AYDIN: EBRU ÖZKAN DERHAL SERBEST BIRAKILMALI!

Memur-Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Abdülaziz Aydın, 11 Haziran’dan bu yana İsrail rejimi tarafından gözaltında tutulan Ebru Özkan ile ilgili yazılı bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Özkan’ın serbest bırakılması gerektiği ve Siyonist rejimin hesap vermesi gerektiği vurgulandı.

AYDIN: EBRU ÖZKAN DERHAL SERBEST BIRAKILMALI!

Son dönemde Türk vatandaşlarının, Kudüs’e yaptıkları herziyarette gözaltına alınarak alıkonulmalarının Siyonist rejim tarafından adetabir rutin haline geldiğini belirten Memur-Sen Kahramanmaraş İl TemsilcisiAbdülaziz Aydın, Türkiye’den giden her grubun, ülkeye giriş ve çıkışlardagüvenlik gerekçesi ile ayrı bir aramaya tabi tutulduğu, onur kırıcı ve gayriinsani muamelelere maruz bırakıldıklarının vurguladı. Son yaşanan olaydamahkemeye çıkarılan Ebru Özkan’a ait ilk görüntü ile işgalci Siyonist rejimingüvenlik konsepti olarak dünyaya pazarlamaya çalıştığı şeyin düpedüz zülümolduğunun altını çizen Aydın, “14 yaşındaki Fevzi el-Cundi onlarca siyonistaskerin arasında gözleri bağlı elleri kelepçeli olmasına rağmen nasıl korkusuzve onurlu duruyorsa, Ebru Özkan da ayaklarına takılan kelepçeye rağmen tümdünyaya zulme karşı nasıl dik durulacağının en güzel ve izzetli örneğiniveriyordu” ifadelerinin yer aldığı açıklamada “11 Haziran’dan bugüne tam 6 defagözaltı süresi uzatılan Ebru Özkan’ın maruz kaldığı bu zulmün arkasında, sözkonusu Kudüs sevgisi ve davası karşısında milletçe sahip olduğumuzhassasiyetimizi kırmak olduğunu, işgalci Siyonist rejimin Türkiye Cumhuriyetivatandaşlarının Kudüs’e gitmesini caydırmak için bu tavrı geliştirdiğinibiliyoruz” dedi.


Ebru Özkan’ın avukatının; müvekkilinin “İsrail devletiningüvenliğini tehdit ve terör örgütleri ile bağlantı şüphesi” ile alıkonulduğu yönündeaçıklama yaptığını aktaran Aydın, bu gözaltının tamamen dayanaktan yoksun vekeyfi olduğunu söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun konuya ilişkinyaptığı “Kudüs’e giden vatandaşlarımıza yönelik caydırıcı adımlar atıyorlar,biz de bunun karşılığını veririz” açıklamasına değinen Eğitim-Bir-Sen 1 NoluŞube Başkanı Abdülaziz Aydın, şu açıklamalarda bulundu: “Mahkemeye çıkarılanEbru Özkan’a ait ilk görüntü, Reuters haber ajansının servis ettiği birfotoğrafla basına yansıdı. Fotoğraf karesiyle işgalci Siyonist rejimin güvenlikkonsepti olarak dünyaya pazarlamaya çalıştığı şeyin düpedüz zülüm olduğunu birkez daha gördük. Siyonist rejim güçleri, gencecik bir kadının ayaklarına prangavurmuştu. İşgalcilerin hukuk tanımazlığını bir kez daha faş eden, insanıderinden yaralayan bu görüntü aynı zamanda bir şeyi daha gösteriyordu. 14yaşındaki Fevzi el-Cundi onlarca siyonist askerin arasında gözleri bağlı ellerikelepçeli olmasına rağmen nasıl korkusuz ve onurlu duruyorsa, Ebru Özkan daayaklarına takılan kelepçeye rağmen tüm dünyaya zulme karşı nasıl dikdurulacağının en güzel ve izzetli örneğini veriyordu. Siyonist rejim sözde güçgösterisi ile ümmeti korkutup Kudüs davasından uzak tutmaya çalıştığı,insanlığa gözdağı verdiği her olayda, bizzat kendi acziyetini sergilemektedir.Ümmet ve Rachel Corie’nin temsil ettiği erdemli insanlık ise Siyonist zulümmekanizmasının bütün zalim ve haksız öfkesi karşısında Kudüs davasına daha birsıkı sarılmaktadır. Çünkü Kudüs, salt Müslümanların davası değildir. Kudüs, insanlığın,küresel emperyalizmin en kristalize edilmiş biçimi olan Siyonizme ve onuntemsil ettiği küresel zorbalığa karşı verdiği mücadelenin sembolüdür.”

11 Haziran’dan bugüne tam 6 defa gözaltı süresi uzatılanEbru Özkan’ın maruz kaldığı bu zulmün arkasında, söz konusu Kudüs sevgisi vedavası karşısında milletçe sahip olduğumuz hassasiyeti kırmak olduğunu dilegetiren Aydın, şunları söyledi: “İşgalci Siyonist rejimin Türkiye Cumhuriyetivatandaşlarının Kudüs’e gitmesini caydırmak için bu tavrı geliştirdiğinibiliyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin Filistin’de yaşanan zulme verdiği her tepki,Kudüs’ün statüsüne dair uluslararası mekanizmaları harekete geçiren her adımıSiyonist rejimin haksız öfkesini büyütmektedir. Siyonist rejimin uluslararasıhukuk kurallarını çiğneyerek insan onurunu ayaklar altına almayıolağanlaştırması ise tüm insanlık için büyük bir tehdittir. Bizler, pusulasıvicdan olan bir ülkenin vatandaşı olduğu için yıldırılmaya çalışılan EbruÖzkan’ı dik duruşundan dolayı selamlıyoruz. Kudüs gibi insan onuru dakutsaldır. Bütün duyarlı kesimleri, insan hakları hareketlerini, uluslararasıinsan hakları mekanizmalarını bu zulme karşı daha güçlü tepki vermeyeçağırıyoruz.” (HABER-FOTO: KENAN ONARAN)

 

 

               

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17