BAL'DA HAREKETLİ GÜNLER BAŞLADI

Temsilcilerimizden 1920 Maraşspor ile Elbistanspor’un mücadele ettiği 2. Grupta hareketli günler başladı.

BAL'DA HAREKETLİ GÜNLER BAŞLADI

2018-2019 sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig, ilk yarımaçları 15-16 Aralık 2018 tarihinde oynanan 13. hafta müsabakaları iletamamlandı. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'in ikinci yarısı 19-20 Ocak 2019tarihinde başlayacak ve 21-22 Nisan 2019 tarihlerinde oynanacak karşılaşmalarlasonuçlanacak. Gruplarında ilk sırayı alan 11 takım play-off oynamaya hakkazanırken, tarafsız merkezlerde oynanacak play-off maçları sonunda 9 takım TFF3. Lig'e çıkmaya hak kazanacak.

LİGDEN DÜŞEN İLKTAKIM HAKENDİ

Geçtiğimiz sezon grubumuzda mücadele eden ve aldığısonuçlar ile lige renkli bir hava katan Grup Merkez Hasar Hankendispor. Busezon sahipsiz kaldığından dolayı grubumuzda küme düşen ilk takım oldu. Maddiimkansızlıktan dolayı futbolcularının lisanlarını çıkartamayan HankendisporLigin ilk haftasında oynayacağı 1920 Maraşspor maçına çıkamadı. Ligin ilkhaftasında diğer Temsilcimiz 1920 Maraşspor’a hükmen mağlup olan Hankendisporbu hafta Elbistan deplasmanında maça çıkmadı ve hükmen mağlup oldu. 1 maçsahaya çıkmayacaklarını TFF’ye bildiren ekipte Kulüp Başkanı Arif Seval “budurum Tff ye bir dilekçeyle bildirdi. 2011 yılında aldım bu takımı 6 yıldaBölgesel Amatör Lige çıkardık. Maddi imkansızlıktan dolayı futbolcularımızınlisanlarını çıkaramadık. Bundan dolayı Pazar günü evimizde 1920 Maraşspor ileoynayacağımız maça çıkamayacağız. Bu durumu Tff ye dilekçe yazarak bildirdik.Gerekli maddi yardımı bulamazsak önümüzdeki hafta tamamen ligden çekileceğiz.Yazık olacak takımdaki genç oyuncularımıza" ifadelerini kullanmıştı. Buhaftada Elbistan Deplasmanına gitmeyen Elazığ Temsilcisi BAL’dan düşen ilk ekipoldu. Yaşanılan olaylar ve maddi imkansızlıklardan dolayı ilk haftayı TFF’yebildirip 1 haftalık müsaade isteyen Elazığ Temsilcisi Hankendispor 2018-2019Sezonu için Ne transfer için bir hareket yaptı nede geçen yıldan kalanfutbolcuları Vize işlemlerini gerçekleştirmemesi ile Hankendispor’da Ligdendüşmenin hazırlıkları ve maddiatsızlığın sinyalleri daha önceden verilmişti.TFF’den istenilen süre ise içerisinde de maddi imkansızlıklar baş gösterincehiçbir işlem yapmayan Hankendispor kulübü hiçbir işlem yapmadı ve ligdendüşmeyi kabul etti.

TEMSİLCİLERİMİZAYRILIKLA BAŞLADI

Ligden ilk takım Hankendi düşerken ikinci yarıbaşlangıcında Temsilcilerimizden 1920 Maraş Spor'da Cemal Deliktaş, CengizYılmaz, Mahmut Arıkan ve Valijon Rahimov ile yolların ayrıldığı öğrenilirkendiğer Temsilcimiz Elbistan Belediyespor un 1994 Doğumlu Kalecisi Berk ErdoğanTakımdan ayrıldığını açıkladı. Grubumuzdaki Mücadeler 20 Ocak Pazar Günü OynanacakKarşılaşmalar İle Start Alacak. Amatörde 2.yarı transfer dönemi 3 ocak-15 şubat2019 tarihleri arasında yapılacak.

RAKİPLER İDDİALIKADROLAR OLUŞTURUYOR

Kahramanmaraş’ın BAL’daki temsilcilerinden 1920 Maraşsprve Elbistanspor’un rakiplerinden bir çoğu transfer ve ayrılıklar yaşandı. İşteRakiplerin Transfer Harekatları;  AdıyamanTemsilcisi Kahta Diriliş Sporda Bir Çok Oyuncunun Takımdan Ayrıldığı Belirtildi.Kahta Diriliş Spor da Kaleci Ahmet Özden Takımdan Ayrıldığını Açıkladı. KahtaDirilişspor'un Stoper Oyuncusu Erkan Nazlı Takımdan Ayrıldığını Açıkladı,Araban Beledıyespor'un Orta Saha Kanat Oyuncusu Mustafa Avcı Takımdan Ayrıldı

PütürgeBelediyespor, devre arası transferinde kadrosunugüçlendirmeye devam ediyor. Yeşil beyazlılar, Yeşilyurt Belediyespor’dan MertAli ve Murat Avcu’yu, Yeni Malatyaspor alt yapısında yetişen Burhan Koç veKürşat’ı renklerine bağladı. Araban Belediyespor Forması Giyen Bir ZamanlarGaziantepspordada Forma Giymiş Başarılı Kaleci Tolga Gemici Takımdan Ayrıldı.

DERSİM62 TRANSFERDEHIZ KESMİYOR

Kahramanmaraş’ın BAL’daki temsilcilerinden 1920 Maraşsprve Elbistanspor’un rakiplerinden bir çoğu transfer ve ayrılıklar yaşandı. İşteTransferde atağa kalkan Dersim 62 Spordaki Hareketlilik. İlk Yarıyı 11 GolleTamamlayan Golcü Tolga Kara Dersim62Spor'da. Tonya Doğansporda transfer edilenve sezonun ilk yarısında 11 gol atarak dikkatleri üzerine çeken Tolga Kara'yave Dersim62spora imza attı.

ŞANLIURFABÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR BOMBAYI PATLATTI
İkinci yarıya telafisi olamayan maçlara çıkacak olan Büyükşehir Belediyesporkadrosunu da güçlendirmeye başladı. İlk transferini Aydın 1923 Spor'un kanatoyuncusu Okan Tirgil ile anlaştı. Geçen sezon 68 Yeni Aksarayspor’da formagiyen 24 yaşındaki orta saha oyuncusu Okan Tirgil, yeni sezonda Aydınspor 1923formasını terletecek. Aksaray ekibiyle geçen sezon 7 gol ve 11 asist yapanTirgil, takımına büyük katkı sağlamıştı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesporikinci yarı hazırlıklarını sürdürürken İlk Transferi Aydın 1923 Spor'un kanatoyuncusu Okan Tirgil’ı renklerine bağladı. Ankas İstiklalspor’da oynayanAbdülkerim Shoaıb Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’a transfer oldu

Malatya Yeşilyurt Belediyespor 68 Aksarayspor'un OrtaSaha Oyuncusu Alattin Közen'i Transfer Etti.

YEŞİLYURTBELEDİYESPOR TRANSFERDE BOMBAYI PATLATTI

Oynadığı takımlarda gösterdiği performans ile sporcamiasının takdirini kazanan Selim Dağ Malatya ekibi Yeşilyurt Belediyespor ileanlaşarak sezonun ikinci yarısında Yeşilyurt Belediyespor forması altında terdökecektir. Yeşilyurt Belediyespor 1920 maraşspordan transfer ettiği tecrübelifutbolcu Cemal Deliktaş formasını giydi.

KİLİSTE AYRILIKRÜZGARI

Kilis Belediyespor'un Forvet Oyuncusu Ali YıldırımTakımdan Ayrıldığını Açıkladı Ali Yıldırım Bu Sezon Kilis Belediyespor Formasıİle 8 Gol Atmıştı. Kilis Belediyespor un Kalecisi Mehmet Karabacak TakımdanAyrıldı. Kilis Belediyespor un Orta Saha Oyuncusu Bulut Akbaş Takımdan Ayrıldı.Kilis Belediyespor un Orta Saha Oyuncusu Yahya Topçu Takımdan Ayrıldı. KilisBelediyespor'un Forvet Oyuncusu Furkan Uncuer Takımdan Ayrıldı.

11 NİSANA TEKKURŞUN

Kahramanmaraş’ın BAL’daki temsilcilerinden 1920 Maraşsprve Elbistanspor’un rakiplerinden bir çoğu transfer ve ayrılıklar yaşandı. İşteayrılık yaşayan ekiplerden 11 Nisanspor'un Orta Saha Kanat Oyuncusu BarışKorkmaz Takımdan Ayrıldığını Açıkladı.

