BAŞKAN AYDIN, GAZETECİLERİN ÇOK YÖNLÜ BİR MİSYONU VARDIR

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

BAŞKAN AYDIN, GAZETECİLERİN ÇOK YÖNLÜ BİR MİSYONU VARDIR

Başkan Aydın, mesajında, doğru, tarafsız ve ilkeli haberanlayışıyla hareket eden gazetecilerin, yaptıkları çalışmalarla yaşanangelişmeleri kayıt altına alıp siyasi, kültürel ve tarihi bir arşivoluşturduklarını söyledi.

 

Sosyal bir varlık olan insanın, yaşamı boyunca iletişimiçinde kalmak ve başta yaşadığı çevre olmak üzere dünya üzerinde meydana gelenolaylarla ilgili bilgi sahibi olma zorunluluğuna işaret eden Başkan Aydın, mesajındaşunları kaydetti:

 

İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecininbelirleyici olduğu günümüzde gazeteciliğin, insanlara objektif haber ve doğru bilgiakışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu vardır. İşte bundan dolayı gazeteciliksadece haber aktarmak değildir. Gazetecilik, bir yönüyle en küçük yerleşimyerinden başlayarak şehirlerin ve ülkelerin tanıtılmasına, markalaşmasına, sosyal,kültürel ve ekonomik anlamda gelişmesine, eğitim, sağlık ve spor alanlarındatam bir cazibe merkezi haline gelmesini önemli katkılar sağlamaktır. Gazetecilikaynı zamanda ülkesinin, devletinin ve milletinin bekası için en ön saftamücadeleye katılmak, ülkesinin, devletinin ve milletinin onurunu ayakta tutarakhalkın milli mücadele ruhunu diri tutmaktır. Bunun en güzel örneğine 15 Temmuz2016 tarihinde karşı karşıya kaldığımız hain darbe girişiminin ilk dakikalarındanitibaren devletinin ve milletinin yanında yer alan gazetecilerin ve basın yayınorganlarının, kamuoyunu doğru bilgilendirerek bu hain darbe girişiminin bastırılmasındane kadar etkili olduğuna hep birlikte şahit olduk. Milletinin yanında, tarafsızve ilkeli duruş ortaya koyan, memleketimizin her alanda gelişmesine çok önemlikatkılar sağlayan yerel ve ulusal basın mensuplarımızın bugüne kadargösterdikleri duruş, gayret ve üretkenliği bundan sonra da aynı hassasiyetlesergileyeceklerine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, tümgazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimlekutluyor, aileleri ve sevdikleri ile birlikte mutlu yılar, meslek hayatlarındabaşarı ve kolaylıklar diliyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15