BAŞKAN GÜVEN VE EKİBİ, HURMAN NEHRİ'NDE TEMİZLİK YAPTI

Afşin Belediye Başkanı Fatih Mehmet Güven, belediye meclis üyeleri ve temizlik personelleriyle birlikte Hurman Nehri'nde plastik ambalaj ve piknik atıklarını temizledi.

BAŞKAN GÜVEN VE EKİBİ, HURMAN NEHRİ'NDE TEMİZLİK YAPTI

Ellerine çuvalları alan Afşin Belediye Başkanı FatihMehmet Güven ve beraberindekiler, Hurman Nehrine girerek 2 kilometre boyuncabaşta plastik çöpler olmak üzere cam ve şişe gibi atıkları topladı.


Piknik alanlarının temiz tutulması gerektiğini ve doğaya aitolmayan hiçbir şeyin doğaya atılmaması gerektiğini ifade eden Belediye BaşkanıGüven, " Arkadaşlarımızla birlikte Hurman Nehrine girdik ve 2 kilometreboyunca temizlik yaptık. Temizlik için suya girdiğimizde çuvallar dolusuplastik atık ve çöp topladık. Arkadaşlarımızla birlikte ulaşabildiğimiz noktayakadar temizliğe devam edeceğiz" dedi.

Vatandaşlardan doğaya sahip çıkmasını ve kirletmemesiniisteyen Güven, " Şuanda bulunduğumuz alan tam bir doğa harikası vevatandaşlarımız piknik için buralara geliyor. Elbette piknik yapmak,aileleriyle birlikte iyi vakit geçirmek, bu güzel yerlere gelmekvatandaşlarımızın hakkı. Fakat pikniğimiz bittiğinde, insan eli ile gelendoğaya ait olmayan evsel, plastik atıkları temizleyelim. Çünkü bu alanlar bizimdeğil çocuklarımıza bırakacağımız emanettir. Çocuklarımıza temiz bırakmakzorundayız. Doğaya sahip çıkmalıyız" açıklamasında bulundu. (HABERMERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13