BASTIRMACI: VATANDAŞLARIMIZI BORÇ BATAĞINDAN KURTARACAĞIZ!

Seçim çalışmaları kapsamında Kahramanmaraş merkezde esnaf ziyaretlerini yoğunlaştıran İYİ Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mustafa Bastırmacı, zor şartlarda yaşam mücadelesi veren düşük gelirli vatandaşları borç batağından ve icra takibinden kurtaracaklarını söyledi.

BASTIRMACI: VATANDAŞLARIMIZI BORÇ BATAĞINDAN KURTARACAĞIZ!

Bastırmacı, cesur insanların bir araya gelerek temelinioluşturduğu İYİ Parti’nin iktidara gelmesiyle bakan çocuklarının değil vatançocuklarının sorunlarına eğileceğini söyledi. Ülke ekonomisini dibe vurduraniktidar partisinin yanlış politikalarıyla insanları da borç batağınasürüklediğini kaydeden Bastırmacı, “Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Meral AkşenerHanımefendi, göreve geldiğinde ilk 100 gün içerisinde, hiç vakit kaybetmedenTürkiye Dayanışma Fonu’nu kuracağını söyledi. Bu fon kapsamında ilk olarak; 30Nisan 2018 itibariyle borçları yasal takibe ya da yakın takibe alınmış olan vede borçları tahsilat şirketlerine satılmış olan 5 milyon vatandaşımızıntüketici kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçlarınısatın alacağız. Değil borcunu ödemek, evine ekmek, çocuğuna süt bile götürmektezorlanan işsiz kardeşlerimizi, tam rahat edeceği yaşlarda borç krizi içindedebelenen emeklilerimizi bu yükten kurtarmak boynumuzun borcudur. Biz, busloganla yola çıktık” dedi.

Yine borçları nedeniyle, aynı sıkıntıları yaşayan düşükgelirle çalışan vatandaşların ve öğrencilerin borçlarının en az yüzde 80'inisileceklerini aktaran İYİ Parti Milletvekili Adayı Mustafa Bastırmacı, şöylekonuştu: “Bu vatandaşlarımızın da kalan borçlarını faizsiz 10 yıla kadartaksitle ödeyebilecekler. Ayrıca şehit ve gazi ailelerinin bu durumdaki tümborçlarını sileceğiz. Vatan onlara çok şey borçludur. En azından bunu yapalım. TürkiyeDayanışma Fonu için bir defalık harcayacağımız 8 milyar lira, 2018 bütçeharcamalarının yaklaşık yüzde 1'ine denk geliyor. Yani, Mehmet Şimşek'in taşıtve hizmet binası kiralamaları için zamanında, kullandığı ‘fındık-fıstık parası’dediği rakam kadar. Ben inanıyorum ki 24 Haziranda İYİ’ler ordusuna en büyükdestek Kahramanmaraş’tan gelecek ve 25 Haziran’da insanlarımız İYİ Partiiktidarıyla hayatlarına bembeyaz bir sayfa ile başlayacaklar.”

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner15