BAL'DA KAHRAMANMARAŞ DERBİSİ

Bölgesel Ligde 2 takımı mücadele eden Kahramanmaraş’ta 8 . Haftasında Kahramanmaraş Derbisi yaşanacak.

BAL'DA KAHRAMANMARAŞ DERBİSİ

Ligde 2 Temsilcimiz bulunan Kahramanmaraş ekipleri kendiarasında kozlarını paylaşacak.

Temsilcilerimiz Elbistanspor ile 1920 Maraşspor 2.grupta8.haftanın maçında Elbistan ilçe stadında karşı karşıya gelecek. Kahramanmaraşderbisi 11 Kasım Pazaqr Günü Saat 14:00'de başlayacak.

 Elbistanspor Bölgesel Amatör ligde 14puanla 5.sırada yer alırken, 1920 Maraşspor 6 puanda 10.sırada yer alıyor. Kahramanmaraş’ıniki köklü kulübü olan Elbistanspor ile 1920 Maraşspor Bölgesel Amatör Lig2018-2019 sezonun 12. Haftasında Elbistan’da karşı karşıya gelecek.

Bal Ligi kurulduğu ilk sezon Kahramanmaraş BüyükşehirBelediyespor ve Elbistanspor’un birlikte mücadele ettiği ligde Belediyespor 3.Lige yükselmeyi başarmıştı. Bu süreç içerisinde kent merkezinden hiçbir takımBölgesel Amatör Lige yükselmedi. Bu sezon ise geçen sezon olduğu gibi busezonda 2 takım Elbistanspor ve 1920 Maraşspor Bölgesel Amatör Ligde boygösteriyor.

2018-2019 sezonunda 2. Grupta mücadele edecek olanElbistanspor’un grubunda Malatya, Gaziantep, Elazığ, Tunceli ve Şanlıurfa illerindentakımlar top koşturuyor. 2. Grup’ta Pütürge Belediyespor, Malatya YeşilyurtBelediyespor, Grup Merkez Hasar Hankendispor, Araban Belediyespor, Ankasİstiklalspor, 1920 Maraşspor, Dersim 62 Spor, 11 Nisanspor ve ŞanlıurfaBelediyespor takımları yer alıyor.

 

TÜM GÖZLER BUMAÇTA OLACAK

Kendi sahasında Kahramanmaraş‘ın Bölgesel Amatör ligdekitemsilcilerinden Elbistanspor ve 1920 Maraşspor’a 12. Adamı Taraftar tam destekverecek. Zorlu Kahramanmaraş Derbisi maçı öncesi hazırlıklara başlayantaraftarlar maç günü tam destek verip takımlarının yanında olacaklar. Bütüngözler bu maçta olacak. 2 yıl aradan sonra tekrar BAL tadında yer alanElbistanspor ekibi tribünlerde Karoğrafi, Meşale ve konfetilerle sahaya görselşölen kattan taraf olacak. Mücadelenin başından sonuna kadar taraftartakımlarını destekleyecek olan Elbistan taraftarı Haydi Elbistan Haydi gibitezahüratlarla takımlarına moral verecekler. Es-es gol gol gol gibi seslerletakımlarından gol bekleyişinde bulunup 90 dakika boyunca hiç susmayacaklar.

 

“KARDEŞ KULÜMÜZÜEN İYİ ŞEKİLDE AĞIRLAYACAĞIZ”

Bölgesel Amatör ligde hafta sonu oynanacak olan 1920Maraşspor,  maçı hazırlıklarını sürdürenElbistanspori'da başkan Sertan Davdav müsabaka öncesinde dostluk içerenmesajlar verdi.

Teknik direktör Mutlu Doğan yönetiminde çalışmalarınıElbistan Sentetik futbol sahasında sürdüren Elbistaspor'da 11 kasım pazar günüoynanacak olan Kahramanmaraş derbisi öncesinde hazırlıklar sürüyor. Derbiöncesinde açıklamalarda bulunan Elbistanspori'da başkan Sertan Davdav,'' Kahramanmaraş derbisinde buhafta Kardeş kulübümüz 1920 Maraşspor ile kendi evimizde hafta sonukarşılaşacağız, burada kardeş kulübümüz 1920 Maraşspor'un başkanınıyöneticilerini, teknik ekibini ve oyuncularına gerekli misafirperverliğisağlayacağız, tabiki kazanmak istiyoruz, onlara da başarılar diliyoruz amakazanan biz olmak istiyoruz,'' şeklinde konuştu.

 

“TAKIMIMIZ HAZIR”

Takımımız gayet güzel, hazırlıklarını sürdürüyor, diyenBaşkan Davdav,''Futbolcularımız arasındaki arkadaşlık bağı çok kuvveti, güzelbir oyun yansıtıyorlar sahaya bununda müfakatınını son haftalarda sağladığımızçıkışla aldık, İnşallah bu maçla birlikte çıkışımız devam edecek, amacımızElbistanspor'u biran önce 3.lige taşımak, bunun mücadelesini veriyoruz,İnşallah hafta sonu kazanan taraf biz olacağız,'' şeklinde konuştu.

 

“GEREKLİKONUKSEVERLİĞİ GEREKLİ MİSAFİRPERVERLİĞİ GÖSTERELİM”

Taraftarada çağrıda bulunan Sertan Davdav,''bu haftakirakibimiz Kahramanmaraş'ı temsil eden diğer kardeş takımımız, onlara gereklikonukseverliği gerekli misafirperverliği göstererek, her hangi bir şekildeküfürlü ve argo tazarüatlar yapmasınlar sadece takımımızı destekleyelim'' dedi.

 

SOSYAL MEDYA DOSTLUKMESAJI

Bölgesel Amatör ligdeki temsilcilerimiz Elbistanspor ile1920 Maraşspor 2.grupta 8.haftanın maçında Elbistan ilçe stadında karşı karşıyageleceği müsabaka öncesinde her iki takımın sosyal medya hesaplarında dostlukmesajları yayınlandı. 1920 Maraşspor'un sosyal medya hesabın yapılanpaylaşımda,''Kahramanmaraş' ın Bölgesel Amatör Ligdeki iki temsilcisi bu haftasonu Elbistan'da karşı karşıya gelecek. Pazar günü Kahraman şehrimize yakışırgüzel bir maç olacak, başarılar Elbistan Spor'' denildi.

Ev sahibi Elbistanspor'un sosyal medya hesabında ise,''Tüm Taraftarlarımızdan Pazar Günü Oynanacak Olan Beklenen KahramanmaraşDerbisinde Karşı Takımın Oyuncularına, Hakeme, Teknik Heyete Karşı Küfür veHakaret İçerikli Tezahürat Yapılmamasını Rica Ediyoruz. Yapılan Bu SaygısızHareketler Burada Verilen Tüm Emekleri Yok Ediyor Ve İlçemizin Saygınlığını TekKalemde Silip Atıyor. Saygı Çerçevesi İçerisinde Türk Futboluna Yakışır ŞekildeTezahürat Yapılmasını Tüm Taraftarlarımıza Duyuruyoruz'' denildi. (HABER: İLKER YİYEN)

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15