B GRUBU BELİRSİZLİK GRUBU

1.Amatör Küme B grubunda futbol heyecanına ilk yarı maçlarının bitimiyle beraber ara verildi.

B GRUBU BELİRSİZLİK GRUBU

B grubunda Anadolu Gençlik Spor, Türkoğlu Belediye Spor,Ferhuş Karacasu Spor, Maraşspor, Çağlayancerit Spor, Pazarcık Aksu Spor, AfşinBelediye Spor, Arsan Sümer Spor, Pazarcık Kartalkaya takımları ilk yarıitibariyle birbirinden güzel karşılaşmalar eşliğinde ligi renklendiren bir oyunsergilediler. Üst sıralara oynama düşüncesi olan her takım amacını önce playoff daha sonrada Bölgesel Amatör Lige yükselme olarak belirlemiş durumda. Şimdiilk yarı itibariyle B grubundaki takımların performanslarına bir değerlendirmeyazısı yazarak tarihe not düşelim.

 

ANADOLU GENÇLİK SPOR

LİDER DOLUDİZGİN DEVAM EDİYOR

Geçen sezon 2.amatör kümede gençlerle gösterdikleriperformans ile seyircinin takdirini toplayan Anadolu Gençlik Spor bu yıl birüst ligde de başarılarını sürdürünce tekrar seyircinin dikkatini çekmeyibaşarmış durumda. Ligin ilk haftasına kendi takımları gibi rakibinde gençlerdenoluşması başlangıç için bir puanla kapansa da hafta gelecek haftalarbaşarılarla dolacaktı. İlk hafta Maraşspor ile 1-1 berabere kalan AnadoluGençlik Spor ’da tek golü atan isim Ahmet oldu. Maraşspor bu gole karşılığı Âdemile cevap verdi. Anadolu Gençlik Spor ligin ikinci haftasında Pazarcıkdeplasmanında Pazarcık Belediye Aksu Spor’u yenerek ikinci haftada kazanmasınıbildi. Maçın tek golünü Anadolu Gençlik Spor adına Ömer attı. Kazanma duygusunukazanan Anadolu Gençlik Spor ligin üçüncü haftasında diğer bir ilçe takımınakarşı kazanmasını bilen taraf oldu. 5-1 lik galibiyet ile ayrılan AnadoluGençlik Spor Afşin Belediye Spor karşısında rahat kazanmasını biliyordu. MaçtaAnadolu Gençlik Spor lehine golleri atan isimler Ahmet, Ömer, Mehmet, Onur,Alperen atarken Afşin Belediye Sporun tek golü Ali’den geldi. Liderliğe alışanAnadolu Gençlik Spor un sıradaki rakibi Pazarcık Kartalkaya Spor idi. Maçtangalibiyetle ayrılan Anadolu Gençlik Spor oldu. Maçı 6-2 kazanan Anadolu GençlikSpor’un gollerin ikişer gol Ahmet ve Sefa’dan gelirken Alperen, Sefa, Mutlubirer gol attı. Pazarcık Kartalkaya Sporun iki golünü İsa attı. 5.Haftanın enönemli karşılaşmasında rakip Türkoğlu Belediye Spor idi. Gergin geçen maçınkazananı Anadolu Gençlik Spor oldu. Beraberliği yakalasa da maçtan 5-1 likmağlubiyetle ayrılan Türkoğlu Belediye Spor lider Anadolu Gençlik Spora engelolamadı. Maçın gollerini iki gol atan Ahmet, birer gol ile Doğan, Hamza,Alperen atarken Türkoğlu Belediye Sporun golünü ise Mehmet attı. Altıncıhaftayı dinlenerek geçiren Anadolu Gençlik Spor Maraşgücü nün maçlara çıkmamasınedeniyle hem dinlendi hem de üç puanı cebine koydu. Dinlenmenin ardındankazanmaya devam eden Anadolu Gençlik Sporun 7.haftadaki rakibi Arsan Sümer Spordu.Maçı 5-1 kazanan Anadolu Gençlik Spor ‘da 4 gol Ahmet’ten gelirken bir golHamza’dan geliyordu. Arsan Sümer Sporun tek golü Hüseyin’den geldi. Zirvemücadelesinde Ferhuş Karacasu Spor ile karşılaşan Anadolu Gençlik Spor maçtanbirer puan ile ayrıldılar. Anadolu Gençlik Sporun golünü Hamza atarken, FerhuşKaracasu adına ise Adem’den geldi. İlk yarının son karşılaşmasında ise zirvebirden Çağlayancerit deplasmanında soğuyordu. Maçı 2-0 kaybeden Anadolu GençlikSpor oynadığı 9 karşılaşmada 6 galibiyet 2 beraberlik 1 yenilgi alarakrakiplerin filelerine 27 gol atarken kalesinde 9 gol görüyordu. Anadolu GençlikSpor’un gol ayakları Ahmet,Hamza ve Alperen.

 

TÜRKOĞLU BELEDİYE SPOR

GEÇEN YIL AŞKINA PLAY OFF

Geçen yılın zirvedeki ekibiydi Türkoğlu Belediye Spor. Bgrubunda oynadığı karşılaşmalarla iddialı olduğunu gösteren Türkoğlu ilçesininekibi play off’a uzak bir noktada değil. Ligin ilk maçına diğer bir ilçe takımıolan Pazarcık Belediye Aksu Spora karşı kendi evinde oynayan Türkoğlu BelediyeSpor maçı rahat bir şekilde kazanmasını biliyordu. Türkoğlu Belediye Spor adınagoller üç gol Mehmet’ten bir gol ise Ömer’den geldi. İlk haftayı üç puanlakapatan Türkoğlu Belediye Sporun ikinci maçtaki rakibi Afşin Belediye Spor idi.Karşılaşma 2-2 berabere bitince puanları iki ilçe takımı da paylaşıyordu.Türkoğlu Belediye Spor adına goller Mehmet’ten geldi. Ligin üçüncü haftasındada sahnede Mehmet Güneş vardı. Pazarcık Kartalkaya Sporu 1-0 ile geçen TürkoğluBelediye Spor puanları toplamaya devam ediyordu. Ligin 4.haftasını dinlenerekgeçiren Türkoğlu Belediye Spor Maraşgücü’ nün lige katılmadığı haftayı üçpuanla kapatıyordu. Ligin Beşinci haftasında en zor rakiplerden biri olanAnadolu Gençlik Spora karşı beklenmedik sonuç Türkoğlu Belediye Spor için adetaşokun adıydı. Maçı 5-1 Anadolu gençlik Spor kazanırken maçta sık sık sorunlarkırmızı kartlar olunca karşılaşmada skorla beraber sorunlarda konuşuldu. Farkagiden karşılaşmada Türkoğlu Belediye Sporun tek golünü atan isim Mehmetoluyordu. Bu şoku atlatmanın tek yolu vardı o da maç kazanmak. 6.haftada rakipArsan Sümer Spor idi. Maçta öne geçen Arsan Sümer Spor stress ortamını daha daartırdığı anda 2-0’dan 3-2’ye getiren patlamayı yapan takım üzerinden bu havayıbir an da atıyordu.  Türkoğlu BelediyeSpora puanı getiren isimler Yusuf ve Mehmet oluyordu. Ligde üst sıralara doğruyol alan Türkoğlu Belediye Sporda hedefini play off olarak belirleyenekiplerden olan Ferhuş Karacasu Spor ile 7.haftanın maçına çıkıyordu.Karşılaşmayı kazanan Ferhuş Karacasu Spor oldu. Türkoğlu Belediye Spor 4-1 likskor ile kaybettiği maçında tek golü atan isim Mehmet oldu. Ligin son ikihaftasında mutlaka kazanılması gereken maçlara doğru yol alan Türkoğlu BelediyeSpor kendi sahasında Çağlayancerit Sporu 5-2 , Maraş Sporu ise 3-1 ile geçiyordu.Ligde ikinci sıraya yükselmesini sağlayan karşılaşmalarda golleri Çağlayanceritkarşısında iki gol Yusuf’tan birer gol ise Mehmet, Yakup, Osman’dan geldi.Ligin son haftasındaki Maraş Spor karşılaşmasında ise Mehmet ve Yusufgalibiyeti getiren isimlerdi. 9 maçta 19 puan toplayan ekip rakiplerine 23 golatarken kalesinde 18 gol gördü.

 

FERHUŞ KARACASU SPOR

ÖZLENEN FERHUŞ SPOR RUHUNA DOĞRU

Ferhuş Spor ruhunun sahalardan tam kaybolmasına denk birzaman diliminde yenilenen ve gençleşen Ferhuş Karacasu Spor yeniden canlanırkenstatlarının o görüntüsü ruhun canlanmasına neden olacak cinsten. Umarız bir anevvel verilen sözler yerine getirilir. Hızlıca ilk yarının değerlendirmesinegeçelim. Ligin ilk yarısındaki ilk karşılaşmayı Maraşgücü Sporun lige katılmamasınedeniyle üç puanla lige başlıyordu. Maç oynamanın verdiği önem ileÇağlayancerit deplasmanına giden Ferhuş Karacasu Spor adeta Çağlayancerit’tefarka gidiyordu.  Maçta Ferhuş KaracasuSpor adına golleri atan isimler Hasan, Muammer, Ateşhan, İlyas ve Muhammet’tengeldi. Ligin üçüncü haftasında rakip Maraşspor idi. Maç başladığı şekildebitti. Dördüncü haftada rakip Pazarcık Belediye Aksu Spordu. Ferhuş KaracasuSpor ekibini güçlendiren Pazarcık Belediye Aksu Spora engel olamayınca ilkyenilgini alıyordu. Ferhuş Karacasu Spor adına goller Âdem ve Muammer’dengeldi. Ligdeki 5.maçına çıkan Ferhuş Karacasu Spor, Afşin Belediye Sporkarşısında karşılaşmayı kazanmayı bildi. 3-2 kazanılan karşılaşmada FerhuşKaracasu Sporun gollerinin ikisini Ateşhan, birini Adem atıyordu. 6.haftadarakiplerinin puanları topladığı zamanlarda puan kaybına tahammül edemeyentakımlardan birisi de Ferhuş Karacasu Spor idi. Pazarcık Kartalkaya Spora karşısahadan galip ayrılan Ferhuş Karacasu Spor play off için de umutlarını her haftagüçlendiriyordu. Ferhuş Karacasu Spor adına golleri Adem ve Muammer Attı.Ferhuş Karacasu Spor adına vitesin yükseldiği en önemli karşılaşma TürkoğluBelediye Spor karşısındaki 4-1 skorla kazanmalarıydı. Maçta gollerinin ikisiniAdem, diğerlerini İlyas ve Muhammet’ten geldi. Son iki hafta Ferhuş KaracasuSpor adına çıkışın normale bindiği iki karşılaşma idi. Birer birer devam edenpuanlar Ferhuş Karacasu Sporu 3.sıraya kadar indiriyordu. 8.haftada AnadoluGençlik Spor ile berabere kalan Ferhuş Karacasu Sporun golü Adem’den geliyordu.Son hafta beklenmeyen şekilde kaybedilen puan kaybı Ferhuş Karacasu Spor için2.yarı için daha iyi bir hazırlık sürecini de beraberinde getirmek zorundagibi. İlk yarı sonunda 9 maçta 18 puan toplayan Ferhuş Karacasu Spor 5 maçıkazanırken 1 maçtan mağlup ayrıldı. 3 beraberliği bulunan ekip rakiplerine 21gol atarken, 10 golü kalesinde görüyordu.

