BAŞKAN ERKOÇ'TAN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN ERKOÇ'TAN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Mesajında, Kahramanmaraş’ta yaşayan engellivatandaşlardan gelen taleplerin en ince ayrıntısına kadar değerlendirildiğinive “Engelsiz Kahramanmaraş” için birlikte çalıştıklarını belirten Başkan Erkoç,şunları ifade etti: “Engelli vatandaşlarımızın insan onuruna yakışır şekildehizmet almasını sağlamak, becerilerini geliştirmek, sosyal hayata uyumunailişkin hizmetleri sunmak, istihdamına katkıda bulunmak öncelikligörevlerimizdendir.

 

Bu görevimizi yerine getirirken en büyük desteğimiz,milli ve manevi değerlerine bağlı, dayanışma duygusuna sahip bir toplumunvarlığıdır. Bu anlamda, engelli vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmakyerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Unutulmamalıdırki; engelli bireyin yaşadığı sorunlar sadece kendisinin değil, ailelerinin,çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanların ortak sorunudur. Bu sorunun etkinbir şekilde çözümü de toplumun bütün kesimlerinin vereceği destek, göstereceğiduyarlılık ile gerçekleşir.

Büyükşehir Belediyesi olarak Engelliler Şube Müdürlüğümüzsayesinde kentimizde yaşayan engelli kardeşlerimize daha çabuk ulaşıyor hertürlü sosyal ve kültürel taleplerini dinliyor çözüm noktasında projelergeliştiriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın fikir ve düşünceleri ışığında;onların sorunlarına sahip çıkmak, doğru ve kalıcı çözümler üretmek, ihtiyaç vetaleplerini karşılamak, yaşamlarını daha iyi şartlarda ve başkalarına muhtaçolmadan sürdürmelerini sağlamak adına yapılan iyileştirme çalışmalarımızartarak devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Engelliler Günü’nünengelli vatandaşlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyor; hepinizisevgiyle selamlıyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2018, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15