BAŞKAN ERKOÇ: 'EĞİTİMLİ VE DONANIMLI BİR NESİL EN ÖNEMLİ SERMAYEMİZDİR'

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, göreve geldikleri zaman kendilerinin öğrencilerin ikinci velisi olduklarını ifade ederek eğitime 50 milyon liralık yatırım yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi.

BAŞKAN ERKOÇ: 'EĞİTİMLİ VE DONANIMLI BİR NESİL EN ÖNEMLİ SERMAYEMİZDİR'

Başkan Erkoç yaptığı açıklamada: “Geleceğimizin teminatıçocuklarımızın sorumluluğunu sadece omuzlarımızda değil tüm yüreğimizdehissediyoruz.

Biz zengin yer altı maden yatakları ve petrol yataklarıolan bir ülke değiliz. Bizim en büyük sermayemiz beşeri sermayemiz. Ülkemizingeleceği olan çocuklarımızı en iyi şekilde eğitimli ve donanımlı yetiştirmekmecburiyetindeyiz ve bundan dolayı da bu konuda gece gündüz demeden gayretediyoruz.

Yaptığımız yeni okullar, pansiyonlar, kütüphaneler, okulbinaları tahsisleri, okulların çevre düzenlemeleri ve ücretsiz denemesınavlarıyla eğitim alanında 50 milyon TL’lik bir yatırıma imza ataraköğrencilerimizin ikinci velisi olduk. Çocuklarımızın daha güzel ortamlardaeğitim yapabilmeleri için il genelinde ihtiyaç olan bölgelere yeni okullar,pansiyonlar yapıyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne eğitim öğretim amaçlıbinalar tahsis ettik. 4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde onlarca yenikütüphane açarak halkımızın hizmetine sunduk. İl genelinde okullarımızınbahçelerine, basketbol, voleybol ve halı saha, zemin boyama, kent mobilyalarımontajı, toprak tesviye ve ağaç dikimleri gibi çevre düzenlemeleri yaptık.Geleceğimiz, umudumuz, istikbalimiz olan gençlerimiz geleceğe daha iyihazırlanabilmeleri ve yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla ücretsiz denemesınavları yapıyoruz. Deneme sınavlarında dereceye giren öğrencilerimiziÇanakkale ve diğer illerimize gezilere götürüyoruz” diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 55mahalleye yapılan halı ve sentetik çim sahaların yanı sıra eğitim camiasınakazandırılan eğitim yatırımları ise şunlar:

Şehit Ömer Halisdemir İlköğretim Okulu (16 Derslik)

Pazarcık 15 Temmuz Şehitleri İlköğretim Okulu (13Derslik)

Elbistan Esentepe Ortaokulu (16 Derslik)

Onikişubat Hacı Bayram Veli Spor Salonu

Türkoğlu Yedigüzel Adam Anadolu İmam Hatip Lisesi (24Derslik)

Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi (24 Derslik)

Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi Pansiyonu (300 yatak kapasiteli)

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15