BAŞKAN MAHÇİÇEK EXPO 2023'Ü GENÇLERE TANITIYOR

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Kariyer Günleri kapsamında Süha Erler Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

BAŞKAN MAHÇİÇEK EXPO 2023'Ü GENÇLERE TANITIYOR

Öğrencilere başarıya nasıl ulaşmaları hususunda bilgileraktaran Başkan Mahçiçek, Kahramanmaraş’ı 2023 yılında dünyanın merkezi yapacakEXPO projesinden de bahsetti.

Uluslararası organizasyonlardan biri olan EXPO’lardanbahseden Başkan Mahçiçek, 192 gün sürecek etkinliğin Kahramanmaraş’amilyonlarca turisti getireceğini belirtti. Rekreasyon Alan içerisinde yeralacak EXPO 2023’ün aynı zamanda senenin 365 günü faaliyet gösteren bir yaşamalanı olduğunu ifade eden Başkan Mahçiçek, bu alan içerisinde 284 adet hobievinin de olacağını söyledi.

Kahramanmaraş’ın Türkiye’de 2. Kez bir EXPO’ya evsahipliği yapacağını ifade ederek, bir dünya kenti olacağını belirten BaşkanMahçiçek, göreve geldikleri 2014 yılında kurdukları hayali gerçekleştirdiklerisöyledi.

Ana teması “Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık” olan EXPO2023 ile Kahramanmaraş’a en az 50 ülke ve en az 2 Milyon insanın geleceğiniifade eden Başkan Mahçiçek, ulaşım ve turizm gibi alanlarda gelişeceklerinisöyledi. Öğrencilere bu başarıları devam ettirmeleri gerektiğini devurgulayarak, mutlaka hedef belirlemeleri gerektiğini ve ülkeye ve ailelerinesorumlu olduklarını ifade etti.

Türkiye’nin nitelikli ve iyi yetişmiş insanlara ihtiyacıolduğunu belirten Başkan Mahçiçek, öğrencilere kendi yaşamında anekdotlaranlattı. Öğrencilere birlik ve beraberlik olgusunun öneminden bahsederekcümlelerine devam eden Başkan Mahçiçek, gelecek nesillerin çok daha iyiprojelerle bu ülkeye katkı sağlayacağını ifade ederek, başarı dilekleriniiletti. 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 14:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner35

banner15

banner41

Kahramanmaraş eczane