BAŞKAN ERKOÇ'UN BAYRAK OLAYI MESAJI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç Maraş Milli Mücadelesinde önemli bir yer tutan Bayrak Olayının 99. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN ERKOÇ'UN BAYRAK OLAYI MESAJI

Başkan Erkoç mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bayrakolayı istiklal mücadelemizin en önemli olaylarından bir tanesidir. O günKahramanmaraş halkı tüm dünyaya özgürlüğün ne demek olduğunu göstermiştir.Özgürlüğün hiçbir şeyle değişilmeyeceğini büyük bir iman ve cesaretle tümdünyaya haykırmıştır. Kahramanmaraş halkı, ülkemiz işgal altındayken millimücadele ateşini yakan, toprağını ve bayrağını savunmak için muhteşem birdireniş destanı yazan unutulmaz bir halktır.

Kale’de bayrak olmayınca Cuma namazı kılmayacak kadarince düşünen Maraşlı, Türk bayrağının mevcudiyeti için, gencinden yaşlısına,çocuğundan kadınına kadar silah kuşanmıştır. Bayrağın kaleden indiği gün, 28Kasım 1919 Cuma günü bütün şehir tarihin kahraman sayfalarına yürümüştür.Rabbime hamdolsun ki bugün özgürce Cuma Namazı kılıyoruz. Bu ortamı bizesağlayan tüm istiklal kahramanlarımızın ruhu şad olsun. Biz de o kahramanecdada layık olma gayretindeyiz. Cenabı Hak bugünlerimizi aratmasın. Allah,şehrimizin, ülkemizin, milletimizin özgürlük sevincini daim etsin.”

 

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane