Babacan'ın partisinde kimler olacak?

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın kuracağı partiyle ilgili çalışmalar gündemdeki yerini korurken, Kahramanmaraş'tan bu partiye kimlerin katılacağı da merak konusu oldu.

Babacan'ın partisinde kimler olacak?

''İddialar ortaya atılıyor''

AK Parti'den istifa etmesinin ardından parti çalışmalarına hız veren Ali Babacan'ın Kahramanmaraş ekibiyle ilgili iddialarda ortaya atılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde bir internet sitesinde yer alan haberde, Ali Babacan’ın kara yoluyla Kahramanmaraş’a geldiği ve AK Partili eski milletvekili Nursel Reyhanlıoğlu, Sıtkı Güvenç, eski belediye başkanı Mustafa Poyraz, Büyükşehir Belediyesi eski meclis üyesi Bekir Kılıç gibi isimlerle fikir alışverişinde bulunduğu iddia edildi. Bu iddiaların ardından sosyal medya hesabından ilk açıklama Nursel Reyhanlıoğlu'ndan geldi. Reyhanlıoğlu, ''Bu şekilde yalan yanlış haberlerde adımın geçmesinden dolayı üzgünüm. Benim hiç bir kimseyle görüşmem söz konusu değil. Benim partim AK Parti, liderim Recep Tayyip Erdoğan'dır'' ifadelerine yer verdi.

''Ne olmuştu?''

Ali Babacan, kurucuları arasında yer aldığı AK Parti'den 18 yıl sonra istifa etmişti. Babacan, basın açıklamasında "Türkiye'nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir" ifadeleri kullanmıştı. Bu gelişmeleri değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal "Babacan olayının siyasette bir karşılığı yok" demişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Babacan'a kırıldığını ifade etmişti. Babacan'ın parti çalışmalarını yıl sonuna kadar tamamlaması, yeni yıl içerisinde partisinin hazır olmasını bekleniyor. Kahramanmaraş'ta ise en çok merak edilen konu bu yapılanma içerisinde kimlerin yer alacağı olunca, gözler ilk olarak AK Partili eski isimlere çevrildi. Reyhanlıoğlu, bu iddiaları yalanlarken diğer isimlerden henüz bir açıklama yapılmadı. 

HABER: ÖMER FARUK SALMAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15