Bu okulda sınavlar öğretmensiz yapılıyor

Gözetmensiz sınav uygulaması Kahramanmaraş’ta başladı

   Bu okulda sınavlar öğretmensiz yapılıyor

  Okul Müdürü Hüseyin Yılmaz: 

  "Yaşayarak ve uygulayarak eğitimimiziyapıyoruz"

 Kahramanmaraş'takibir ilkokulda öğrenciler öğretmen olmadan yazılı sınavlarını yapıyor.  

  Milli Eğitim BakanıZiya Selçuk’un “Bir okul gözetmensiz sınav yapsın ve ben varım desin"açıklamasının ardından Dulkadiroğlu ilçesindeki Yahya Kemal İlkokulunda çalışmabaşlatıldı. Okul müdürü ve öğretmenler tarafından yapılan toplantı sonrasıöğrencilerin birbirlerine ve öğretmenlerine güvenin artması nedeniylegözetmensiz sınav sistemine geçildi. Okulda yazılı sınava giren öğrenciler,öğretmenleri olmadan sessiz bir şekilde sınavlarını yapıyor.


  Proje sayesinde geridönüşlerin olumlu şekilde arttığını söyleyen Yahya Kemal İlkokulu MüdürüHüseyin Yılmaz, öğrencilerle birlikte eğitimlerinin yaşayarak ve uygulayarakdevam ettiğini söyledi. Yılmaz, “Eğitim bizim vazgeçilmezimiz, bu ülkeyiyönetecek olan bu çocuklardır. Çocuklarımızı güzel yetiştirebilirsek inanıyoruzki gelişmiş dünya ülkeleri arasında birinci sırada yer alabiliriz. Değerlereğitimimizi veriyoruz ancak bir de pratikte de istiyoruz ki çocuklarımızdeğerlerimizi birebir yaşasınlar. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ‘Bir okulgözetmensiz sınav yapsın ve ben varım desin” diye açıklama yapmıştı. Buaçıklamayı duyduğumuz da öğretmenler kurulumuzda karar aldık ve bu projeyigerçekleştirelim istedik. Bu hafta ise yazılı haftası, öğretmenlerimiz yazılıyapmaya başladılar. Geri dönüşleri çok güzel ve öğrencilerimiz birbirine bakmadanyani kopya çekmeden yazılı yapıyorlar. Bu halimiz ile insanımızı yetiştirmeninmutluluğunu yaşıyoruz. Bizler de yaşayarak ve uygulayarak eğitimimizi yapmakistiyoruz” dedi.

  İlkokul 4’üncü sınıföğrencisi Hayriye Nisa Yılmaz ise "Öğretmenimiz yazılı kağıtlarını dağıttısonra sınıftan ayrıldı. Biz burada yazılımızı yapıyoruz ve kopya çekmiyoruz.Öğretmenimiz bize güvendiği için böyle bir sınav yapıyoruz” diye konuştu.

  

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15