BELEDİYEYE KAYNAK OLUŞTURUYORUZ

Kahramanmaraş'ta son günlerde çok konuşulan Yedikuyular Kayak Merkezinin kiralanması ve eski D.S.İ.'nin, cadde cephesinin akaryakıt istasyonu olarak satılması sonrasında, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediye İmar Bayındırlık Komisyon Başkanı Sıddık Sezal, yaptığı yazılı bir açıklama ile sosyal medyada dolaşan iddialara açıklık getirdi.

BELEDİYEYE KAYNAK OLUŞTURUYORUZ

Açıklamasında, Gökten para yağmıyor diyen Sıddık Sezal, Kaliteli hizmet için Belediyelerin başka kaynaklar oluşturması gerektiğini ve İmar Plan değişiklikleri ile bazı kaynaklar olabildiğini söyledi. 

CADDE CEPHESİ TİCARET ALANI OLACAKTI

''Ben sadece plan değişikliği konusunda açıklama yapma gereğini hissettim. Basın açıklamasında da detayları belirtildiği üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin D.S.İ ile yapılan protokol kapsamında söz konusu alan, Resmi Kurum Alanı iken plan değişikliği ile cadde cephesi Akaryakıt İstasyonu ve Ticaret Alanı olarak, diğer tüm alan Mezarlık  Alanı olarak tanımlanmıştır. Algı operasyonu ile söylendiği gibi  Mezarlık Yeri, akaryakıt istasyonu olarak tanımlanmamıştır. Mezarlık yerini bu plan değişikliği ile büyütmüş oluyoruz. Resmi kurumlar birbirine karşılıksız yer vermez. Bu alanda karşılıksız alınmadı.''

GÖKTEN PARA YAĞMIYOR

''Kaliteli hizmet yapmak için İller Bankasından gelen ödenek ve diğer gelirlerinin yetmiyor. Ekonomik sıkıntılar yaşadığımız bu dönemde, Gökten para yağmıyor. Belediyelerin başka kaynaklar oluşturması gerekiyor.Bir örnek verir isem, geçmiş dönemde Otogarın yeri Ticaret Alanı AVM'ye tanımlanarak, satışından elde edilen kaynakla, Büyükşehir Belediyemizin kullandığı Hizmet Binası yapılabilmiştir. Sosyal medyada, amacı Büyükşehir Belediyemizi ve dolayısı ile Ak Partimizi yıpratmak olan, bazı kişiler, edep sınırlarını aşarak,çirkin ifadelerle paylaşımlar yapmaktadırlar. Eleştiri yapmak başka, çamur at izi kalsın mantığı ile iftira etmek başka şeylerdir.''

Sezal'ın yaptığı yazılı açıklama şu şekilde;

''Sosyal medyada,Mezarlık yerini petrol istasyonu yapıp sattılar,Yedikuyular Kayak Merkezini kiraya verdiler ithamları üzerine her iki konuda Büyükşehir Belediyemizin basın bildirisi yayınlanmasına rağmen, organize şekilde Büyükşehir Belediyemiz Meclis üyelerini hain olarak niteleyen paylaşımlar yapılmaktadır. Ben sadece plan değişikliği konusunda açıklama yapma gereğini hissettim.

Basın açıklamasında da detayları belirtildiği üzere Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin D.S.İ ile yapılan protokol kapsamında söz konusu alan,RESMİ KURUM ALANI iken plan değişikliği ile cadde cephesi Akaryakıt İstasyonu ve Ticaret Alanı olarak,diğer tüm alan Mezarlık  Alanı olarak tanımlanmıştır.Algı operasyonu ile söylendiği gibi  mezarlık yeri,akaryakıt istasyonu olarak tanımlanmamıştır. Mezarlık yerini bu plan değişikliği ile  büyütmüş oluyoruz.

Cadde cephesine Akaryakıt İstasyonu  ve Ticaret Alanı tanımlamayıp,tüm alanı Mezarlık Alanı tanımlasaydınız daha iyi olurdu diyebilirsiniz.Resmi Kurumlar dahi birbirlerine gayrimenkullerini karşılıksız vermiyorlar.Nitekim D.S.İ de karşılıksız vermemiştir. (Onikişubat Belediyesi Hizmet Binası yapılan alanda lojman yapımı karşılığında alınabilmiştir.)

Gerek Büyükşehir Belediyemizin,gerekse İlçe Belediyelerimizin,kaliteli hizmet yapmak için İller Bankasından gelen ödenek ve diğer gelirlerinin yetmediğini işin içinde biri olarak çok iyi bilmekteyim.Ekonomik sıkıntılar yaşadığımız bu dönemde, gökten para yağmıyor.Belediyelerin başka kaynaklar oluşturması gerekiyor ve İmar Plan değişiklikleri ile bazı kaynaklar olabilmektedir.

Belediyeler hiçbir arsasını satmasın ,kaynak yaratmasın, hizmette yapmasın,bu Ak Partinin Belediyecilik anlayışında yoktur.Bir örnek verir isem, geçmiş dönemde Otogarın yeri Ticaret Alanı AVM tanımlanarak,satışından elde edilen kaynakla,Büyükşehir Belediyemizin kullandığı Hizmet Binası yapılabilmiştir.Burada kaynak oluşturma amaçlı BİR ÇOK plan değişikliğini ,makul, mantıklı,adaletli olmayıp,çevresini olumsuz etkilediğinden ve mevzuata uygun olmadığından reddettiğimiz  olmuştur.

Sosyal medyada ,amacı Büyükşehir Belediyemizi ve dolayısı ile Ak Partimizi yıpratmak olan ,kendini siyaset mühendisi sanan,hem savcı hem hakim yerine geçen bazı kişiler,edep sınırlarını aşarak,çirkin ifadelerle paylaşımlar yapmaktadırlar.Eleştiri yapmak başka,çamur at izi kalsın mantığı ile iftira etmek başka şeylerdir. Belediyeler her dönem artısıyla eksisiyle hizmetler yapar.şükürler olsun ki, takdir 31 Mart 2019'da Yüce Türk milletine aittir.   

HABER: ÖMER FARUK SALMAN


Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15