'Bağımsızlığımızı Koruyacak, Şanlı Bayrağımızı Dalgalandıracağız'

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Maraş Milli Mücadelesinde kurtuluş meşalesinin yakıldığı önemli gün ve adımlardan biri olan 28 Kasım 1919 Bayrak Olayının 99. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 'Bağımsızlığımızı Koruyacak, Şanlı Bayrağımızı Dalgalandıracağız'

Mesajındaİstiklal mücadelesi döneminde Maraşlıların milletine, bayrağına, vatanına vedevletine tıpkı bugün olduğu gibi büyük saygı ve bağlılık ile önem gösterdiğinibelirten Başkan Mahçiçek şu ifadelere yer verdi.

 

“ Türkiyetopraklarında yaşayan bir millet olarak, tarihimizden bu güne birbirindenönemli ve anlamlı günlere adımızı altın harflerle yazdırdık. Bu milletinbağlılığını ve cesaretini tüm dünya konuşmuş ve konuşmaya devam etmektedir.Kahraman memleketimiz Maraş’ımızda yaşanan Bayrak Olayı da bu cesaretin vebağlılığın en önemli göstergelerindendir.Milli mücadelenin her anında Maraşhalkı istikrarlı duruşunu bozmamış ve toprakları uğruna canını ortaya koyarak,işgalcilere karşı direniş göstermiştir.

Bir Ermenikomutanın emriyle kalemizden indirilen bayrağımızın ardından ayaklananMaraşlılar, 7’den 70’e silahlanmış ve namusu gibi gördükleri Türk Bayrağınıyeniden kalemizden dalgalandırmıştır. Bayrağının dalgalanmadığı yerde Cumanamazının kılınamayacağını düşünerek, tepki gösteren Maraşlılar, aslında tıpkıSayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin ifade ettiği gibi tekmillet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet inancı ile hareket etmiştir.

Bu topraklarüzerinde yaşayan milletimiz işgalcilere karşı yakın zaman olan 15 Temmuz’da daolduğu gibi daima canı pahasına direniş göstermiş ve tutsaklığı asla kabuletmemiştir.

Bizim bu günlereulaşmamızı sağlayıp, özgürce namazımızı kılıp, şanlı bayrağımızı dalgalandıranecdadımızı rahmetle anıyor, ruhlarının şad olmasını temenni ediyorum. Bizler vegelecek nesillerimiz bu onurlu emanetlere sahip çıkacak, bağımsızlığımızıkoruyacak, şanlı bayrağımızı her daim dalgalandıracağız.”HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15