Bayramda Mini Hayvanat Parkı Büyük İlgi Gördü

Kahramanmaraş’ta yaklaşık 20 çeşit hayvanın yer aldığı mini hayvanat parkı, gencinden yaşlısına her yaştan insanı misafir etti.

Bayramda Mini Hayvanat Parkı Büyük İlgi Gördü

Kahramanmaraş’ın Metropol İlçelerinden Onikişubat ilçesi Yörük Selim Mahallesi Arslan Bey Mesire Alanı’nda yer alan hayvanat parkında keçi, at, deve kuşu, tavuk ve horuz gibi birbirinden farklı hayvanlar insanların dikkatlerini çekiyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü bünyesinde hayvanlar için oluşturulan doğal yaşam parkına özellikle hafta sonları ilgi artıyor. Ramazan Bayramında diğer şehirlerden memleketlerine dönen ve doğa havası almak için çamlık mesire alanına çıkan vatandaşlar Arslan Bey Mesire Alanı’nda yer alan hayvanat parkında hayvanları takip ederek onlarla zaman geçiriyor. Hayvanat parkı sorumlusu Emrullah Culfa, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili boyunca ziyaretçi akınına uğradıklarını ve bahçeyi binlerce kişinin ziyaret ettiğini söyledi. Ramazan Bayramı tatili öncesi tüm hazırlıklarını günler öncesinden tamamladıklarını belirtenculfa, tatil boyunca Mini Hayvanat parkına gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade etti.

Her geçen gün daha çok ziyaretçi ağırladıklarını dile getirenCulfa, “Malumunuz bu bayram tatil 9 gündü. Bu 9 günlük tatili fırsat bilen Kahramanmaraşlı vatandaşlarımız başta olmak üzere komşu vilayetlerden ziyaretçiler, misafirlerimiz oldu. Tabi burada önceliğimiz insanlara, özellikle çocuklara hayvan sevgisini aşılamak” olduğunu söyledi.(HABER: İLKER YİYEN)

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15