 

MARAŞSPOR

SİSTEMLEŞME YOLUNDA DİNAMİK BİR EKİP

Gençlere verdiği önemle bilinen ekiplerin başında gelenMaraşspor her geçen gün diğer kategorilerdeki başarı sayısını 1.amatör küme dede devam ettirmeye devam ediyor. Ligin ilk haftasında ligin güçlü ekibi AnadoluGençlik Spor ile sezonu açan Maraşspor birer puan alarak sezonu açmış oluyordu.Maraşspor adına tek golün sahibi Âdem’den geliyordu. Ligin 2.haftasında rakipgeçen yıl aynı gruptan beraber çıkan Arsan Sümer Spor ile idi. Maçı net birskorla Maraşspor kazanarak puanları hanesine yazdırıyordu. Maraşspor adınagoller Fatih, Görkem ve Doğukan geldi. Ligin üçüncü haftasında ligin güçlüekibine karşı golsüz maçta puanları paylaşan Maraşspor ve Ferhuş Karacasu Spordiğer rakiplerinin bir adım öne geçmesine de sebep oluyordu. 4.haftada Doğukentstadında Çağlayancerit Sporu ağırlayan Maraşspor maçı kazanmasını bildi.Puanları hanesine yazdıran Maraşspor da goller iki gol İrfan’dan bir gol iseBerkant’tan geldi. 5.Haftada rakip lige katılıp maçlara çıkmayan Maraşgücü Sporidi. 3 puan Maraşspor’un olurken dinlendiği bir hafta oluyordu. Pazarcıkdeplasmanında puan arayacak olan Maraşspor bunu başaramıyordu. PazarcıkBelediye Aksu Spor toparlanan ekiple çıkışa geçen Maraş spora dur diyordu.2-0’lık skorla yenilen Maraş Spor istikrarı sürdürmekte zorlandığı anlardaoluyordu. Ligin son üç haftasında 2 galibiyet 1 mağlubiyet alan Maraşspor’ da işlerne iyi ne de kötü durumda. Afşin Belediye Spora karşı kazanan Maraş Spordagoller Berkant, Ferhat ve Mustafa’dan geldi. Pazarcık Kartalkaya Spora karşıdakazanan Maraşspor’un golünü Berkant attı. Son hafta Türkoğlu Belediye Spor ileoynayan Maraşspor önemli bir maçtan yenik ayrıldı. Maraşspor adına tek golünsahibi Emre Can oldu. İkinci yarı için Maraşspor da diğer takımlar gibiiddiasını sürdürüyor. 9 karşılaşmada 17 puan toplayan Maraşspor rakiplerine 16gol atarken kalesinde 9 gol gördü.

 

PAZARCIK BELEDİYE AKSU SPOR

LİGE GEÇ ASILMANIN SON HALİ

Geçen yılın başarılı ekiplerinden biri olan PazarcıkBelediye Aksu Spor bu yıl başarıyı sonradan oluşturdukları ekipleriyle geritoparlamaya çalışan bir ekip görüntüsü verdi. İkinci yarı da daha iyi birçalışma ile play off şansını artıracak bir durum söz konusu. Pazarcık ilçesininen iyi takımı olarak gösterilen Pazarcık Belediye Aksu Spor ligin ilkhaftasında Türkoğlu Belediye Spora 4-2’lik yenilgi sonrası eski günlerin gücüile spor kamuoyunu şaşırtmıştı. Bu karşılaşmada Pazarcık Belediye Aksu Sporadına golleri Mehmet ve Emrah’tan geldi. Ligin ikinci haftasında kendi evindeAnadolu Gençlik Spora yenilen Pazarcık Belediye Aksu Sporda işleri yoluna sokmazorunluluğu görüldü ve eski ekipten isimlerin bazıları geri çağrıldı. Bununmeyvesini sonraki oynadığı her karşılaşmada gören Pazarcık Belediyesi Aksu Sporbu toparlanma ile önemli iki karşılaşmadan galip ayrılacaktı. Arsan Sümer Sporu5-0 yenen Pazarcık Belediye Spor da golleri atan isimler 3 gol Ali’den gelirkendiğer iki gol Ahmet ve Ömer’den geldi. Pazarcık Belediye Aksu Sporun kazandığıen önemli maç Ferhuş Karacasu Spor maçı idi. Ferhuş Karacasu Sporun kazanırgözüyle bakılan maçı alması seyircilerin de şaşırmasına neden olankarşılaşmaydı. Bir diğer şaşırtmayı Çağlayancerit Spor, Pazarcık Belediye AksuSporu yenerek yapıyordu. Maraşspor karşısında kazanan Pazarcık Belediye AksuSpor ardından Maraşgücü Sporun sahaya çıkmıyor olması ile 6 puanı oluveriyordu2 haftada. Maraşspor karşısında golleri atan Mustafa oluyordu. Ligin8.haftasında Afşin Belediye Spor deplasmanına giden Pazarcık Belediye Aksu Sporevine eline boş dönüyordu. Ligin son haftası Pazarcık derbisiyle Pazarcıkhalkına seyir anlamında bol gollü bir karşılaşma izletmiş oluyordu. Maçıkazanan Pazarcık Belediye Aksu Spor olurken Pazarcık Kartalkaya Spor fırsatlarıdeğerlendirmeyerek kaybeden taraf oluyordu. Pazarcık Belediye Aksu Spor adınagolleri Emrah,Mustafa,Cumali ve Osman attı. Ligde üst sıralara yükselmepotansiyeli anlamında ikinci yarı için çalışmalarını sürdüren ekip 9 haftasonunda 15 puan toplayarak ligde 5.sırada yer alıyor.

 

ÇAĞLAYANCERİT SPOR

ÇETİNGOZLAR HER AN HER ŞEY YAPABİLİR

Çağlayancerit ilçesi futbol anlamında seyirci anlamındagüzel karşılaşmalara ev sahipliği yapan takımlardan biri. Çağlayancerit Sporfutbol anlamında istikrarı bir türlü yakalayamamış olmasına rağmen lige kattığırenk dolayısıyla takdire şayan işler yapıyor. Örneğin lige başlarken düşerdenen Çağlayancerit Spor maç kazanmaya başlıyor ve spor kamuoyunu şaşırtıyor. Onedenle her an her şey yapabilir ekip potansiyeli mevcut. Lige Arsan Sümer Sporyenilgisi ile başlayan Çağlayancerit Spor rakibinin iyi oyununa cevapveremeyince sahadan yenik ayrılan taraf oluyordu. Çağlayancerit Spor adına tekgol Uğur’dan geldi. Ligin ikinci haftasında toparlanmaya çalışan ÇağlayanceritSpora fırsat vermeyen ekip Ferhuş Karacasu Spor oluyordu. 5-1 kazanan FerhuşKaracasu Spor, Çağlayancerit Spora kırmızı sinyali yakıyordu. ÇağlayanceritSpor adına tek gol Gökhan’dan geliyordu. 3.haftada puana kavuşan ÇağlayanceritSpor Maraşgücü Sporun sahaya çıkmıyor olması ile puana kavuşuyordu. 4.haftadarakip Maraşspor’du. Kazanan taraf Maraş Spor oldu. Çıkışa geçilememesiÇağlayancerit Sporu yıldırmayarak çalışmalara devam etmesine sebep oldu. 3-1kaybedilen karşılaşmada golün sahibi Cebrail’di. Beklenen çıkış gelmiş ve5.haftadan sonra çıkışa geçen bir Çağlayancerit Spor vardı seyircinin önünde.İlk olarak 3-0 ile Pazarcık Belediye Aksu Spor, devamında 4-3 ile AfşinBelediye Spor,5-1 lik sonuç ile de Pazarcık Kartalkaya Spora karşı son üçhaftada 12 gol atarak 9 puanı kapıyordu. Pazarcık Belediye Aksu Spor karşısındaİlker, Selman ve Tuncay ile goller bulan Çağlayancerit Spor, Afşin BelediyeSpor karşısında ise iki gol Cebrail’den birer gol ise Ali ve İlker’dengeliyordu. Son karşılaşma ise Pazarcık Kartalkaya Spor idi. Çağlayancerit Sporadına golleri atanlar Tuncay, Hasan, İlker, Selman ve Cebrail idi. SeriyiTürkoğlu Belediye Spor bozuyordu. Karşılaşmayı 5-2 kazanan Türkoğlu hem çıkışıdurduruyor hem de önemli bir puan alıyordu. Çağlayancerit Spor adına iki golTuncay ve Cebrail’den geldi. Çağlayancerit için ne yapacağı belli olmayan ekipdememizi haklı çıkaran konulardan birisi de son hafta lideri kendi evinde 2-0ile geçmesiydi. Önemli bir puan alarak rakibinin de yenilmeme serisinibozuyordu. Çağlayancerit Spor ligde 9 karşılaşma da 15 puan toplarken kalesinde19 gol görürken 22 golü de rakiplerinin filesine gönderdi. Gol yollarındaağırlıklı olarak Cebrail ve Tuncay var.

