BAŞKAN ERKOÇ: 'ATATÜRK, MİLLETİMİZİN TARİHİNDE ÇIKARDIĞI BÜYÜK LİDERLERDEN BİRİDİR'

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN ERKOÇ: 'ATATÜRK, MİLLETİMİZİN TARİHİNDE ÇIKARDIĞI BÜYÜK LİDERLERDEN BİRİDİR'

Başkan Erkoç mesajında şu görüşlere yer verdi: “GaziMustafa Kemal Atatürk milletimizin tarihinde çıkardığı büyük liderlerdenbiridir. Askeri becerileri, liderlik ve devlet adamlığı vasıfları ile çağınınönünde tarihi bir şahsiyettir. Türk milletinin Anadolu topraklarında başlayanbağımsızlık ve özgürlük mücadelesi hiç kuşku yoktur ki Atatürk sayesindebaşarıya ulaşmıştır. Onun milleti ile yazmış olduğu destan, bir milletin hertürlü imkânsızlık içerisinde dahi bir liderle neler yapabileceğinin göstergesiolmuştur. Gazi, istiklal savaşımızın ardından Cumhuriyetimizi kurarakmilletimizin önünde yepyeni ufuklar açmıştır. Bu sebepledir ki Ulu ÖnderAtatürk, dünyada pek çok topluma örnek olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkulusuna en büyük mirası Türkiye Cumhuriyeti'dir. Atatürk’ün aziz hatırasına veonun mirasına sahip çıkmak, Türkiye Cumhuriyeti’ni çok daha güçlü, dahademokratik çok daha kalkınmış ve ilerlemiş bir ülke yapmak için çalışmak vemuasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmakla olacaktır. Bu sebeple, her10 Kasım ruhumuzda hissettirdiği hüzne rağmen, taşıdığı anlam bakımındanAtatürk’ün fikirlerinin daha güçlü bir şekilde anlaşılarak tatbik edileceğigünler olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu,büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü onun şahsında dava ve silaharkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını sevgi, saygı, rahmetve şükranla anıyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15