BASIN MENSUPLARI MAHÇİÇEK'LE İFTARDA BULUŞTU

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Kahramanmaraş’ta bulunan basın mensuplarıyla iftar programında bir araya geldi.Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda düzenlenen programda Başkan Mahçiçek, basın mensuplarıyla tek tek ilgilenerek, sohbet etti.

BASIN MENSUPLARI MAHÇİÇEK'LE İFTARDA BULUŞTU

Selamlama konuşmasının ardından basın mensuplarıylabir araya gelmenin mutluluğunu ifade eden Başkan Mahçiçek, şunları söyledi;

“Senede birkaç defa böyle bir araya gelme imkânımız oluyor. Ama Ramazan ayındabir araya gelmelerimiz daha da güzel tabi. Ramazanın manevi havasını teneffüsediyoruz. Daha gönül birliği ve rahatlığı içerisinde oluyoruz.

Değerliarkadaşlar, bir yerde bulunduğunuz zaman kendinizi iyi hissediyorsanız, rahathissediyorsanız orada gönül dostluğu vardır. Bende sizlerle beraber olduğumzaman emin olun ki, kendimi çok rahat hissediyorum. Sizlerle beraber olduğumzaman, içimdeki sevgi muhabbet biraz daha belirgin hale geliyor. Gerçekten desizler bu memleket için, Kahramanmaraş için, düşünce ve zikir alanında,memleketimizin ihtiyaç ve eksiklerini gündeme getirmemiz için, bir başkaifadeyle kamuoyu oluşturulmasında çok önemli bir görev ifa ediyorsunuz.”

Konuşmalarına basın mensuplarının iyi birer gözlemcive araştırmacı olduklarına değinerek devam eden Mahçiçek, “nerede ne eksiğimiz varsa onları bizlere intikal ettiriyorsunuz.Bizlerde sizlerle iletişim halinde olarak, bu eksiklikleri gidermeye gayretediyoruz. Şimdi tabi bu işin en önemli odak noktası şu; ön yargı olmadan,kişilik haklarımıza müdahale edilmeden yapılacak her türlü tenkit, bizim içingüzel ve önemlidir. Her türlü eksikliklerin gündeme getirilmesi de güzeldir.Yeter ki, izzeti nefsimize, haysiyetimize karşılıklı olarak sıkıntıgetirmeyelim. Onun için sizlerle bu akşam bir defa daha beraber olduğum içinmutluluğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Daha sonra bekâr olan basın mensuplarına Allah’tan hayırlıkısmetler dileyen Başkan Mahçiçek, evli olan basın mensuplarına da sağlık vemutluluk dileyerek, dua etti.

Onikişubat Belediyesi’nin davetine icabet eden basınmensuplarına onurlandırdıkları için  can-ıgönülden teşekkür eden Başkan Mahçiçek, “Allahbiliyor ki, bütün samimiyetimle söylüyorum, sizleri seviyoruz. Sizler bizleriçin, ülkemiz için çok kıymetlisiniz. Bu ülkenin birliğinde, beraberliğinde vebütünlüğünde her birinizin bir harcı ve emeği var. Bu emekler her zaman yâdedilecek ve güzellikle anılacaktır. Hepinize afiyet olsun diyor, gönüldentekrar tekrar hoş geldiniz diyorum” dedi.

Daha sonra Başkan Mahçiçek,anı ölümsüzleştirmek için basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2018, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Kahramanmaraş Nöbetçi Eczaneleri

banner15