 

AFŞİN BELEDİYE SPOR

LİGE RENK KATAN EKİPLERDEN

Afşin Belediye Spor futbol anlamında KahramanmaraşFutboluna renk katan ekiplerden biri. Ön plana futbol oynama ve oynatmadüşüncesi nedeniyle futbol güzel tarafında olan bir takım görüntüsünü veriyor.Lige aslında iyi bir başlangıç yapamamış olan Afşin Belediye Spor ikinci yarıne yapacağı merak edilen ekiplerden de birisi. İlk maçında Pazarcık KartalkayaSpora 2-1 yenilen Afşin Belediye Spor lige puansız başlıyordu. Afşin BelediyeSpor’un, Pazarcık Kartalkaya Spor karşısında tek golünü Mustafa atıyordu. Liginikinci haftasında rakip geçen yılın güçlü ekiplerinden Türkoğlu BelediyeSpordu. Karşılaşma 2-2 beraberlik ile sonuçlanıyordu. Afşin Belediye Spordagolleri atan isimler Ali ve Recep idi. Ligin güçlü ekibi Anadolu Gençlik Sporkarşısında fark yiyen Afşin Belediye Spor ’da tek gol Ali’den gelecekti. Ligin4.haftasında ilk galibiyetini alan Afşin Belediye Spor alt sıralarda mücadeleettiği Arsan Sümer Spora karşı önemli bir galibiyet alıyordu. Maçın tek golüAhmet’ten geliyordu. Bu galibiyet sonrası Afşin Belediye Spor için üç haftapuansız devam edecekti. Sırasıyla Ferhuş Karacasu Spor, Çağlayancerit Spor veMaraş Spora kaybedilen puanlar nedeniyle düşüşe geçen sıralamada çıkış yollarıaranmaya başlanacaktı. Rakiplerine karşı gollerde bulan ama kazanamayan AfşinBelediye Spor ‘da Ferhuş Karacasu Spora karşı goller Celil ve Ali, ÇağlayanceritSpora karşı Melih ve Furkan, Maraş spora karşı Bekir ve Cebrail ile gollerbuldu. Ligin son iki haftasında puan toplamaya başlayan Afşin Belediye Sporiçin bu puanlar ikinci yarı öncesi olumlu görüşleri getirdi. Pazarcık BelediyeAksu Sporu 1-0 ile geçen Afşin Belediye Sporda golü atan isim Melih oluyordu.Son hafta Maraş gücünün maça çıkmaması nedeniyle 3 puan Afşin Belediye Sporhanesine yazılıyordu. 9 hafta sonunda 10 puan ile çokta iyi bir konuma olduğunusöylemeyeceğimiz Afşin Belediye Sporu ikinci yarı zor günler beklememesi adınaçalışmalar yapılması elzem görünüyor.

