. Biz, iyi insanların iktidara gelmesiyle küçük-büyükbütün esnaflarımızı, teşvik ve destek kapsamına alacağız. Esnaflarımız içinelimizdeki bütün esnaflarımızı seferber edeceğiz” dedi.

OHAL, ESNAFISIKINTIYA SOKTU!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Olağanüstü Hal’de ısrarcı olmasınınen büyük sıkıntısını esnafın yaşadığını kaydeden İYİ Parti Milletvekili AdayıFaruk Atlı, şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanı İYİ Parti’den korktuğu içinseçime OHAL’de girmek istiyor. OHAL’i kendi iktidarı için bir fırsat olarakkullanmak istiyor. Ancak OHAL’in bu ülkeye, bu esnafa, bu iş dünyasına verdiğizararı bilmiyor. Çünkü halktan uzak, halkın ne çektiğini bilmiyor. OHAL demekgüvensiz bir ortam demektir. OHAL demek yerli ve yabancı yatırımcının kaçması,yatırımların ertelenmesi demek. OHAL demek, küçük esnafın sonu demek. Çünkübazı sektörler, diğer sektörleri besler. Mesela inşaat sektörü kendiylebağlantılı onlarca sektörü ayakta tutan lokomotif bir sektör. İnşaat sektörüdurunca onlarca sektör duruyor. Bu sadece yatırımcı için değil aynı zamandataşınır ve taşınmaz mal alımında da vatandaşların yatırımlarını erteleyenOHAL’dir. Bugün siftah bile yapmadan işyerini kapatan esnafımız var. Buinsanlara yazık değil mi? Esnaflık yaparak geçimini sağlayan milyonlarca insan,bir kişinin koltuk ve iktidar hırsına kurban edilmemeli!”

ESNAF TEŞVİKEDOYACAK!

Kahramanmaraş’taki esnafın yaşadığı problemleri çok yakındanbildiklerini aktaran Milletvekili Adayı Faruk Atlı, İYİ Parti iktidarındaesnafın teşvik ve desteklere doyacağını söyledi. Ekonomi programlarında sadecekredi bazlı teşvik bulunmadığını vurgulayan Atlı, “Bunun yanındaKahramanmaraş’ın marka ürünlerinin uluslararası markalarla yarışacak düzeyegelmesi, Pazar ağının genişletilmesi, yeni pazarlar oluşturulması ve esnaflararasında adil rekabetin sağlanması için gövdemizi taşın altına koyacağız. Bizen küçük esnafımızı dahi yaşatacağız. Büyük alışveriş merkezleri karşısındakaybolmasına izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15