AYCAN'DAN ŞEKER PANCARI ÇİFTÇİSİ İÇİN MECLİS ARAŞTIRMA ÖNERGESİ

Meclis’e girdiği günden itibaren çiftçinin her türlü sorununu gündeme getiren ve çözüm arayan MHP MYK Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, daha önce defalarca gündeme getirdiği şeker pancarı üreticisinin sorunlarının araştırılması için 20 arkadaşının imzasıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne teklif sundu.

AYCAN'DAN ŞEKER PANCARI ÇİFTÇİSİ İÇİN MECLİS ARAŞTIRMA ÖNERGESİ

. Şekerpancarı çiftçisinin sorunları için Meclis Araştırması talebinde bulunan Aycan“Afşin, Elbistan ve Göksun’da şeker pancarı ile ilgili sorun kalmamıştır”denmesine rağmen, çiftçiden gelen yakınmaları öncelikli olarak  dikkatealarak Araştırma Önergesi verdiklerini belirtti.

Aycan “Şeker fabrikalarının özelleştirilmesinden sonra,fabrikalar şeker pancarı alımında kısıtlamaya gitmiştir. Kota uygulamasınedeniyle daralan şeker pancarı tarımı,alımında  yaşanan kısıtlama ayrıcayeni sorunlara neden olmuştur. Bu sorunların araştırılması ve çözüm getirilmesiçiftçimiz ve ülkemiz için zorunlu hale gelmiştir. Bu sebeplerden dolayı,şeker pancarı üreticilerinin girdi fiyatlarındaki artış, taban fiyat ve şekerfabrikalarının özelleştirilmesi işlemleri sonucuna bağlı olarak yaşadığısorunları, bu sorunlarının nedenlerinin tespit edilmesi ve gerekli tedbirlerinalınması amacıyla 20 arkadaşımızın imzasıyla Meclis Araştırması açılmasınıtalep ettik.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15