 

ARSAN SÜMER SPOR

SÜMER’İN ASLANLARI LİGE KÖTÜ BAŞLADI

Geçen yıl 2.Amatör Kümeden bir üst lige çıkarak oynamayaalışık olduğu lige tekrar merhaba diyen Arsan Sümer Spor iyi bir merhaba diyemeyincesezona da kötü başlamış oldu. Ancak yarıladığı ligde yine her şey diğertakımlar gibi Arsan Sümer’in de elinde. Lige Çağlayancerit Spor galibiyeti ilebaşlanmış olsa da ilerleyen haftalarda başarı ivmesi yakalanamamış olması ArsanSümer Sporu spor kamuoyunda düşecek takımlar olarak görülen ekiplerden oldu.Ligin ikinci karşılaşmasında Maraşspor’a 3-0, Pazarcık Aksu Spora 5-0,AfşinBelediye Spora 1-0 kaybedince puansız haftalar takıma yeni hoca arayışını daberaberinde getirdi. Bahri Solacak ile anlaşan Arsan Sümer’de kıpırdanma olmadıdiyemeyiz ancak beklenildiği derecede bir çıkış da olmadı. Fakat ikinci devregerçek bir gösterge olma mahiyetinde aslında. Pazarcık Kartalkaya beraberliğiile bir puan alarak diğer haftalar için umutlanan Arsan Sümer Spor’da tekrarbir yeniği serisine girildi. Türkoğlu  veAnadolu Gençlik Spor yenilgileri tam moralleri bozmuşken Maraşgücü Spordanalınan üç puan ve sonrasında en son hafta Ferhuş Karacasu Spor’dan alınan birpuan ikinci yarı öncesinde moralleri düzeltti diyebiliriz. 9 hafta sonunda 8puan toplayan Arsan Sümer Spor ya yükselme yönünde bir hareket gösterecek yadadiğer alt sıralardaki ekiplerle mücadelesine devam edecek.

 

PAZARCIK KARTALKAYA SPOR

LİGDE KIRMIZI SİNYAL VEREN EKİP

Lige başlarken derlediği ekip ile bugünkü ekip arasındafarklar olan Pazarcık Kartalkaya Sporda birçok oyuncu ile yollar ayrıldı. Geçenyıl gören yapan hocasının da ayrılması takımın rengini birden spor kamuoyundadeğiştirdi. Başarıyı yakalayamamanın arka planında düzenin kurulamamasıyatmaktadır. İkinci devre Pazarcık Kartalkaya Spor için çok çalışmasıgerektiğini gösteriyor. Ligin ilk iki haftasında kazanarak giren PazarcıkKartalkaya Spor ‘da o günler o günde kaldı. Afşin Belediye Spor galibiyeti ilelige başlayan Pazarcık Kartalkaya Spor 2-1 kazandığı karşılaşmada golleriniErkan ve İsa attı. İkinci haftada rakip Maraşgücü idi. Maçlara çıkmayanMaraşgücü Spor bu haftada Pazarcık Kartalkaya Spora 3 puan armağan ediyordu. Bumaç sonrasında 7 karşılaşmada sadece 1 puan alan Pazarcık Kartalkaya şaşkınlıkyaratıyordu. Ligin 3.haftasında Türkoğlu Belediye Spora 1-0, 4.haftada AnadoluGençlik Spora 6-2, 6.haftada Ferhuş Karacasu Spora 2-1, 7.Haftada ÇağlayanceritSpora 5-1, Maraşspor’a 2-0, Pazarcık derbisinde en son hafta da Pazarcık AksuSpora 4-3 kaybediyordu. Ligin 5.haftasında Arsan Sümer Spor ile 1-1 beraberekalan Pazarcık Kartalkaya Spor ligde 9 karşılaşmada 7 puan toplayarak ligdeMaraş gücünü saymaz isek son sırada bulunuyor. İkinci yarıda ne yapacağımerakla beklenen Pazarcık Kartalkaya Spor önlem almaz ise olumlu bir şeysöylemekte mümkün olmayacaktır. (DERLEYEN:İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15