BAŞKAN ERKOÇ: 'KAHRAMANMARAŞ TRAFİĞİ GENELDE ÇOK RAHATLAMIŞ OLACAK'

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yapımı devam eden 55 metrelik bulvarın hizmete girmesi ile Kahramanmaraş trafiğinin genel manada çok rahatlayacağını söyledi.

BAŞKAN ERKOÇ: 'KAHRAMANMARAŞ TRAFİĞİ GENELDE ÇOK RAHATLAMIŞ OLACAK'

Yapımı devam eden Kuzey Çevre Yolu’na yapılacakbağlantılarla, şehir içerisindeki trafik yoğunluğunu azaltmayı hedeflediklerinikaydeden Başkan Erkoç 55 metrelik bulvarın aynı zamanda Dulkadiroğlu İlçesininde gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.

DULKADİROĞLUİLÇEMİZİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK

Yapımı devam eden ve yaklaşık 1 ay sonra hizmete açılmasıplanlanan 55 metrelik bulvara ilişkin bir açıklama yapan Başkan Erkoç: “Şu andahavalimanı kavşağındayız. Burada yeni bir bulvar yaptık hamdolsun. İnşallahkısa sürede asfaltlama çalışmaları da tamamlanacak. Burası çok önemliKahramanmaraş’ımız için. Özellikle de Dulkadiroğlu İlçemiz için çok önemli.Dulkadiroğlu İlçemizin Gaziantep istikameti tarafından girişi sanayi sitemizinoradan sağlanıyor ama çok yoğun bir trafik var.

Burada yapmakta olduğumuz 55 metrelik bulvarımıztamamlandığında bu yoğunluk azalacak. Bu bulvarımız Dulkadiroğlu İlçemize yenibir çehre kazandıracak. Burası Dulkadiroğlu İlçemizi şehircilik açısından dahada güçlü hale getirerek gelişimini sağlayacak. Biliyorsunuz Dulkadiroğlu veOnikişubat İlçelerimizde atrium nizamları da değiştirmiştik. Özellikle de YahyaKemal ve Kanuni Mahallesi’nden başlamak üzere Şeyhadil Mezarlığına doğrugüneydeki mahallelerimizdeki konutların imar düzeni değişti. Bu bulvarınhizmete girmesi ile Kuzey Çevre Yolu bağlantısı da sağlandığında Doğu ileBatıyı birleştirmiş oldu. Dulkadiroğlu ilçemiz de bu dört bir yandançevirdiğimiz yollarla gelişmekte.

En önemlisi de havalimanı kavşağındaki bu giriş Gaziantep-Kayserigüzergahı üzerindeki köprüde sıkışmalar olmaktaydı. İnşallah bir aya kadarburayı trafiğe açtığımızda araçların bir kısmı bu güzergahı kullanacağı için oyoğunluk hafifleyecek. İnsanlarımız çok kolay bir şekilde yolunu uzatmadanDulkadiroğlu İlçemize ulaşmış olacak. İnşallah Kuzey Çevre Yolu bağlantısı dasağlandığında burası şehrin tümüne hizmet eden bir giriş olmuş olacak. Şimdidenhayırlı uğurlu olsun diyoruz ve Dulkadiroğlu İlçemizi hızla güçlendirmeye devamediyoruz” dedi.

YEDİKUYULAR KAYAKMERKEZİ’NE DE ULAŞIM KOLAYLAŞACAK

Yapımı devam eden 55 metrelik bulvarın aynı zamanda,Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden birisi haline gelen Yedikuyular KayakMerkezi’ne de ulaşımı kolaylaştıracağını ifade eden Başkan Erkoç: “Burası aynızamanda Türiye’nin önemli kayak merkezlerinden birisi olan Yedikuyular KayakMerkezi’ne de ulaşımı sağlayan bağlantı yolu olacak. Buradan giriş yapıldığızaman Yeşiltepe (Büğlek) Mahallesi’nden Kayak Merkezi’ne geçilmiş olacak.Dulkadiroğlu Külliyesi’nin olduğu yerden yukarı doğru çıkıldığında burasıDulkadiroğlu bölgesinin trafiğini önemli ölçüde rahatlatmış olacak ve aynızamanda da gelişimine katkıda bulunacak bir bulvar. Yeni yaptığımız Kuzey ÇevreYoluna olan bağlantılarını da tamamladığımız takdirde Kahramanmaraş Trafiğigenelde çok rahatlamış olacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15