BAŞKAN OKUMUŞ'TAN ÜNİVERİSTE ÖĞRENCİLERİNE HOŞGELDİN HEDİYESİ

Türkoğlu Belediyesi tarafından, Ülkenin değişik bölgelerinden İslami İlimler Fakültesinde eğitim-öğretim görmeye gelen öğrencilere “İlçemize Hoşgeldiniz” projesi kapsamında hazırlık sınıfı ders kitabı hediye edildi.

BAŞKAN OKUMUŞ'TAN ÜNİVERİSTE ÖĞRENCİLERİNE HOŞGELDİN HEDİYESİ

Proje kapsamında, Kahramanmaraş Sütçü İmam ÜniversitesiRektörü Prof.Dr. Niyazi Can, Türkoğlu İlçe Kaymakamı Gürbüz Saltaş ve BelediyeBaşkanı Osman Okumuş, hazırlık sınıfında eğitim gören 37 öğrenciye, 37 ciltders kitabı hediye ederek, eğitimlerine katkıda bulundular.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; “En çalışan, ençalışkan ve en çok yatırımın yapıldığı ilçelerden biri haline getirdik. BenErzurum Ziraat Fakültesini bitirdim. Orası asker ve öğrencilerin olduğu birilimiz. Gelişmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi asker ve öğrencilerinolması, yaklaşık 50-60 bin nüfuslu. Tabi,  Türkoğlu’na az da olsa kattık. Ama Değerlirektörümün de katkılarıyla inşallah, bu sayı artacaktır.

Amacımız, önümüzdeki yıllarda 1500-2000 nüfuslu bir ilçeyeyaklaştığımızda, ilçemizin kültürel alanında, okuyan, gelişen ve kültürlüinsanların yetişmesi konusunda, onlara örnek olmanız noktasında, hem de maddianlamda, ilçemizin gelişmesi noktasında sizleri önemsiyoruz, değer veriyoruz.

Bu vesileyle, Türkoğlu Belediyesi sizlerin emrindesizleri seviyoruz. Hizmet etmeye devam edeceğiz. İnşallah yeni kampüsünüzdebitecek. İslami İlimler bölümüne bir an evvel kavuşursunuz, hayırlı uğurluolsun. Dedi.

Türkoğlu İlçe Kaymakamı Gürbüz Saltaş; “İlahiyat Fakültesidekanımız ve çok değerli bu işe gönül vermiş, bu işin gönül yükünü çeken insanlarve siz değerli öğrenciler Türkoğlu ilçemize hoş geldiniz, diyorum. İnşallah2018-2019 eğitim öğretim yılı hem sizler hem bizler açısından çok faydalı olurinşallah. Eğitim bir ulusu ya hür yapar, ya bağımsız yapar, yada başkahükümetin esareti kölesi yapar. Sizler bizim için önemlisiniz, burayakatacağınız değer çok fazla, sizin duruşunuzla, yürüyüşünüzle, toplumiçerisinde konuşmalarınızla, eminim örnek olacağınız, çok güzel tavırlarınız vehareketleriniz olacaktır.

Sizlerin buraya katacağı katkılarla, buradaki etkileşimlegüzel örnek olacaktır. İnşallah yaşayıp hep beraber göreceğiz. İnşallah, enkısa sürede sayın rektörümüz, burada gönül vermiş arkadaşlarımız, burayageldiğimden beride takip ediyorum. İnşallah en kısa sürede sizi yeni yerinizetaşıyacağız, bununda müjdesini buradan verelim. Tabi büyüklerimizin dedestekleri ve gayretleriyle oluyor. Ben sizler adına teşekkürlerimi sunuyorum.Dedi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can;“Değerli protokol değerli arkadaşlarım sevgili öğrenciler bugün gerçektenTürkoğlu ilçemizin Kaymakamı, Belediye Başkanı, Dernek Başkanı rektör yardımcımla birlikte sizlerle bir kitapla ilgilietkinlikle buluştuğumuzdan dolayı kendimi çok mutlu hissediyorum. SizlerKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin bir parçasısınız ve ilahiyatfakültemizin en seçkin öğrencilerisiniz. İnşallah burada ki bu Arapça eğitimbölümü zaman içerisinde çok daha gelişecek ileriki zamanlarda İslami ilimlerfakültesi bile olacak bir alt yapısı var . Türkoğlu Türkiye’nin en hızlıgelişen birkaç ilçesinden birtanesidir. Bu bakımdan bu ilçenin hızlıgelişmesine emeği olan kaymamlarımızı belediye başkanlarımızı, hasse ten  Osman Okumuş Belediye Başkanımızı, ve builçede hizmet eden dernek yöneticilerimizi, ilçeye emeği olan herkesi yürektentebrik ediyorum. Türkoğlu gerçekten Kahramanmaraş’ta Türkiye’de  adından söz edilen ilçelerimizden bir tanesive Kahramanmaraş’ın en yakın ilçesi hatta mahallesidir diyebiliriz, her zamansizlerle beraberiz buraya geleceğiz yine üniversitemiz kampüsünde olan kültürsanat ve bilimsel etkinliklere sizlerin gelmesini istiyoruz yani siz kendiniziKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi kampüsünde de okuyor olarakgörebilirsiniz ben burada ilahiyat fakültesi dekanımızında belirttiği gibi bukitaplar alma dağıtma bahane ilçemizi yöneten en üst yöneticilerle berabersizlerle beraber olmak belki bu programın en göze batan en fonksiyonel yönüsizlerle beraber olmak.  İnşallah yinesizleri sık sık ziyaret edeceğiz. Diyerek konuştu. (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner14

banner13

banner17