BAŞKAN ERKOÇ'TAN BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN ERKOÇ'TAN BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Başkan Erkoç mesajında; “Engelli olmak hiç kimsenin kenditercihiyle seçtiği bir durum olmadığı gibi her sağlam bireyin potansiyel birengelli adayı olduğu da utulmamalıdır. Tüm engelli vatandaşlarımız gibi görmeengelli vatandaşlarımızın da yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara sahip çıkaraksorunlarına ortak olmak insani bir görevdir. Bunu yaparken engellivatandaşlarımızın tehlikelerden korunarak, başkasına muhtaç olmadan, özgürcediledikleri hayatı yaşamalarını sağlamanın yanı sıra topluma faydalı, üretkenve bağımsız bireyler haline gelmeleri de sağlanmalıdır.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak engellivatandaşlarımızın yaşamlarını daha rahat ve huzur içinde geçirmeleri adınahayata geçirdiğimiz güçlü projelerle engelli bireylerin yaşam standartlarını enüst seviyeye taşıyarak onlara müreffeh bir hayat sunma gayretindeyiz.

İnanıyorum ki görme engelli vatandaşlarımızın sorunlarınadikkat çekmek ve karşılaştıkları zorluklar konusunda farkındalık oluşturmakiçin her yıl 7-14 Ocak tarihleri arasında kutlanan Beyaz Baston GörmeEngelliler Haftası bu yıl da amacına ulaşarak verimli bir şekildedeğerlendirilecektir.

Bu önemli gün ve haftada tüm görme engellivatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu engelsiz bir gelecekdiliyor, tüm engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu bir kezdaha dile getiriyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15