KIRMIZI KARTGÖRMEDEN İLK YARIYI TAMAMLADIK

Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden KahramanmaraşTemsilcisi 1920 Maraşspor hiç kırmızı kart görmeden ilk yarıyı tamamladı.

Kahramanmaraş’ı Bölgesel Amatör Lig 2. Grupta mücadeleeden ve sezona ciddi bir şekilde hazırlanarak profesyonel olma adınaçalışmalarını Kadir Ardıç ile sürdüren 1920 Maraşspor 2. Grupta kırmızı kartgörmeyen tek takım oldu. Teknik direktörlüğe Kahramanmaraşlı genç ve başarılı AntrenörKadir Ardıç’la yola çıkacak olan Turkuaz – Beyazı ekip çoğunluğuKahramanmaraşlı futbolculardan oluşan genç ve dinamik kadrosuyla çıkışarıyor.1920 Maraşspor da çalışmalar koşu ve Isınma hareketlerinden sonra daralanda yapılan kısa pas çalışmasıyla sürdü, antrenman dar alanda çift kale maç,düz koşu ve kondisyon gibi çalışmalarla 2. Yarı maçının hazırlıklarınısürdürüyor. 2018-2019 sezonunda Bölgesel Amatör Ligde 2. Yarıya iyi bir kadroile girmeye hazırlanan, 1920 Maraşspor yeni transferleri ile kadro derinliğinigösteriyor. 1920 Maraşspor ekibi Volkan Bekçi, Sefa Aktepe, Bünyamin Kılınç,Mehmet Akif Alıcı, Cemal Deliktaş, Mehmet Çiloğlan, Kadir Demir, Mehmet Ballı,Murat Yılmaz, Mustafa Yaşar Boşnak, Serkan Akbabay, Mustafa Madem, BuraK Yıldırve Valıjon Rahmov ile anlaşarak kadroya kazandırmıştı. Önemli isimlerden oluşan1920 Maraşspor ekibi Bölgesel Amatör Lig 2. Grupta kırmızı kart görmeyen tektakım oldu.

TOPLAM 2598 GOLATILDI

80 ilden 149 takımın katılımıyla 11 gruptan oynananBAL'ın ilk yarısında toplam 936 maç oynanırken 2598 gol atıldı. Bumüsabakalarda 16 gol ile İbrahim Zeytin (TKİ Tavşanlı Linyitspor)  en çok gol atan oyuncu olurken, en çok golatan takım 37 gol ile Yozgatspor 1959 FK oldu. Mardin Büyükşehir Belediyesporve Somaspor 35'er golle ile ikinci ve üçüncü takımlar olurken, 33 gol ile Siirtİl Özel İdaresispor dördüncü en çok gol atan takım oldu.

Şarkışla Belediyespor, Kelkit Belediye Hürriyetspor,Görelespor, Yozgatspor 1959 FK, Medcem Silifke Belkediyespor, AdanaKiremithanespor, Kırıkkale Büyük Anadoluspor, Yıldırım Belediyespor veKartalspor olmak üzere 9 takım ilk yarıyı namağlup tamamladı. İlk yarıda; 6maçta 4 takıma hükmen mağlubiyet, 103 hak mahrumiyeti cezası uygulanırken, 18maçta seyircisiz oynama cezası ve 3 takıma da 3 puan tenzili cezası uygulandı.

GRUPTA HİÇ KIRMIZIKART GÖRMEDİK

407 kırmızı kartın gösterildiği Bölgesel Amatör Lig’de1920 Maraşspor grubunda hiç kırmızı kart görmeyerek grubun en centilmentakımları arasında yer aldı. BAL maçlarında Ağrı Gençlerbirliği Spor, K.Yıldırımspor, Hendekspor, Çengelköy Futbol Yatırımları A.Ş, Kartalspor,Modafenspor, 1920 Maraşspor, Bayburt Belediyespor, Görelespor, KırıkkaleBüyükanadoluspor, Ayvalıkgücü Bld.Spor ve Belediye Derincespor takımlarınınoyuncuları maç içinde hiç kırmızı kart görmedi. 8'er kırmızı kart ile 12Bingölspor ve Maltepespor takımı oyuncuları en çok kırmızı kart gören takımoldular. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15