BAŞKAN ERKOÇ HİZMETLERİ VE PROJELERİ ANLATTI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 4,5 yıl içerisinde yaptığı hizmetleri ve yapacağı projeleri anlattı.

BAŞKAN ERKOÇ HİZMETLERİ VE PROJELERİ ANLATTI

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde sivil toplumkuruluşları temsilcileri, AK parti Kahramanmaraş İl ve İlçe Teşkilatlarıyöneticileri ve ilçe belediye başkanlarının katılımı ile gerçekleşen programdakonuşan Başkan Erkoç, 4,5 yıl içerisinde yapılan hizmetleri ve devam edenhizmetleri anlattı.

Kahramanmaraş’ın büyükşehir olması ile il genelinde 50belediye ve özel idarenin kapandığına dikkat çeken Başkan Erkoç: “Büyükşehirolmakla birlikte biz bütün şehir olduk. Kapanan belde belediyelerimiz ve özelidarenin yapacağı çalışmaları da biz üstlendik. Özellikle köyden mahalleyedönen yerleşim birimlerinde çok büyük alt yapı ve üst yapı eksikleri vardı.Öncelik sırasına göre bu yerleşim alanlarında çalışmalara başladık ve diğertaraftan da merkezde çalışmaları yürüttük.


Bir taraftan toplu taşımada dönüşümü gerçekleştirirken,diğer taraftan ulaşımda tıkanan damarları açmak adına alt geçitler, yeniyollar, bulvarlar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.

Yaptığımız hizmetlerle Kahramanmaraş’ımız örnek bir ilhaline getirdik. Yaptığımız hizmetler Türkiye’de örnek gösterilen hizmetleroldu ve birçok ödüle layık görüldük.


Gece gündüz demeden Kahramanmaraş halkına hizmetin eniyisini sunma gayretinde olduk.

Yaptığımız 15 Temmuz Millet Bahçesi Türkiye’de örnekgösterildi, biz bununla da kalmadık, Aliya İzzet Begoviç Millet Bahçesi’niyaptık. Şu anda Senem Ayşe Millet Bahçesi’nin yapımına başladık. Burası datamamlandığı zaman bu millet bahçelerini birleştireceğiz ve ortaya 1000dönümlük devasa bir bahçe ortaya çıkacak ki bu Londra, Newyork, Paris gibimetropol şehirlerde olanlar gibi olacak.


Geçtiğimiz günlerde şehrimizi ziyaret eden Tarım ve OrmanBakanımızla Yedikuyular Kayak Merkezi’mizi genişleteceğimizi ve bu konudaMilcan için görüşmelerimiz oldu ve kendileri bu konuda gerekli olan işlerinyapılması için talimatlarını verdi, kendisine buradan çok teşekkür ediyoruz.

Yedikuyular Kayak Merkezimizi geçen yıl hizmete açmamızave 80 gün gibi bir hizmet vermesine rağmen 700 bin ziyaretçi geldi. Bu yıl karda erken yağmaya başladı ve hedefimizde 1,5 milyon ziyaretçi bekliyoruz.Yedikuyular Kayak Merkezi’miz Türkiye’nin önemli bir kayak merkezi haline geldi. Çünkü 250 kilometre yarıçapındaböyle bir tesis yok.Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Adana, Osmaniye, Malatya,Adıyaman gibi illerimizin yanı sıra İdlib, Halep gibi illerin de hizmetindeolan bir merkez oldu. Şu anda İdlib ve Halep’te durumlar düzeldiği zamanoradaki insanlarımız da buraya gelebilecekler. Geçen sene yol yeterli gelmediğiiçin daha birçok aracın önünü kestik ve gidişe müsaade etmedik. Bu yıl iseorayı dört şeritli mükemmel bir yol haline getirdik.  Kuzey Çevre Yolumuz ve ona yapacağımızbağlantılarla özellikle de 55 metre genişliğindeki yapımına başladığımızbulvarın da bir aya kadar hizmte girmesi ile ulaşım daha da kısalacak. Çünkühavalimanı kavşağından giriş yaptığınız zaman Yedikuyular Kayak Merkezi’ne 13kilometre gibi bir mesafe kalıyor” dedi.

Başkan Erkoç sunum eşliğinde gerçekleştirdiği hizmetlerinanlatımında teknik belediyecilikten sosyal belediyeciliğe, yol yapımındanasfalta, kültür sanattan eğitime, alt yapı çalışmalarından üst yapılara, içmesuyundan atıksu arıtmaya kadar birçok alanda yapılan yatırımları ve hizmetlerianlatarak yapılacak olan projelerden bahsetti.

Programın sonunda salonu dolduranlar Başkan Erkoç’uayakta alkışladılar.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane