Avm'de 15 temmuz sergisi !

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti tarafından organize edilen etkinlik kapsamında 10 Ocak Gazeteciler gününde 15 Temmuz gazete manşetleri sergiye açıldı.

Avm'de 15 temmuz sergisi !

Piazza AVM'de düzenlenen sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yerel ve Ulusal bir çok gazetenin manşetlerinin yer aldığı sergide açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sermet Çuhadar, ''Bildiğiniz gibi bugün çalışan gazeteciler günü bundan 8 yıl önce basın emekçilerin verdiği mücadele sonucu 10 Ocak 1961 yılında çalışan gazeteciler bir takım haklar elde ettiler. Sosyal ve ekonomik olarak 212 sayılı yasanın düzenleme tarihi bugün ve ondan dolayı bugün Türkiye genelinde bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlamaktayız'' dedi. 

Gazeteciler günün 24 saatinde bir mücadele içerisinde, bu görevlerini yapıyorlar diyen Çuhadar, ''Bu görevlerini yaparken basın ahlak ilkeleri çerçevesinde doğru tarafsız bir görev yapma uğraşı içerisindeler ve özgür olmaları lazım. Aslında gazeteci özgür olduğu zaman haberlerini yaptığı zaman burada gazetecinin özgür olması önemli değil. Haberlerini yaptığı zaman basın, halk kendi haberlerine ulaşma imkânı oluyor. Buradaki önemli olan olay o halkın haber alma özgürlüğünün kısıtlanmaması için basının da özgür olması lazım. Bu düşüncelerle bugün tüm gazeteci arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

HABER FOTO MUSTAFA KÖMÜ

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 05:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15