AY YILDIZLI MORFOLOJİ BİNASI YÜKSELİYOR!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi’ne ilave olarak yapılan ve tasarımıyla Kahramanmaraş’ın göğsünü kabartan ay yıldızlı mimariye sahip Morfoloji Binasında çalışmalar hızla devam ediyor.

AY YILDIZLI MORFOLOJİ BİNASI YÜKSELİYOR!

2016 yılında yatırım programına alınan ve 2017 yılındainşaatına başlanan KSÜ Tıp Fakültesi Morfoloji Binası ay yıldızlı tasarımıyladikkat çekiyor. KSÜ Avşar Yerleşkesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi ve AmfiTiyatro arasında yapımına başlanan Tıp Fakültesi Morfoloji Binası baraja hâkimkonumu ve eşsiz dağ manzarası ile şimdiden öğrencilerin ilgisini çekiyor.Şehrin birçok noktasından görülebilir alana konumlanan bina, üzeri ledışıklarla donatıldığında, Ahir Dağı’ndan ve şehrin yüksek yerlerinden Hilal ve Yıldızşeklinde görülerek Kahramanmaraş’a ve Üniversiteye görsel bir güzellik katacak.

Özellikle Tıp Fakültesi’nde eğitimin kalitesini artırmak veöğrenci sayısını artırmak için yapılan bina yaklaşık 22 bin metrekare kapalıalana sahip. Morfoloji Kompleksinin tamamlanmasının ardından Tıp Fakültesi’nde120 olan öğrenci kontenjanının 400’e çıkarılması hedefleniyor., 4 kat ve 12 bin500 metrekare alana sahip Morfoloji Binası ve 9 bin 400 metrekare alana sahipiçinde 3 adet 350 kişilik amfi derslik bulunan eğitim öğretim binasındanoluşacak Morfoloji Kompleksi içerisinde dinlenme ve kantin alanları da yeralacak. Bina tamamlandığında yaklaşık 350 kişilik amfi derslikleri ile yarısıyerli, yarısı da Orta Asya, Balkanlar, Orta Doğu, Afrika gibi yabancı ülkelerinöğrencilerden oluşacak şekilde tıp öğrencilerinin kontenjanının arttırılmasıplanlanıyor. İnşaat alanına göre şekillenen binanın tamamlanmasıyla etrafındakiyol da bayrak direği gibi şekillenecek.  (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2018, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15